Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyusoma...

Hogy szoktassam rá a kutyusomat, hogy a pelenkára kakiljon?

Figyelt kérdés

5 hetes kora óta van velem a Törpepincserem, most 2 hónapos. Szinte a kezdetektől sikerül neki a pelusra pisilnie, de ha nagydolga van, azt bárhová elvégzi, csak a pelusra nem. Raktam már oda a saját kakiját, de az istennek nem hajlandó erre használni a pelenkát. Mit rontottam el?

(Aki azt írná, hogy vigyem ki, neki jelzem, hogy még nem lehet, mert a pórázt sem szokta még meg és a kellő oltásai sincsenek meg!)


2010. jún. 16. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
vidd ki fosni....
2010. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
29%
Istenem! :D A kutyus az nem egy kis baba! Ha meg panelban laktok akkor ne vállaljatok kutyát! Ne tartsátok a házban.. egészségtelen.. hullik a szőre stb.. Vagy akkor vidd ki az utcára óránként.. vagy próbáld arra tanítani hogy jelezzen ha kakilnia kell.. :/ Szegény kutyusok.. mostanában sajnos már divat kutyát tartani és úgy is bánnak velük mint egy kis babával.. :S
2010. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
az én kutyám addig használt pelust, míg szobatiszta nem lett, de ez pár hét volt, ha rendszeresen kiviszed, nem fog bent csinálni se kis, se nagydolgot...a pelus nem arra van, hogy a lusta gazdinak ne kelljen sétálni
2010. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy a pelenka arra van, hogy míg szobatiszta nem lesz, addig azt használja. De ha nincs udvar, hogyan vigyem ki a dolgát elvégezni? Sem a pórázt nem szokta meg, és még a védettsége sem alakult ki. Kockáztatni pedig nem akarok. És nem divatból vettem kutyát. Szerintem ugyan annyi jogunk van lakásban tartani kutyát, mint kertes házban. Egyébként is, a törpepincser rövid szőrű, és kistestű, tehát ideális neki a lakás is. Sajnálom, hogy egy ilyen kérdésre nem lehet értelmes választ kapni, csak gyalázni tudjátok az embert, mert lakásban lakik és legnagyobb bűne az, hogy szeretne egy hű társat maga mellé.
2010. jún. 16. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Előző válaszolók nem értették meg, hogy még kicsi a kutya, és oltásai még nincsenek készen.Addig nem is szabad fertőzésveszélyes környezetbe vinni.

Amíg nem tudod levinni, addig el kell viselned, hogy nem pelusra, homokosládába, újságpapírra végzi a dolgát.

Annyit tehetsz, hogy mikor készülődik, akkor meghatározott helyre viszed, és kizárod a nagyon kényes helyekről.

Nyugi, már nem sok idő van hátra.

Lakásban gyakorolhatod a pórázt.

2010. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség az,hogy lakásban nem lehet kutyát tartani...Gondoljatok már bele milyen lenne pl egy francia bulldognak kin lennie télen a -20 fokban...Vannak kifejezetten olyan fajták amik a lakásba valóak törpepincser is az.Amúgy meg ismerek olyat is aki 2 HUSKYT tartott lakásban és tökéletes életük volt ott most ha jól tudom tenyésztő!Pedig a husky nagy testű alapból még is tökéletesen elvoltak a lakásban megfelelő mozgással...Akkor egy törpepincsernek mért nem lehetne jó élete ott.Kérdésre válaszolva pedig ez egy nehéz időszak szerintem idő kérdése és oda végzi a dolgát majd amíg nem tudod levinni.
2010. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
megértettük, hogy kicsi a kutya DE az 5 hetes kutyának az alomban a helye, legalább 8 hetes koráig, ekkor már megvan 2 oltása....persze gondolom, valami idióta szaporítótól vette, nem tenyészetből... a kutyát le lehet vinni, de nem kell odaengedni más kutyákhoz....ennyi
2010. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem szaporítótól van és azért hozhattam el, mert már előtte x ideig magától evett és nem szopiztak. 8 hetes korára pedig az ELSŐ oltást kapja meg és két hetenként a többit. amúgy nem csak a kutyáktól lehet betegséget elkapni, hanem az utcáról is!

a többieknek köszönöm szépen az értelmes válaszokat!!

2010. jún. 16. 13:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Fertőzésveszélyes környezetnek nevezek bármilyen szabad területet, ahol más, esetleg hordozó kutyák is megfordulnak. Nem feltétlen személyes találkozás, a testváladékok is fertőzhetnek. Kiskutya, nagykutya szaglász.

Kérdező nem kioktatást várt a múltra, hanem tanácsot a jövőre nézve.

2010. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mondja már meg valaki, hogy milyen tenyésztő az, aki az 5 hetes kölyköt odaadja?
2010. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!