Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik társnak, otthonra...

Azok akik társnak, otthonra szeretnének kutyát miért veszik őket? Miért nem fogadnak örökbe egy kiskutyát, menhelyről?

Figyelt kérdés

A mi csaladunk menhelyrol hozott el egy csodalatos, aranyos kuyut. Okos, egeszseges, tokeletes.

Nem ertem, hohy ha valaki nem akarja a kutyajat versenyekre vinni, nem vadaszkutyanak nevelne akkor miert kell sulyos osszegekert vasarolni? A kutya nem egy targy, egy eloleny. Tele vannak a menhelyek kiskutyakkal, es hetente hallani arrol is hogy kutyatenyesztok mostohan bannak a kutyakkal.

Nem beszelve a beltenyeszet okozta megbetegedeskrol.

Allatorvosok altal alatamasztott teny, hogy a keverek kutyak tobb ideig elnek a genetikai diverzitas miatt.

Aki meg azt akarja irni, hogy a keverekek sokszor hamisak... hat nem. Pont a fajtiszta kutyak hajlamosabbak az idegbajra de egyebkent ugyanugy mint az embernel, itt is a meveles a donto.

Egyszeruen nem ertem miert nem megy mindenki menhelyre, annyival jobb erzes onnan elhozni egy ebet :)



2018. máj. 30. 21:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Ja es nem fuggott semmitol, egy szerzodest alairmi amiben vallaljuk az ivartalanitast. Raadasul kupont kaptunk ra, szoval ingyen elvegeztek amikor eleg idos lett.

Es nem ertem az "50 kilos" reszt :D kistestu kutyak is vannak a menhelyen

2018. máj. 30. 21:58
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell még ebbe is beleszólni, mi közöd van hozzá?!

Ha valaki ellenőrzött "előéletű", egészséges kutyát vesz magához, már kapásból rossz ember? Milyen alapon jelented ezt ki mégis?

Egyébként több menhelyes kutyánk is volt, most is van kettő. Az előzőt is onnan hoztuk el, tündéri sharpei keverék volt. 4 évesen meghalt sharpei-lázban, 3 nap iszonyatos szenvedés után...mindezt tudhattuk volna, ha ismerjük az előéletét.

Szóval már megbocsáss, de ez úgy gondolom, van olyan megterhelő lelkileg (és sajnos anyagilag is, akárhogy nézzük), hogy valaki azt mondja, soha többet nem akar úgymond zsákbamacskát (illetve jelen esetben zsákbakutyát) venni.

Sajnálom, hogy ennyire nyers voltam, de mindig fölmegy bennem a pumpa az ilyen ítélkezésektől. Nem tudhatod, mit élt át az adott ember, miért döntött így.

2018. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanaz a tapasztalat,olyan feltételeket akartak szabni mintha gyereket fogadnék örökbe és ellenőrizgetni akartak mint a hatóság.Nem kösz.
2018. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is a menhelyeken rossz tapasztalatot szerzett emberek táborát gyarapítom (én két helyen jártam). Én is örökbefogadás párti vagyok, de "menhelyről" sokszor tényleg nem lehet:( Magánhirdetésben találtam ingyen elhozhatót.
2018. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

nem mondtam hogy rossz ember az akinek a kutyaja menhelyrol van, csak egyszeruen n ertem.

Szerimtem az itt leirt problemak kikuszobolhetoek ha johiru,megbizhato menhelyre megy az ember (Illatos uti), es kolyok kutyat visz haza. Plusz akar azt is megteheti, hogy nem viszi azonnal haza hanem visszajar hozza.


A mi kutyankkal tenyleg minden rendben volt, es minden allatorvos azt mondta kesobb is, hogy majd kicsattan.

Sajnalom ezeket a torteneteket, lehet hogy kisse ellensegesnek tunt a kerdesem, ezert elnezest. Nem allt szandekomban

2018. máj. 30. 22:03
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
"az itt leirt problemak kikuszobolhetoek ha johiru,megbizhato menhelyre megy az ember" - nem feltétlenül. Egyrészt aki nem a közelében lakik, az nem fog odamenni. Másrészt sok menhely kívülről, egy tapasztalatlan ember számára "johiru,megbizhato menhelynek" tűnik, aztán jön a feketeleves, és elmegy a kedve az egész menhelyes témától:((
2018. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
Az Illatos úti nem menhely hanem ebtelep, ahol bárki aki egy kicsit normálisabbnak néz ki kaphat kutyát. Sajnos itt 2 hét elteltével altatnak is ha helyhiány van, így örülnek ha valaki elviszi a kutyát.
2018. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Az Illatos út egy sintértelep, tele kidobott, nem egyszer agresszív, neveletlen kutyákkal. Tudom, hogy minden kutyát a gazda tesz agresszívvá, de nekem sem rutinom, sem kapacitásom, sem fizikumom nincs ahhoz, hogy átneveljem őket. Arról nem is beszélve, hogy a beteg kutya lehetősége is igen nagy. Én vagyok a sharpeies válaszoló, mi is kölyökkorában hoztuk el őt, a betegség jelei pedig csak kb fél évvel később jelentkeztek (de valószínűsíthető, hogy volt már egy korábbi is és pont ezért dugták be szegényt a menhelyre).

Szóval egyáltalán nem kiküszöbölhető a probléma. Csúnya hasonlat, de ez pont olyan lutri mint egy használt autóvásárlás. Vagy szerencséd van és boldog leszel vele vagy nem.

2018. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%
Én most vettem kiskutyat , és azért döntöttem a vásárlás mellett , mert menhelyen olyan kutyák kapni mitha gyerek lenne. ... Komolyan mondom ... kapcsolat tartás stb. Én nem akarok lényegében idegenekkel kapcsolatba kerülni , kijonnek megnezni stb. .. hát voltam egy par ahol voltunk nem sikerült örökbe fogadni , így inkább vettem egyet
2018. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

#18 voltál az elmúlt 10-15 évben az Illatos úton? Vagy úgy elgyáltalán bármikor?

A menhely nem köteles egy kutyát sem örökbe adni bár nyilván ez lenne a lényeg. Nekünk kellett írni egy bemutatkozó levelet amiben azt is irtuk, hogy a jelenlegi kutyánk miatt először csak ideiglenesen jöhet az új kutyus, aztán meglátjuk hogy mi lesz. Egy hónap múlva fogadtuk örölbe véglegesen, ekkor kijöttek házhoz és lecsekkolták, hogy hova kerül.

A "régi" kutya egy labrador aki 8 hetes kora óta van nálunk, most 7 éves. Nagyon értelmes fajta, mindíg próbál rájönni, hogy mikor mit akarok vagy mit mondok neki. Séta közben (póráz nélkül a futtatóban) szavak nélkül is lehet vele kommunikálni, folyamatosan azt figyeli, hogy merre kell mennie. Egyébként egy nagyon barátságos jófej kutya.

A menhelyi kutyus egy kistestű keverék, 3 éves, fél éve van nálunk. Ő igazi bújós kutya, állandóan a seggünkben van. Egész okos, hamar tanulja a parancsszavakat de szegénykém elég suta:D. Imádom de sosem lesz olyan értelmes mint a labi. Nekem valószínűleg a jövőben is mindíg labradorom lesz.

Egyébként kölyök kutyát menhelyről nem fogadnék be mert nekik úgyis hamar találnak gazdit. Plussz nekem pl bele sem férne az életmódomba egy kölyök, ezért is fogadtunk be egy felnőttet.

2018. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!