Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy megrögzött...

Van olyan, hogy megrögzött állatvédőt is idegesít egy egy állat?

Figyelt kérdés
Én nagy állatvédő vagyok, sokat önkénteskedem is, meg már néha túlvállalom magam az állatok érdekében. Viszont kezd kicsit kellemetlen lenni, hogy az egyik legjobb barátom kutyája pl. tök idegesítő. Szoktam rá vigyázni, ha úgy adódik, de valamiért nem lopta a szívembe magát. Folyton rám ugrál és összekarmol, tiszta ideg, folyton ugat, visong stb. Szóval ez miatt már én érzem magam kicsit rosszul, hogy így érzek iránta. Más is volt már így, aki amúgy nagy állatbarát?
2018. jún. 8. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Én sok állatot mentek, főleg rágcsálókat. Szeretem az állatokat. De a kistermetű kutyák az őrületbe tudnak kergetni.
2018. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő is egy ilyen kis termetű kutyus. Nem tudom miért ilyen idegbeteg a zöme, pedig ő nem amolyan túltenyészett fajta, hanem keverék. Nekem nagytestűek vannak, és halál nyugodtak. amikor az összes kis hülye apró kutya vonyít az egész utcában órákig, ezek meg sem nyikkannak. Csak akkor ugatnak, ha tényleg van miért. Olvastam valamit erről, hogy a kis termetű kutyák épp a méretük miatt agresszívebbek, mert csak a hangjukkal tudnak riogatni. De akkor sem értem miért kell folyton a kapuban állni és sipákolni a semmibe, meg folyton az embert lökdösni és ráugrálni.
2018. jún. 8. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok megrögzött állatvédő, de imádom őket. A madaraktól kezdve a kutyákon át a sertésekig. Minden vad- és háziállatot.

A neveletlen kisállatok gazdáit nem szeretem. A barátnőd kutyája sem vétett semmit. Nem rossz ő, csak nem nevelték meg. Esetleg beszélhetsz a barátnőddel, adhatsz neki tippeket, hogyan nevelje meg egy kicsit. Az ugrálásról a legegyszerűbb leszoktatni. Karmolás ellen meg ott a körömvágás. ha visít, rászólsz.

Ha a barátnőd nem akarja megnevelni, te meg sokat vigyázol rá, nyugodta elkezdheted a nevelést. A kutya okos, tudja ki milyen viselkedést vár el tőle, ha megmutatod neki. Ne hagyd rá.

2018. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez más szerintem, én magamat is állatvédőként sorolom be, magam módján teszek is az állatokért-igen, a neveletlen kutyákért is, azzal, hogy szólok a gazdájának, hogy legyen kedves megnevelni, a tolakodó, szemtelen kutyáját, mert ez komoly hiányosségra utal a gazdi-kutya kapcsolatban. Ami nem jó a kutyának se.
2018. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Kutyás macskás vagyok. Igazából csak a sáskák bėkák mdg hasonlóak idegesítenek ahogy ugrálnak.
2018. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Engem a saját kutyusom is szokott néha idegesíteni. Feleslegesen ugat,és hiába mondom neki ötször,hogy nincs ott senki,csak nem marad csöndbe. Valamiért rendkívüli módon zavar,amikor minden egyes nyári viharban éppen meghalni készül,és mászkál össze-vissza,retteg,sehol nem jó neki. Mindenki sajnálja olyankor,én legszívesebben megcsapkodnám. Egyértelmű,hogy ezért soha nem bántanám,de annyira idegesít,hogy a néha a fejembe száll a gondolat.

Amúgy pedig imádom,olyan mintha a testvérem lenne :)

2018. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

3-as, 4-es miért lett lehúzva? Mondom mint kívülálló aki nem szólt a témához.

Aki negatívol indokolja már miért mondtak rosszat. Érdekelne.

2018. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, tudom, én nem pontozok le senkit.

#6. Azt valóban hiába mondod neki, hogy nincs ott senki, mert azt nem érti. A kutyák egy egy határozott szóból értenek, amit sokat mondogatsz. Való igaz, hogy a barátnőm is a kutyájának csak gügyörész, de ezt az állatok nem értik. Gügyörészek én is amikor csak úgy szeretgetem, de ha nevelem, akkor szavakat tanítok. pl. egy határozott NEM, amit már meg is értenek és abba is hagyják, amit nem szabad csinálni.

2018. jún. 8. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Megrögzöttnek nem mondanám magam, de a legyet sem szeretem lecsapni. Amit tudok megteszek az állatokért. Ennek ellenére persze, az éjjel szobában repkedő bogarak, pincében mindent megrágó egerek és hasonlók idegesítenek. Nem szeretem a kártevő szót, de leginkább ezzel tudnám összefoglalni. Pedig aranyosnak találom pl. az egereket is. A saját macskámat is agyon tudnám ütni néha, mikor lepisil vagy tönkretesz valamit (persze csak képletesen, sosem bántanám). A neveletlen állatok, illetve a kistestű kutyák sokszor engem is felhúznak, de ilyenkor igyekszem arra gondolni, hogy nem az állat hanem a gazda/tenyésztő hibája. Szóval igen, nagyon tudnak idegesíteni az állatok, mégsem ártanék egynek sem.
2018. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én fészekből kipotyogott madárfiókákat szoktam nevelni, ismerősök is hozzám szokták őket hozni. Erdő mellett élek, úgyhogy egy nyáron a nagyobb viharok után átlagosan 2-3 fiókát nevelek. És nagyon jó érzés, mikor a kisrigót vissza tudod engedni a vadonba, vagy mikor a félszárnyú kisveréb a válladon üldögélve nézi veled a filmet.

Viszont mikor a dolmányos varjúfiókának este 11-kor adtál enni, és hajnali 4-kor megint visong a kajáért, akkor néha elgondolkozok, hogy valóban kellett ez nekem?

2018. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!