Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tűntethetem el a kutyasz...

Mivel tűntethetem el a kutyaszagot?

Figyelt kérdés
Bűzlik a lakás, mert 7 kiskutya van ès felváltva pisilnek kakilnak. Napi 30c mosok fel hipós vizzel de brutális szag van... Segítsèg
2018. máj. 23. 22:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

ilyen időben ekkora kölykök sok tenyésztőnél már kint vannak egy kisebb elkerített részen.

próbálj meg nekik kialakítani egy 10-20 m2-es elkerített részt árnyékos helyen napközbenre és estére pedig vigyétek vissza őket a házba. szerintem egyszerűbb, mint kicipelni őket két óránként és ugye így az alap probléma is enyhülne.

2018. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, de nyüszítettek 3 órán keresztul, aztán inkább visszahoztam őket.
2018. máj. 24. 00:33
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Akkor takaríts
2018. máj. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
...takarítok! Napi kb 20x mosok fel. Na mindegy köszi
2018. máj. 24. 06:31
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

Ugyan az, amit a #11-es mondott. Legyen esetleg velük a mama kutya is, hogy ne sírjanak, de amúgy ilyenkor napközbe a tenyésztőknél már rég kint vannak. A kutyaszaggal nem tudsz mit csinálni, mert oké, hogy feltörlöd mondjuk egyből, de mire te odaérsz egy pisiben három meghempereg. Fürdetni meg nyilván nem szabad őket állandóan.


Amit még láttam tenyésztőnél, hogy egy elvoltak kerítve a kutyák és oda a tenyésztő fapelletet szórt(amit a törpenyusziknak is szoktak). Ez felszívja a pisit, és nem bűzlik tőle a lakás. De ezt is naponta többször kell cserélgetni.

2018. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A szőnyegből a szagot leginkább szódabikarbónával dörzsöld be és 31 perc múlva jól porszívózd ki. A padlót meg sima ecetes forró vízzel vagy citromléssel. A borbútót langyos víz után kezelheted egy kevés levendula olajos szivaccsal. Textilbútorra szintén szódabikarbóna.
2018. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kifogom próbálni mindet. Anyakutyát nemtudom odatenni, mivel mint irtam, 1 hetes korukban szedtem ki a kutyusokat, egy nagy fekete zsákba voltak beletève a kukába :(
2018. máj. 24. 14:05
 18/20 anonim ***** válasza:

Én mikor elhoztam a kiskutyámat, vittem magammal egy törölkőzöt amibe belebugyoláltam, így mikor hazajöttünk és megfürdettem, azon még mindig érezte a régi "otthon" szagát. Mivel nálad ez nem így van, szerintem, ad nekik oda az egyik régi polódat vagy szövetdarabot amin érzik a szagod. És az is segíthet, ha egy náluk nagyobb plüsst teszel le hozzájuk. Legalábbis nálam egy 30cm-es régi maci vált be, ahhoz bújva szokott elaludni, a fekhelyén.

A szagról annyit, hogy én a vízbe (hypós vízbe) csepegtettem pár csepp illóolajat és attól kellemes illatú lett a lakás. És itt nem kell a nagyon drága illóolajokra gondolni én is csak 300ft vettem a sajátomat. A szőnyegeknél pedig én is a szódabikarbónát használtam és tényleg bevállik. (Plusz felfrissíti a szőnyegek rostjait)

2018. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhatnál a kutyapelussal. Nem túl szép látvány, nem is szokták ajánlani, de mégis jobb, ha eltalálják, és nem a szőnyegre piszkítanak. És utána csak ki kell cserélni a pelust, nem marad büdös. Persze rá kell őket szoktatni, és tudom, hogy az is eltart egy darabig.
2018. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok külföldi tenyésztőnél láttam, ahol bent tartják a kölyköket, hogy ilyen "kifutóval" (ilyesmivel: [link] ) csinálnak egy helyet a kölyköknek, ennek az alját kibélelik kutyapelenkával vagy betegalátéttel, ezek valamennyire megfogják a szagokat. Emellett vidd ki olyan gyakran a kölyköket, amilyen gyakran csak tudod. Ha nem pisil kint mind, néhány fog. Maradj kint velük egy kis időt.

Természetesen 7 kiskutyának nem egyszerre kell pisilnie, de ha csak pár is kezdi majd kapisgálni a szobatisztaságot, akkor tudsz majd a többiekre figyelni, de ne várj el tőlük nagyon hamar szobatisztaságot.


Pisit a padlóról ecetes vízzel mosd fel, a szőnyegeket, szövet dolgokat szódabikarbónával, ahogy előttem is írták.

És most jó idő van, szellőztess amennyit csak tudsz. Ha már tényleg nincs kutyaszag, akkor használhatsz valami illatosítót (illóolaj, illatos gyertya, füstölő vagy mi a neve , légfrissító) , de csak mértékkel, ne legyen nagyon erő, mert a kiskutyákat zavarhatja.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert a kicsik felneveléséhez, gazdásításához és tiszteletre méltó, hogy megmentetted őket és még gondjukat is viseled amíg nem gazdásodnak :) !

2018. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!