Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki szerint itt az ideje...

Mindenki szerint itt az ideje annak hogy elaltassuk. De én tudom hogy ő még élni akar és jól érzi magát. Viszont mindenki ellenem van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kutyusom 17 éves magyar vizsla. Anno pár hónaposan hoztuk el egy menhelyről. Én vagyok a fő gazdi, mindig velem volt. Mivel én nem dolgozom ezért már 17 éve a nap 24 órájában mindig velem volt. A család és a barátok szerint is jobb lenne a kutyának ha elaltatnánk, mivel vak és lassan már süket is. Sokat alszik és néha-néha nyüszög egy picit ha felkel. De még mindig sokat játszom vele és látom hogy élvezi is. Az orvos szerint semmi komolyabb baja nincsen csak öreg. Én úgy érzem hogy nem akar még elmenni, játszani szeretne még velem. A család viszont teljesen ellenem van. Nem tudom mit tegyek.
2010. júl. 10. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs semmi komolyabb baja és még játszik, akkor miért kéne elaltatni?
2010. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad te vagy a Főgazdi. És amíg úgy érzed, hogy nem szenved, nincsenek folyamatos fájdalmai, addig nem kell elaltatni! Erről csak és kizárólag te dönthetsz, a családod gondolom nem érzi mennyire fontos neked ő, milyen szoros köztetek a kapcsolat. Mondd meg nekik, hogy te tudni fogod mikor jön majd el az ideje, ezt fogadják el és punktum!

Fellebezésnek helye nincs, JÓ gazdi vagy!

2010. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég rosszul hangzik,úgy értem,hogy így akarnak cselekedni egy már családtaggal.Ne adj Isten,ha valamelyik rokonotok idős lesz és süket,akkor máris "eltemetnétek"?Ezt kérdezd meg a szüleidtől! Ha nincs semmi belsőszervi betegsége,vagy nagy baj a mozgásával,vagy nem szenvedés neki minden perce,akkor minek kéne elaltatni? Nehogy hagyd!

Nekem még csak 3 éves a kutyám,de egyszer ő is megöregszik tudom,és mivel nálunk ő családtag és imádjuk és nagy fájdalom lenne az elvesztése ezért mindent megtennék érte,akár drága műtétet is kifizetnék valahogy,ha az segítene rajta...tehát ne hagyd,ha nincs semmi különösebb problémája.Ja és a barátomék kutyája 19 éves németjuhász kutya, is már teljesen süket,és kissé már ő is vak,de tud ezzel élni és ezen kívül neki sincsen semmi baja=DKi tudja meddig élhet még ő is!

2010. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Elősször is vedd figyelembe, hogy TÉNYLEG nincsenek-e fájdalmai a kutyádnak, és ha te úgy látod jónak, akkor ne altassátok el. De a vizsla érdekében kell döntened. De ha az orvos szerint sincs semmi baja, akkor foglalkozz vele amennyit tudsz.
2010. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastalak, számomra nem maradt kérdés: te ismered őt, te döntesz, senki más ne ugasson bele. Az öregedés az élet része, egy természetes átmenet, amit megél minden élőlény, ahogy a te vizsid is, emiatt nem kell őt elaltatni. Látni fogod a szemében hogy mikor kell, bízz benne és magadban.
2010. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ez igen, ez bizony már nagyon szép kor! Mi tavaly altattuk el a kutyánkat, lebénult, de még utána is látszott rajta az élni akarás, hogy küzd, úgyhogy vártunk, mert az ő élete, ha ő még élni akar, akkor élnie kell, akármennyire is összeszorult a szívünk, mikor megpróbált néha felállni, és nem sikerült. Aztán leállt szép lassan látszott, hogy feladta, és elérkezett az idő a részéről is. Szerintem biztosíts neki szép utolsó éveket, és amíg megvan az életkedve, ne engedd el, ha ő küzd, neked is kell. Az, hogy öreg, mit sem számít, egy ember is nyög meg jajgat, mikor már a sokadik évtizedbe lép, de attól még nem feltétlen akar meghalni. Látni fogjátok a kutyán, mikor már menni akar...
2010. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát 17 év az már nagyon sok. Nem akarlak elkeseríteni, de nem sok van már szegény kutyusnak hátra.


De ha nem beteg, tud járni, eszik rendesen, és nem szenved, akkor nem kell elaltatni.


Csak hát mivel ilyen idős, fel kell készülni, bármikor jöhet egy súlyos betegség, vagy csak egyszerűen eljön az ideje.


Az hogy vak, nem olyan nagy gond, a kutyák vakon egész jól elboldogulnak. Sokat alszik , ez természetes.


De azért azt is elmondom, bármennyire fáj, el kell tudni engedni.

Nagyon nehéz megélni egy kutya halálát, sajnos ők csak ilyen rövid ideig vannak velünk.


Még egy dolog: tudom, ha egy kutya végleg eltávozik, nincs semmi ami pótolni tudná, és nagyon nehéz túllépni rajta, de a legjobb gyógyír minden bánatra, egy kölyökkutya.

Nem azért, hogy pótolja majd a másikat, de tényleg, egy kölyök annyi örömet hoz az ember életébe, hogy akármilyen bánata van, sokkal könnyebb elviselni.


A mi kutyánk egy éve nincs velünk, (10 éves volt csak) és valami rettentően hiányzik.

2010. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kutya Barát!

Bizony, Bizony! A te kutyád már nagyon öreg. Mivel a kutya nem sorolható a kis és a közepes termetüekhez, ezérta nagytestüekhez sorolnám. A nagytestű kutyák 7 éves korától már öregnek számít. A kutyát ezek szerint, nagyon jó állapotban van még mindig. De a kutyák 20 évig is élhetnek.

NE ALTASSÁTOK el, az nem lenne jó, a normális halált kell megvárni, nem nekünk kell elaltatni. Isten tartsa életbe még sokáig, én azt kívánom!

Üdv: Dr. Varga Izabella {állatorvos és kutyatréner}

2010. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Állj ellen, majd akkor kell elaltatni, ha fájdalmai vannak, és nem tudtok vele mit kezdeni. Önmagában az, hogy öreg, nem ok arra, hogy ne éljen.

Most lökjük le a lépcsőn a szomszéd nénit is, mert már 90 éves, hiába kapál vígan a kertben? Ökörség...

2010. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
A kutyám 6 éves korára megvakult. Remélem lesz még 10 évünk együtt. Ne altasd el, csak ha már tényleg fáj neki az élet. Mikor én elaltattam a 15 éves kutyámat, az volt a jel, hogy napok óta ölben kellett kivinnem pisilni-kakilni, és addig is tartottam, amíg elvégezte a dolgát. Aztán mikor már a vacsoráját is otthagyta és reggelre maga alá eresztett mindent, akkor kihívtam az orvost. Akkor már rám sem akart nézni és azt is utálta, ha simogatom.
2010. júl. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!