Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik társnak, otthonra...

Azok akik társnak, otthonra szeretnének kutyát miért veszik őket? Miért nem fogadnak örökbe egy kiskutyát, menhelyről?

Figyelt kérdés

A mi csaladunk menhelyrol hozott el egy csodalatos, aranyos kuyut. Okos, egeszseges, tokeletes.

Nem ertem, hohy ha valaki nem akarja a kutyajat versenyekre vinni, nem vadaszkutyanak nevelne akkor miert kell sulyos osszegekert vasarolni? A kutya nem egy targy, egy eloleny. Tele vannak a menhelyek kiskutyakkal, es hetente hallani arrol is hogy kutyatenyesztok mostohan bannak a kutyakkal.

Nem beszelve a beltenyeszet okozta megbetegedeskrol.

Allatorvosok altal alatamasztott teny, hogy a keverek kutyak tobb ideig elnek a genetikai diverzitas miatt.

Aki meg azt akarja irni, hogy a keverekek sokszor hamisak... hat nem. Pont a fajtiszta kutyak hajlamosabbak az idegbajra de egyebkent ugyanugy mint az embernel, itt is a meveles a donto.

Egyszeruen nem ertem miert nem megy mindenki menhelyre, annyival jobb erzes onnan elhozni egy ebet :)



2018. máj. 30. 21:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor elmagyarázom az 50 kilos részt ha nem érted. Okés hogy van kistestű is de leírtam azt hogx azért nem tartok másik fajta kutyát mer van egy adot fajta amit imádok és egy keveréket is tudnék szeretni de akkor is az után a bizonyos fajta után sóvárognék ezért inkább azt a bizonyos fajtát tartom. A fajtáról tudni kell hogy a szukák 40-45kg környékén mozognak a kanon 50-55kg, tehát ha örökbe fogandék nyilván ezt a fajtát fogadnám örökbe és attól hogy menhelyes még nem fog összemenni vagy 40kilóval kevesebb lenni.
2018. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ont semmi köze hozzá senkinek,hogy honnan lesz kutyája. Nyilván ne szaporítótól,de ha normális tenyésztőtől vesz tisztességes kutyát,az miért fáj neked?

Egy menhelyi keverék kölyökről nem fogod tudni,hogy gyerekszerető-e,amíg egy jó labradorról pl tudni fogod. Lehetne számtalan példát hozni.

De azért ápr dolgot tegyünk tisztába,mert butaságokat hangoztatsz tényként.

Első körben az,hogy egy kutya fajtatiszta,nem egyenlő a beltenyésztettséggel. Vannak fajta specifikus betegségek,amiknek a többsége ma már genetikailag szűrhető,így ha jó helyről veszel kutyát, sok mindennel szemben védve vagy.

Ahhoz,hogy egy fajta beltenyésztett legyen,nagyon kis egyedszám,és közeli rokontenyésztések kellenének. Ez pedig ritka,mint a fehér holló (továbbra sem szaporítókról beszélek).

A keverékek semmivel sem élnek több ideig,és nem egészségesebbek,mint a fajtatiszta kutyák. Mivel sokszor szaporított kutyák keverék kölykei, bármilyen genetikai betegségük lehet. Persze ahhoz,hogy ezt lásd,kicsit jobban kéne kutyáznod annál,mint ahogy feltételehteően teszed.

Számtalan kutyát és kutyást ismerek,sok keverékkel. Viszont kb 1 kezemen meg tudnám számolni,hogy ezekből a keverékekből mennyi az,amelyik egészséges. Van közte minden, epilepszia, porckorongsérv, diszplázia,vak/süket kutya,ideggyengeség,stb,stb. Szóval azért nem kell annyira fényezni őket,hogy mennyire egészségesek. Egyik keverék,aki egészséges (alapból),az sem az,mert csórinak el volt törve a lába,és rosszul forrt össze. Ráadásul 8 év után is retteg mindentől (menhelyes kutya),pedig egy igazán tündéri nebáncsvirág kutyus.

Ne érts félre. Semmi bajom a menhelyes kutyákkal.De pl voltál már önkéntesként menhelyen? Én igen...A kutyáknak a 80%-a vagy beteg,vagy agresszív,vagy ideggyenge,stb.

Ne érts félre,semmi bajom a menhelyi kutyákkal. Nekünk is van a családban. Mindig ajánlom az embereknek én is,hogy menjenek menhelyre,ha nincs konkrét elképzelésük,vagy nem akarnak annyit áldozni,hogy rendes tenyésztőtől vegyenek. De azért a túlzásokat kerüljük már....

2018. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
#20, értem. Szóval azért, mert tudsz mondani 2-3 kutyát, ezzel már garantáltan alátámasztod, hogy a másik pár száz nem agresszív, nem neveletlen.
2018. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nagyon belga juhász b...zi vagyok, imádom a fajtát. Az előző kutyám egy mentett német juhász keverék volt, őt is imádtam. Most van egy belgám és egy putriból elhozott (igen, közöltem hogy vagy nekem adja a kb 4 hetesen a kerítéshez kiláncolt kiskutyát vagy leverem a fejét) német juhász mixem. Nekem igazából mindegy, csak kutya legyen, mindegyiket szeretem.

