Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetnek állat kínzásért?

Feljelenthetnek állat kínzásért?

Figyelt kérdés
A parkban nekem támadt egy kutya, a gazdája a távolból megpróbálta behívni, de nem tudta. A kutya körözött, meg ugatott, próbálta a lábamat elkapni, a gazdi meg komótosan csak ballagott felénk, aztán mikor egyszer megint a lábamhoz kapott, belerugtam, hogy nyekkent egyet, nyüszített és elfeküdt, de utána felállt, mire a gazdi odaért, aki fel volt háborodva, hogy a kutya csak játszani akart, és fel fog jelenteni. Szerintetek mire számítsak? A kutya húzta a lábát mikor elvitte.

2018. jún. 13. 07:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

ha fel jelent, még ő jár rosszul, hogy hogy fordulhatott ilyen elő ha ő betartotta a szabályokat??

esetleg kamera láthatta az esetet, de abba az esetbe megint csak az látszik amit te mondasz és megint csak ő szop...

neked semmi félnivalód nincs, és egy játékos kutya nem így hív játékba, szóval jogosan tetted

a kutyát sajnálom azért és szerintem lehet nem ilyen gazdit érdemelne

2018. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%

Engem állandón a szomszéd szabadon tartott kutyája támadt (telkemen és az utcán), mert nem volt közös kerítés, kapuja állandóan nyitva volt.


Semmi önvédelmi lehetőségem nem volt jogilag, hogy megvédjem magam.

Majd egymillió volt a kerítés, amit nekem kellett felhúzni, mert a szomszéd kutyát tart.



Ha van felvétel arról, hogy belerúgtál igencsak megbüntethetnek, mert már a kutyáknak több joga van, mint az embernek.


De valóban a gazda is felelős: mondjuk közveszélyokozás és a kutya felelőtlen sétáltatása miatt.

2018. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%
Lehet hogy a kutya valóban igy szokta jelezni ha játszani akar, de egy idegen számára elég fenyegetőnek tűnhet amit csinált. Érthető hogy megijedtél. A gazda nem tehet semmit.
2018. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem jelenthet. A kutya az erre kijelölt kutyafuttatón kívül csak pórázon lehetne. Én szeretem az állatokat, de még én is felrúgtam volna, ha megtámad. Csúnya séeüléseket tud okozni még egy kis kutya is, ha jó helyen kapja el a lábad.
2018. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy tipp: legközelebb rúgás helyett az is elég, ha erősen toppantasz a kutya orra előtt, és rákiáltasz, hogy menjen onnan (a legtöbb kutya utálja a sziszegő hangokat, hogy úgy egy "hess" is jó lehet, ha kellően agresszíven mondod, vagy mészinnen, akármi).

Ha valóban agresszív kutyáról van szó, akkor a rúgással csak még jobban hergeled, mire a gazdi odaér, már rég neked ugrott...


Egyébként az adott szituációban igazad volt, nem vagy köteles tudni, hogy a kutya csipkedéssel hív játékra (egyébként is, ez egy rossz viselkedési forma, eleve gáz, ha a gazdi ezt hagyja...). Feljelenteni nem fognak tudni, pusztán önvédelem volt a dolog.

Mindazonáltal a kutyát azért sajnálom.

2018. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A gazda tudja, hogy ki vagyok úgyhogy ha akar fel tud jelenteni. Etológus nem vagyok, az igaz hogy a kutya nem vicsorgott és nem borzolta a szőrét, csak simán keménykedni próbált, de hogy nem játék volt azt megéreztem egyből.
2018. jún. 13. 09:03
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Jelentsen fel nyugodtan.

De remélhetőleg úgy kezdi a feljelentés szövegét, hogy:

"Póráz nélkül sétáltattam a behívhatatlan kutyámat."

Innentől nem lesz kíváncsi a rendőrség a sztori végére, és még örülhet, ha nem kap egy szép kis bírságot.

De ha nem így kezdi, akkor te is meg tudod mondani a rendőrségnek.


Az én szomszédom is fel akart jelenteni, mert átjött a telkünkre a kutyája, a mienk meg csúnyán megtépte...

Nem lett belőle semmi.


Ja, és én erre csak azt szoktam mondani, hogy nem mindenki szeret idegen kutyákkal játszani. Van, aki retteg a kutyáktól (ismerek ilyet). AZ pont nem fog játékba elegyedni egy gazdátlan kutyával. SZóval örülhet, hogy pl nem gázspray-t fújtál a kutya pofájába...

2018. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%

tudtommal ez a játékra hívás a kutyáknál:

A kutya energikusan, farkát csóválva közeledik, majd egyfajta meghajlást mutat be. Mellső lábait előre nyújtja, miközben fenekét a magasba emeli. Fejét feltartja, vár. Ha nem kap választ, fejét forgatva figyeli a reakciókat, esetenként rövid időre az egyik mellső mancsát emelgeti.


nem az hogy ugatva oda jön és még elkapja a lábam is

2018. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan azért le lettem pontozva, hogy azt írtam, legközelebb ne rúgdalozzon? Büszkék lehettek magatokra....
2018. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
12%
Te is az eszedre. Egy nyilvánvalóan engedetlen kutya a lábad után kapkod- de ne védd magad. Még nyújtsd is oda a lábad, hogy nyugodtan megrácsálhassa...
2018. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!