Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mamakutyusnak vérzik az...

A mamakutyusnak vérzik az egyik cicije. Probléma is lehet?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt minden gond nélkül született 10 gyönyörű kiskutyánk nagyok és sokat szopnak.Ma vettem észre,hogy a mamakutyus egyik cicije vérzik egy picit,sajnos az állatorvosunk nyaral úgyhogy csak holnap után tud kijönni hozzánk.Nagy probléma lehet ebből,vagy ez is olyan mint az embereknél,hogy a kismamának néha vérzik egy picit a cicijuk és belilul?

2018. jún. 11. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg igen, mert tíz kicsi nagyon nagy alomnak számít, nem biztos hogy jut mindnek külön emlő, így egyet többen is nyúznak. Bár foguk még nincs lehet hogy nagy terhelés ez neki. Amúgy is nézesd meg őket állatorvossal ha eddig nem tetted, mert már ellés után illett volna kihívni.
2018. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ameddig nem tudom elvinni tudna ajánlani valami házipraktikát amivel egy kicsit enyhíthetném a mamakutyus dolgát?
2018. jún. 11. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem keress egy másik, elérhető állatorvost. Ha a te valamid kezdene el vérezni, nem nagyon várnál szakorvosra, ugye?
2018. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagy probléma lehet. Majd begyullad az összes emlő, és nem eszik a 10 pici, az anyakutya meg meghal fertőzésben.

Nincs "házipraktika", tessék elérhető orvost hívni a kutyákhoz!

2018. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az egyetlen elérhető kőzelsegű orvosnál fertőzést kapott a másik kutyám úgyhogy soha többet aztán már csak egerbe van ami 30 perces autóút ahonnan nem jönnek ki idáig.Én is örülnék ha itt lenne az állatorvosunk de szart ránk szólni és az ellés napján fel is hívtam,hogy és mi lesz akkor ha estleg komplikáció lépne fel....hát vigyük fel egerbe(és még csak nem is ő vette fel hanem a recepciós)....a 60 kilós kutyát ami éppen szül

egerbe.Nem hinném,hogy ez az egész az én helytelen kutyatartásomból eredő probléma lenne,hogy éppenséggel nem akarom itthonhagyni egyedül 10 kiskutyát,hogy felvigyem az anyjukat egerbe és kitudja,hogy mennyit kéne még várni ott.Én is anya vagyok aggódom érte de a kicsikért is aggódom.

2018. jún. 11. 20:35
 6/15 A kérdező kommentje:
Ellnézést a kiborulásomért amint lehetőségemlesz rá elviszem a mamakutyust állatorvoshoz és mindenrendbe fog jönni,csak már én is ideges vagyok emiatt a nagy hajcihő miatt az állatorvossal aki szarik ránk és nyaral.
2018. jún. 11. 20:39
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre valaszolok, de annyira idegesít, ahogy itt osztják az észt az emberek, és azt hiszik olyan könnyű állatorvost találni. Meg előadják magukat mintha ők az éjszaka kellős közepén is órákat utaznának akkor is ha a az állat meghorzsolta a lábát. Egyesek kicsit túlzásokba esnek meg úgy beszélnek mintha ez olyan egyszerű lenne. És mielőtt azt hinnétek, hogy magasról tojok az állataimra, a lebenult kutyusomra többszáz ezer forintot költöttem és az időmet és energiámat se sajnáltam. Nem volt kerdes, hogy megteszem érte. Labraállt és boldog.

Egyébként ha nekem van valami bajom és nincs elerheto helyen orvos,akkor igen, tudok várni.

Figyeld, hogy a kiskutyák jutnak-e elég táplálékhoz. Ha igen akkor remélhetőleg semmi gond nem lesz mire elérhető lesz a doki.

2018. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Mielőtt felreértenetek lehet tényleg nagyon probléma és én is azt mondom,hogy doki minél hamarabb. De nem kéne így nekiesni a kérdezonek
2018. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mihamarabb doki.

Annyit tudsz segíteni a mamának, hogy adsz neki tapszert. Több tejet hoz. Gondolom eleve szoptatós tápotok van, de a tapszer is nagy segítség.

Viszont azonnal irány a doki (30 perc autóval nem olyan vészes), mielőtt fertőzésben meghalnak a kölykök és a mama.

2018. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak az anya kutyád vidd, hanem az anya kutyát és az egész almot tedd be a kocsiba és menjetek.
2018. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!