Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám szülei párosítva...

A kiskutyám szülei párosítva lettek egymással, akik fajtatiszták, törzskönyvesek. Viszont lehet kevés eséllyel, hogy be szabadult az anya nj kutyához egy korcs. Aki ért hozzá egy kép segítségével tudna segíteni, hogy vajon fajtatiszta-e?

Figyelt kérdés
Ráadásul a bátyám szerint azért nem az, mert van a mellkasán egy kis fehér folt és a hátsó két lábán is van. Amikor megszületett tiszta fekete volt és most olyan vöröses fekete, látszik kezd világosodni.
2018. jún. 17. 14:36
1 2 3 4
 21/33 bollocks ***** válasza:
91%
Az oltásokat az oltási könyvbe írják, nem a törzskönyvbe.
2018. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Tk + oltások? Az nem tk, hanem egészségügyi könyvecse, jól átvertek. Lehet hogy romániábna kevésbé figyelnek erre, de ilyen csalásokat ott sem lehet csak úgy csinálni.
2018. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Ennél nagyobb csalásokat is csinálnak.
2018. jún. 17. 17:43
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Átverni azt lehet, aki hagyja. Ha akarok venni egy tk-s kutyát,utátanézek pl. neten, vagy körbekérdezek. Igy pl. ra lehet jönni az oltási könyv és a törzskönyv közti különbségre. A többi a józan paraszti ész hiánya. Kocsit sem veszel úgy,hogy odaadod a pénzt, aztán majd egyszer vki hozza a papírokat. Nemhogy tk-t még valszeg oltási könyvet sem fogsz kapni, mert abba utólag nem lehet semmit felvezetni. Ettől függetlenül van egy cuki kutyád, nagyon kis aranyos de valóban keveréknek tűnik. Remélem azért így is szeretni fogod.
2018. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtatiszta németjuhász ebben biztos lehetsz. Nem is hasonlít. De ettől függetlenül szeresd nagyon, a lényeg hogy esészséges.
2018. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nagyon cuki a kutyád!

Amúgy fizettél is érte? Mert elég "utcai vegyes" a szőrzete. Ha ingyen volt akkor nem olyan gáz, csak hogy kamuznak. De ha még fizettél is érte, ott gondok vannak. Egyik ismerősöm is így kapott huskyt. Az anyja husky volt, eladták annak. Hát nem az lett 😁 de a legjámborabb kutya volt, akit valaha ismertem.

Én egy goldent kaptam bár én ingyen, plusz mondták is hogy a szomszéd kutya ugrott át, szóval tudtam mire számítsak.

Szóval szeresd te is, de a pénzt kérd vissza.

2018. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Nem fizettem érte, és persze nagyon fogom szeretni. :)
2018. jún. 17. 19:48
 28/33 anonim ***** válasza:
75%
Nem azért, de ha neked nem fontos sem az, hogy fajtatiszta legyen, sem az, hogy egészséges és jó idegrendszerű legyen, akkor mit vársz? Ha te smegy szaporítót választasz, ha egy keverék kutyák választasz, akkor miért foglalkoztat, hogy valöban keverék? Itt nem a szaporítók a fő ludasak, hanem te, a tudatlan gazda, aki ezt a csalást és állatkínzást lehetővé teszi és aktív részese benne.
2018. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
81%

A kutyus keverék, törzskönyve pedig biztos, hogy nincs, mert ahhoz, hogy kapjon, feltétele mindkét szülőnek a törzskönyv, tenyészszemle és eü.szűrések, fedeztetés bejelentése, alombejelentés stb.


Az oltási könyv az teljesen más, az minden kutyának van (kellene, hogy legyen), keverékeknek is, semmi köze a fajtatisztasághoz.

2018. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%
#29 ez lehet hogy magyarországon így can, de vannak országok (Szerbia, Románia stb) ahol sokkal lazábban veszeik a tenyésztést ls pl szűrés, kennelnév nem kell. Elég ha a szülők törzskönyvesek. Képzelheted milyen kontárok vannak arra (sajna tapasztalatból írom)
2018. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!