Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetnek állat kínzásért?

Feljelenthetnek állat kínzásért?

Figyelt kérdés
A parkban nekem támadt egy kutya, a gazdája a távolból megpróbálta behívni, de nem tudta. A kutya körözött, meg ugatott, próbálta a lábamat elkapni, a gazdi meg komótosan csak ballagott felénk, aztán mikor egyszer megint a lábamhoz kapott, belerugtam, hogy nyekkent egyet, nyüszített és elfeküdt, de utána felállt, mire a gazdi odaért, aki fel volt háborodva, hogy a kutya csak játszani akart, és fel fog jelenteni. Szerintetek mire számítsak? A kutya húzta a lábát mikor elvitte.

2018. jún. 13. 07:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%
Te beszélsz észről? Istenem...Persze, akkor rúgdalj csak, az nem baj ám, hogy csak jobban hergeled vele, ha agresszív egy kutya, csak jobban fog támadni.Az egy dolog, ha nem értesz hozzá, de legalább ne biztatnál mást ilyen hülyeségre...
2018. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
57%

Értsd csak félre direkt. Ezt úgy mondom hogy magam is kutyás vagyok, és úgy gondolom a gazda felelőssége minden kár amit az állat okoz, de: hülyét kapok mikor tök mindegy milyen helyzet van, mindenki szegény kutyuli miatt picsog, hogy ne legyen baja akkor se ha harap, akkor sem ha engedetlen. Elő kellene venni a gazdát, nem is értem hogy mer ennyire engedetlen kutyát póráz nélkül sétáltatni. Ha a kutyának baja lesz, az nem a kérdező hibája, hanem az ostoba gazdáé aki veszélyeztet másokat-közte a kutyáját is.


Van nálunk is ilyen idióta, minden nélkül sétáltatja a kutyáját, eddig két gyerek bánta.NEM a gyerekek mentek oda, a kutya volt agresszív. a gazda elő volt véve, és mi történt? Semmi. Ugyanúgy az övé a kutya, ugyanúgy póráz nélkül mászkál vele az iskola környékén- de ugye kétszeri támadás után sem szabad bántani a kutyulit, mert a KUTYÁNAK JOGAI VANNAK. a szülők meg kussoljanak akik vihették a gyereküket az ügyeletre...

2018. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egyszer biciklizés közben rámrohant egy dobermann. Leszálltam a bicikliről, hogy köztünk legyen, a kutya körbe körbe szaladgált és én is forogtam a biciklit magunk közt tartva, a gazda messziről kiabál, hogy ne mozogjak , nem bánt csak játszik, gondoltam jólvan, már nincs messze a gazda, egyhelyben maradtam, mögémkerült a kutya és beleharapott a vádlimba. Szerencsére bő melegítő volt rajtam így nagyrészt az töltötte meg a száját, de így is egy 5-10 centis részen szépen felkarcolta a foga a bőröm.

Nem akarom megtudni milyen az amikor nem játszik vagy mi lett volna, ha rövidgatyában vagyok.

2018. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!