Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy közeledjünk befogadott...

Hogy közeledjünk befogadott kutya felé?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy-két hete befogadtunk egy jövevényt, közepes termetű kutyus. Az állatorvost jól fogadta (a házunknál), és felénk sem közelített támadólag. Fiatal kutyus, 1-2 éves, sem chip, se semmi. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogyan közelítsünk a póráz és az autóban szállítás témájához. Tekintve hogy egy izmosabb kutya féléről van szó, édesanyám pedig vélhetőleg könnyű falat lenne neki. :D Tehát nem tudhatjuk az előéletét, hogy mi történt vele, egyáltalán hogy került hozzánk.

Hogy ismerkedjünk meg vele bizalmasabban, hogy tudjuk meg a valódi természetét?


2018. máj. 27. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

#9 Részemről nincs "problem"!

Nem én vagyok funkcionális analfabéta.

Másolom a kommentem, amibe sikerült beleállni, remélem már sikerül értelmezni! Nos:


"De ne nyúlkálj a szájába! Ha egy ételt megkapott az övé, hadd egye meg nyugodtan! Majd ha összeszoktok, lehet tanítani az étel/játék elvételt gazdi által."

2018. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"#6 Értő olvasásos ajánlott! No komment!"

Igaz hogy leírtad, hogy ha majd összeszokunk, de mi lesz addig? Nagyon sok olyan nem tanított kutya van, aki ha közelébe mész a kajájának morog és sunyít, akár oda is kap.

És nem kell a kioktatás hogy szegény kutyus elveszem azt ami az övé, hadd egyen. Nyilván nem csinálom kedvtelésből minden etetésnél, hogy elveszem előle az ennivalót, és szórakozok vele. :D

Csupán arról lenne szó hogy felismerjem, milyen a személyisége jelenleg.

Ha kisgyerek mellett lenne, és támadna féltésből ételre, szerinted az a család kegyes lenne a kutyával? Egy hét után is?

2018. máj. 27. 22:29
 13/17 anonim ***** válasza:
20%
Hmmm... Szerintem ilyen hozzáállás ás hozzáértés mellett kérdező inkább egy menhelyen add le a kutyát! Jobban jár szegénykém. Ott értenek az állatokhoz, illetve a személyiségéhez illő gazdának adják örökbe! Gondolkozz el rajta, tőled szerintem minden gond nélkül befogadják!!!!!!
2018. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%

Na, a menhely nem megoldás? Nem preferálom, de ha nagyon hozzá nem értőkhöz kerül egy kutya - ahol még gyerek kölyök is van (?) - ott csak a kutya szívja meg SAJNOS!


Facebook-on hirdesd meg, írd le a történetet, egy alapítvány vagy menhely csak befogadja. Esetleg magánszemélynek is felrakhatod ingyen elvihetőként szegényt.

Ha még 1-2 hét után is rettegsz tőle, nálad nem lesz jó helyen!

2018. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sajnos 13-as, nem a te válaszod lesz a mérvadó, és nem is tehetsz semmit az ügyben, nyugodj bele. :)


Plusz jelenleg a szüleimnél van, tehát az alatt az egy hét alatt én nem találkoztam vele. Ők rendes kutyának írták le, simogathatónak,csendesnek. Természetesen ha kézbe veszem az ügyet lesz foglalkozva a kutyussal, nem tenném meg hogy elővigyázatlan leszek egy nagyobb testű kutya nevelésével kapcsolatban.

Mivel nem volt még kistestűnél nagyobb kutyánk, nyilván elővigyázatosak akarunk lenni, de ez nem azt jelenti hogy tökéletesen alkalmatlanok lennénk egy kutya neveléséhez, csak mert példának tartom egy ismerősöm kutyáját, akinek a szájából ki lehet venni a kaját, mert annyira bízik mindenkiben kiskorától fogva.


14-es, nincs gyerek a háznál, példa volt.

2018. máj. 27. 23:40
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A kaja elvételt nem a szájba nyúlkálással szokták kezdeni kölyöknél sem. :)

Arra kell rászoktatni, hogyha eléteszed a tálat, először megsimogathasd közben a hátát, ne védje a kaját. Ha megmorog, rászólni. Következő fokozat, hogy evés közben elhúzni előle a tálat (akár eleinte egy rúddal eltolni az orra elől, ha morgolódós, hogy annak se kapjon utána), de ez még mindig nem a szájába nyúlás! Persze, ha hagyja elvenni a tálat, akkor dicséret, és rögtön visszaadni neki.

Szintén ehhez a részhez tartozik az is, hogy ne hagyjátok habzsolni, akkor kezdjen el enni, ha megengeded neki, persze ezt csak akkor lehet, ha már a tálat el tudod venni előle.


Póráz helyett először a nyakörvet tegyétek rá, ha azt megszokta, akkor jöhet a póráz meg a a hám (kocsihoz kelleni fog, ha nem boxban szállítjátok). Utóbbit csak adjátok rá, aztán hagyjátok, hadd szaladgáljon vele, idő kell, hogy megszokja.

Pórázt mutassátok meg neki, nyugodtan lehet neki magyarázni, hogy ezt fogod rátenni, a nyakörvére fogod kapcsolni, ezzel lehet sétálni, így, ügyes kutya, stb. A lényeg, hogy hallja a hangod, legyél nyugodt, hogy most semmi rossz nem fog vele történni.

Első sétáknál biztos, hogy rágni-tépni fogja a pórázt, arról le lehet szoktatni viszonylag rövid idő alatt, csak mindig szóljatok rá. :)


Befogadott kutyunál ami még fontos szempont lehet, hogy mennyire nyugodt, ha körülötte mászkáltok. Nálunk volt olyan befogadott kutyus anno, aki hiába volt tündérbirka, ha elterült a szőnyegen, és közvetlenül a háta mögött vagy kvázi felette lépett el az ember, akkor ugrott és bokára támadott. Valamiért ő ettől az egytől rettegett.

2018. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, meg mindenkinek aki hasznos választ adott. :)
2018. máj. 28. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!