Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félénk kutyán mivel...

Nagyon félénk kutyán mivel segíthetnék?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám 3 éves,elég szőrnyű helyről kaptam.Kb 5-6 hetes lehetett amikor hozták nekem,már akkor is félt mindentől és mindenkitől.

Ez azóta nem változott.Még kicsinek is minden egyes embertől félt és több hét után fogadta el.Ez most is így van idegen embert nagyon sok idő alatt fogadja el.

Mindennap viszem sétálni és ha sétál valaki mögöttünk akkor lapít behúza fülét farkát és siet előre és folyton az embert nézi.

Ha egy tömeg(2-4)ember sétál akkor nagyon megijed múltkor beszaladt egy parkoló kamion alá.

Ha valaki közel jön hozzá akkor morog összehúzza magát és odakap ha hozzá akarnak nyúlni.


Már néhány hónapja azt csinálom,hogyha elsétálunk valaki mellett és szépen sétál mellettem akkor megjutalmazom,ez most beválik,de ha mögötte jönnek azt nem bírja.Ha többen jönnek félre állunk és leültettem.


3 kutyasulinak írtam,hogy segítsenek de kettő nem ír vissza 1 meg nem vállal minket.


Nagyon szeretném ha nem félne ennyire,azért is mert ez a sok stressz árt neki(ha nagyobb rendezvény van a faluba nem szoktam sétálni vinni mert olyankor nagyon fél),meg azért is mert itthon agillity-zünk és nagyon ügyes versenyre is szeretném vinni.


A szocializációt kiskorába megkapta,de akkor is ilyen volt.

Állatorvos szerint genetikailag félénknek született.Olvastam,ha nagyon súlyos akkor a kiképző ajánlja az altatást igaz?


Kutyasuliba tudnak segíteni valahogy?

Én is csinálnám hogy megkérek valakit,hogy sétáljon elmellette stb.De senkisem akarja vállalni sajnos.


Bocs a hibákért,siettem.


2018. jún. 19. 14:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen az állatorvos szerint is születési probléma nála a félés.

Sajnos nem vehetek még egy kutyát,mivel 3-man vagyunk tesók,így mindenkinek van egy kutyája és szüleink nem engednek mégegyet.


Azért elviszem egy suliba és megkérdezem a szakembereket mit javasolnak megéri iskoláztatni vagy nem.


Köszönöm a segítséget.

2018. jún. 21. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!