Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak mi vagyunk ilyen nagyon...

Csak mi vagyunk ilyen nagyon szerencsések, hogy soha nem volt a a kutyáimban kullancs?

Figyelt kérdés

Ez előtt nyárig valami gyengébb nyakörv volt rajtuk, de rajtam is eluralkodott a pánik, így már egy erős forestoval védekezünk. Mellé nem használunk mást. Szeretnék majd venni jövőhéten a biztonság kedvéért még egy fújós, vagy cseppentős védekezést, mert a rágótabletta nálunk nem jó megoldás (nem önhatalmúan, hanem állatorvos szerint).

Járunk a kutyákkal állandóan kirándulni hétvégén, erdős részekre is, fürdeni is. Hétköznap is sokat vagyunk lent velük nem csak gyors wczés, hanem elidőzünk, elsétálunk messzire. Kutyás társaságban is elég sok időt töltünk.

Panelban lakunk. A szomszédok meg panaszkodnak, hogy a kutyáikból szedik ki állandóan a kullancsokat.

Minden séta után alapos átnézés, de szerencsére soha semmi nincs bennük. Szúnyog csípéssel sem találkoztam, és bolhával sem.

Mi lehet ennek az oka, hogy SZERENCSÉRE minket teljesen elkerülnek ezek a gonosz lények?

Párom viccesen tette hozzá: biztos büdösek!

De nem nem büdösek egyáltalán, időnként fürdetjük itthon őket, de azért túlzásba nem visszük.


2018. jún. 3. 12:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyik kutyám 6 éves, a másik 2 éves ez kimaradt!
2018. jún. 3. 12:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Állandóan nem, de idén tölti be a tizet, és már háromszor volt benne kullancs. Egyszer februárban, pedig úgy tudtam, hogy télen nincsenek is ezek a dögök. Kistestű, rövid szőrű, szerintem ez jobban számít, mint a szaga, nem hiszem, hogy van orra a kullancsnak :D
2018. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ők is kistestűek és rövid szőrűek is. keverékek
2018. jún. 3. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
nem
2018. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mázlisták vagytok...

az egyik kutyámon három hónapja volt forestó, mikor a nyakörvtől 10 cm-re találtam kullancsot.

most nexguard spectra tabit kapnak és már jópár döglött kullancsot kiszedtem belőlük(ugye a tabi csak akkor öli meg a kullancsot, mikor az már belement a kutyába) és párat a szőrükön mászva is találtam.


Meg tudnád írni h a doki szerint miért nem lenne jó a tabi a kutyáidnak? Csak mert ilyet még nem hallottam és nagyon érdekelne :)

2018. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az egyik kutyám addison kóros (mellékvese beteg), gyógyszert szed rá napi szinten (reggel-este), és emiatt mondta, hogy a tabis védekezéssel egyenlőre ne terheljük a szervezetét.

Rákérdeztem, hogy a másik kutyámnak attól függetlenül adhatom e, mert ő teljesen egészséges, és azt mondta, hogy ő a helyemben nem adná, csak ha mindkettőnek adhatom. Elmarad- elfelejtődik + ő már idősebb. Az első válaszát megértettem, a másodikat nem teljesen, de hát ez van.

Szóval tabi idén nyáron nekünk felejtős, jövő nyáron azt mondta, hogy valószínű, hogy adható lesz már.

Forestot adott, és mondta, ha kevésnek ítélem, akkor vehetek advantix cseppeket is. Mivel a pénztárcám tartalmát ott hagytam mostanában az orvosnál, így jelenleg csak foresto van rajtuk, de szerdán megyünk ismét az orvoshoz, és akkor megvesszük a cseppeket is a biztonság kedvéért.

2018. jún. 4. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!