De mindenképp lesz megint fajtatiszta belgám is, mert egyszerűen imádom a fajtát.

2018. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Hát én sajnos láttam már nem is egy dp-s vagy allergiás vagy bármilyen más problémával küzdő menhelyről kihozott keveréket.


Nekem anno az volt a felfogásom, hogy a kutyám mindenképp szeretni fog, hűséges lesz stb, viszont választhatok, hogy a külalakja milyen legyen. Én úgy döntöttem, hogy jobban szeretnék 15 évig egy valóban gyönyörű kutyát nézegetni és lett egy szimmetrikus borderem, akit a mai napig megcsodálnak az utcán és én is, még 10 év után is néha rácsodálkozom, hogy hogy lehet valaki ennyire gyönyörű.


Küllemre a keverékekből pedig csak nagyon kevés tetszik.


Amúgy meg ne akarja nekem senki se megmagyarázni, hogy egy olyan kölyök akinek az anyja a vemhesség és szoptatás alatt a legótvarabb tápokat kapta vagy moslékot, majd a kölyök is alacsony hústartalmú tápot kapott és az első pár hetet egy pár nm-es, üres kennelben kellett eltöltenie, az egészségesebb lenne testileg és lelkileg, mint egy olyan kölyök, akinek az anya prémium tápot kapott esetleg még pár táplálékkiegészítővel megspékelve és aki egy pihe-puha, játékokkal telerakott szobába töltötte el az első pár hetét.

2018. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nekem is menhelyim van, imádom, semmi probléma, de


- egy keverék kölyöknél nem tudod mekkorára fog nőni (nem mindegy hogy németjuhász, vagy tacskó méretű lesz)


- nem tudni milyen lesz a jellem (lehet túl energikus az adott emberhez)



Felnőtt kutyánál ezek már láthatóak, de egy kölyöknél...

2018. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem akarok zsákbamacskát

a fajta nagy mértékben befolyásolja az energiaszintet. Pl egy jack russell is kistestű meg egy mopsz is. De aki kiválóan együtt tud élni egy mopsszal az megőrül egy jack russel pörgésétől, a jack russell fartók meg nem tudnak mit kezdeni egy lusta mopsszal.

Vagy egy bernáthegyi és egy moszkvai őrkutya külsőleg nagyon hasonlít. A jellemük már kevésbé.

2018. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A menhelyi dolgozók 90%-ának finga sincs a kutyák fajtájáról. Sosem felejtem el amikor azt hallottam egy menhelyen, hogy "a fajtatiszta kutyáért 10.000 forintot elkérünk pluszba." Halkan megjegyeztem, hogy az a vizsla (amit egy pár nézett ki magának) távolról sem fajtatiszta. Nem mintha nem lenne mindegy, ha őt szeretnék akkor őt szeretnék. De ne verjük már át az embereket.


A másik: rengeteg olyan kutya kerül hozzám, akit tacskó keveréknek hoztak el a menhelyről és "kistestű marad". Egy agárméretű tacskó meg nem olyan vicces pl.egy panelban.


Mivel ezekben a körökben mozgom, rengeteg rossz tapasztalatot osztanak meg velem az emberek és sokakat ez rettent vissza az örökbefogadástól. Pedig én is arra buzdítom a népet, hogy ha nem ragaszkodnak egy bizonyos fajtához, akkor inkább menhelyről vigyenek haza. Nekem is "utcakutyám" lett, de nekem a kertben teljesen mindegy, hogy tacskó marad vagy dán dog lesz, mert elfér bármekkora is.

2018. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Akik csak felületesen ismerek a menhelyeket és az ott dolgozókat, azt gondolhatja, h hű de jó onnan elhozni kutyákat, hisz milyen kedvesek ottan ám..


A szomorú igazság az, h Magyarországon a legtöbb állatmenhelyen antiszociális, rosszindulatú, primitív emberek dolgoznak, ráadásul a szebb, egészséges kutyákat sokszor viszik külföldre eladni.


szüleim tavaly hoztak ki a menhelyről is kistestű kutyát (Esztergom).

édesanyám felhívta őket, majd a menhelyvezető hölgy tombolni kezdett, mikor mondta anyám, h kennelje és udvara is van, de csak akkor lesz ott, ha be kell zárni, mert vendég jön etc.


aztán elmúlt a rohama, és szüleim bementek megnézni az interneten kiválasztott kutyát. az első amit kinéztek, eltűnt. a második sem volt sehol.

aztán mutattak pár elég betegnek kinéző kutyát.

apám elég értelmes magabiztos ember, látták, h nem lehet hülyének nézni, ezért hajlandóak voltak utána megmutatni az össszes kutyát, nem csak betegeket.


és ez egyáltalán nem kirívó eset, nem véletlenül van annyira panasz a menhelyekre mostanában.

2018. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!