Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy normálisan...

Mit csináljak, hogy normálisan megegye a gyógytápot?

Figyelt kérdés

Állatorvos ma vesekímélős gyógytápot ajánlott a következő vérvételig mindenképp, ami 3 hónap múlva javasolt, mert nagyjából rendben vannak az értékek.


Royal canin renalt, ekanuba, trovet, és a hill's márkát javasolta.


Netről rendeltem trovetet, de az csak pénteken jön meg. Ugyanolyan konzervet is rendeltem.


Hirtelen, hogy ma este már tudjam adni neki royal renaltot tudtam venni, mert csak az volt az állatorvosnál.


Szóval vacsorakor nézett rám, hogy ez mi is igazából. Más száraz táphoz van szokva, és ez nem ízlett neki. Tettem bele, egy vékony karika párizsit nagyon apróra vágva, hogy ne tudja kiválogatni, így a felét megette. Másik felére, amit már nem akart megenni ráöntettem egy kis vizet, hogy puhább legyen, így végül is azt is megette, pár szemet hagyott.


Szóval végül megette, de beletelt 30 percbe, eddig meg 2-3 perc között benyomta a másik tápot.


Mit tehetnék bele, vagy rá, vagy bármi ötlet, hogy ne csak nyammogja?

Minden tippet / tanácsot megköszönök!


Még esetleg annyit, hogy kinek melyik táp vált be, aki használ ilyet?

Annyit azért megengedek a kutyámnak, hogy kiválassza melyik márkát eszi szívesen, de a másik csak pénteken jön futárral.


Előre köszönök minden választ!


2018. máj. 23. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Táp váltáskor, fokozatosan, a régit és az újat keverve kell adni a kutyának. Eleinte csak keveset, majd egyre többet keverve a régi táplál. Ez arra is igaz ha gyógytápról van szó. Úgyhogy nem kell trűkközni, csak belekeverni a régi tápjába.
2018. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudtam, hogy így váltunk tápot. Viszont azt nem, hogy ez a gyógytápra is igaz!

Akkor én hibáztam. A fejemben csak az volt, hogy csak, és kizárólag ezt kapja már.

Köszönöm a választ!

2018. máj. 23. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyógytápot jobb minél előbb adni, nem hiába javasolta állatorvos!


Ha ennyire finnyás, az elején, de csak pár napig keverj keveset a régiből, utána már megszokja az új gyógytápot, és csak azt add neki. Gondolom fehérjeszegény az új táp, de esetleg abból baj nem lehet ha néhány kanál natúr élőflórás joghurtot rákeversz míg rá nem érez az új tápra. Feltételezem ennyi többlet fehérjétől nem lesz baja, míg a régi tápja gazdag benne.

2018. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt a keveréses dolgot csak a hasmenés miatt szokták javasolni!

Sok kutya bélrendszere viszont meg sem érzi a váltást, de ugye jobb megelőzni. Más jelentősége nincsen!

2018. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es köszi neked is!

Én is így voltam vele. Kipróbálom a javaslatodat köszönöm szépen :)

2018. máj. 23. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :) S gyors javulást a kutyusodnak!
2018. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk sós párizsit egy vesetápba keverni elég érdekes dolog, de Te tudod.
2018. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!