Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elaltassuk?

Szerintetek elaltassuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nagyon öreg farkaskutyánk mikor a 3 éves voltam mikor kaptuk most mar 18 vagyok szoval a kutyus 15 éve megvan . Nem tudom mi van vele mostanába nem sokat eszik , lassú , a legyek mintha kimartak volna a fülin egy kis darabot meg a hátán is egy kis darabon , mar mindent megprobaltunk , volt itt allatorvos is , de nem sikerult , látni rajta h szenved ... boldog o meg amikor odamegyek hozza ugrandozik meg jatszik de amugy meg szerintem szenved . Nem tudom , azon gondolkodom hogy el kellene altatni , vagy fogalmam sincs .. de annyira szeretem és nincs szivem hozzaa.. annyira hianyozna.. szerintetek mit tegyunk ? Kerlek segitsetek .

2018. jún. 19. 19:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem, miért itt vársz egy ilyen komoly, abszolút személyes kérdésre választ full ismeretlen emberektől, akik nem ismerik a kutyádat? Ha ennyire nem bízol az orvosodban, hogy kételkedsz benne és ide jársz az altatással kapcsolatban érdeklődni, akkor keress fel egy másik orvost és hallgass a tanácsára. Egyébként sem érdeke az orvosoknak, hogy feleslegesen elaltassák az állatokat, tehát nem hiszem, hogy csak úgy mondta volna.
2018. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Arról nem beszélve, hogy a kutyát Te látod nap mint nap, hosszú évek óta, úgyhogy csak feltűnik, ha szenvedni látod.
2018. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%
#4: Erről felesleges megkérdezni az állatorvost, mert szinte biztos, hogy az elaltatást fogja javasolni. Ő napi szinten több tíz állatot lát el, kis túlzással hetente altat el állatot, nem fogja azt figyelembe venni, hogy a gazdájának ez lelkileg fájni fog-e. Ő nem fog lelkizni ezen. Ameddig törvényileg nem korlátozzák be jobban ezt a kérdéskört, addig az orvosokat nem fogja érdekelni, hogy csak öreg az állat és esetleg még 1-2 évig simán kihúzná. Állítom, hogy ha embereknél legális lenne az eutanázia, akkor mi is idő előtt temetnénk el az öregeinket. Nem véletlenül van betiltva az embereknél.
2018. jún. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, én sose szerettem, ha egy állatot szenvedni látok. Ha öreg, el lehet eltatni, mert komolyabb baja eshet így. Mamám kutyája már olyan idős volt, hogy vak is volt, és szaglása sem volt. Aztán leesett a teraszról, és eltört a gerince. Ha látod, hogy nehézkesen vesz mondjuk levegőt, kevesebbet eszik, és sovány, akkor már szenved. Ha elbújik, akkor nagyobb a gond. Az állatok, és az emberek is megérzik a halált. Ilyenkor az állatok elbújnak, és csendben elpusztulnak. De ha te azt látod, hogy ő még élni akar, ne tedd.
2018. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az állatorvos ajánlotta az altatást? Milyen alapon? Volt röntgen, EKG, ultrahang, vérvétel vagy bármi, amiből arra tud alapozni, hogy az a kutya szenved????

Azért megölni egy állatot mert nem urgál folyamatosan és mert öreg...elég gyökér dolog. Mellesleg 40 fok van, nyilván egy idősebb állatot jobban megvisel és nem fof úgy enni.

2018. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Mamám kutyája már olyan idős volt, hogy vak is volt, és szaglása sem volt. Aztán leesett a teraszról, és eltört a gerince."


Biztosítani kellett volna, hogy ne tudjon kimenni a teraszra. Az öregség nem ok arra, hogy kioltsd az állat életét... Minden élőlény élni akar, még ha szenved is.

2018. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én 7 éves német juhászom sem ugrál a nagy melegben és jóval kevesebbet is eszik. Amikor hazaérek csak csóvál kettőt és fekszik tovább, nem jön köszönni. El kellene altatnom?
2018. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!