Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta való nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát venni. Csak mi még nem tudtunk dönteni a fajták közül. Leírom az igényeimet és remélem tudtok segíteni. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk, törzskönyves , Diszplázia szűrt, jó idegrendszerű szülőktől és a kiskutya is törzskönyves lenne. A kiskutyát is elvinném diszplázia szűrésre. A kutyussal kirándulni is mennénk és szeretnénk vele sportolni, esetleg néha versenyre is járni. (pl.: Agility, Flyball, Dog dancing...stb.) Tehát sportos kutyust szeretnénk, olyat amelyik könnyen tanítható, jó házőrző és ha olyan helyzetbe (betörnek, megtámadnak...stb.) megvéd minket. Fontos, hogy a kutyus gyerekszerető legyen mert van 2 gyerek is (12 éves lány és 5 éves lány). Vannak más állataink is. 5 ló és 2 póni, 1 macska, 10 db aranyhal, és egy Drótszőrű tacskó. A kutyust kutya oviba is vinnénk a megfelelő szocializáció miatt. Rendszeresen járnánk vele kutyasuliba. Az sem baj ha juhász vagy pásztor kutyát ajánlotok, legalább kicsit tereli a lovakat. Rendszerese vinnénk oltatni és rendszeresen féregtelenítenénk is a ő és a mi egészségünk érdekében. A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya . Elsősorban a kiskutyáért a 12 éves lányom felelne. Ő etetné, sétáltatná, gondozná, etetné. Persze felügyelet alatt. Mert a másik kutyánk nem a leg gyerekszeretőbb kutyus. Nagy házban lakunk , hatalmas udvarral , tehát a mozgás sem akadály. Persze minden nap elvinnénk sétálni. De mi most nem csak egy kutyát ha nem egy családtagot keresünk. Nem lenne sokat egyedül, ha mi nem vagyunk otthon akkor is ott a másik kutyánk.


Segítsetek dönteni!!!


Előre is köszönöm!!!


2010. jún. 17. 09:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
100%
border collie nem, legfeljebb ugatással jelezz, de a collie az a típus aki max. halálra nyalogatja a betörőt :)
2010. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

Én a beaglt nem ajánlanám,olyan semmire se való fajta.

Ha sportolni akarsz,és gyerekszerető,tisztsséges,a többi állatot nem bántó fajtát akarsz,én a következőket javasolnám:

Mudi- nagyszerű, gyönyörű, nagyon eszes fajta. Közelebről sajnos nem ismerem őket,de a leírásodnak megfelelne szerintem

Pumi,puli-hasonló jókat tudok róla,mint a mudiról,bár nekem ők már kicsit túl ugatósak.

Vizslafélék,bár ők nem hiszem,hogy őrizni bármennyire is őriznének,de jelezni lehet,hogy jelezne

Border collie- szintén nagyon intelligens, gyors, gyerekszerető fajta. De házőrzést ne várj tőle,mert azon kívül,hogy néha ugatni fog,nem fog mást csinálni. És nagyon meg kell nézni,honnan veszed,nehogy egy ma divatos show kennelből való,semmire se jó bordert vegyél.

Bearded collie- rendkívül gyerekszerető, optimista életfelfogású bolondos kutyák,jk sportra,jelezni jeleznek,de védeni ők se fognak,de a szőrét ápolni kell.

ajánlanám még a kuvaszt,de nem sportra,gyerek mellé nagyszerű kutyák,főleg ha elegetvan velük foglalkozva,és őrizni fogják a portát.

2010. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
50%
De az nem elég, ha jelez,h a jön valaki? Mert ezt minden kutya tudja, de én olyan kutyát semmiképp sem vennék gyerek mellé, aki támad is, ha arról van szó...
2010. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Amit kifelejtettem,a a belgajuhász, a tervueren és a gronandel(nem biztos,hogy jól írtam), ők is vidám,kedves,sportos kutyák,és a házat is őrzik viszonylagosan.

2010. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
66%

Erről nekem egy kutya jutott eszembe: a boxer. A boxer örök gyerek. Mindig benne van a mókában. A családja az élete, bármi áron megvédi őket, de feleslegesen soha nem agresszív. Mivel tényleg mindig benne van a mókában, nagyon szeret mozogni, kirándulni, egy gyerekimádó kutya és végtelenül hálás. Nagyon jól lehet tanítani mindenre és az őrző-védő órákat is hihetetlenül élvezi, általában minden állattal összeszoktatható gond nélkül.

Hogy milyen sportra érdemes vinni egy ilyen csupa energia kutyát, azt leginkább tenyésztők tudják megmondani.

Nézzetek el néhány kennelbe, informálódjatok. Egészségre nagyon oda kell figyelni náluk, csak nagyon jó tenyésztőket keressetek meg, ha emellett a csoda mellett döntötök.

(Mielőtt még valaki rám fogná, nem azért ajánlom, mert ilyen típusú ebem van. Nekem nem való egy ilyen energiabomba.)

2010. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:
Nem tudom, már hogy hol, de multkor láttam egy Border Colliet ami rendőrkutya volt és támadásra használták. Akkor most?
2010. jún. 17. 10:30
 17/67 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a német juhász jó választás lenne.

nagyon okos és tanitható(gondolj csak a rendőrkutyákra), szereti a gyerekeket (ha kiskorától szokja őket-de szerintem ez nálatok megvan), házőrzőként is jó - bár a miénk csak ugat (de azt nagyon) és majd szétkapja a kerítést,ha ismeretlen jön, szóval elég elrettentő lehet ha valaki betörni akarna - viszont még sosem bántott senkit,szerintem nem is bántana (bár még senki sem mert a mi felügyeletünk nélkül bejönni a kertbe).

2010. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
75%

A border collie-nak nem "fajtajellege" az őrző-védő munka, egyes egyedei ugyan kiképezhetők erre is, de ők ezt inkább bulinak, játéknak fogják fel és nem valódi feladatnak, munkának.

Nekem is a belga juhász lenne a tippem, vagy a mudi, szerintem ez a két fajta a leginkább megfelelő számotokra.

2010. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
0%
Én csak saját tapasztalat alapján említeném meg a cane corsot. Imádják a gyerekeket, család centrikus mackók, persze megfelelő nevelés mellett (de ez minden fajtára igaz). Úgyhogy én mellette teszem le a voksom.
2010. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
És a Cane Corsoval lehet sportolni?
2010. jún. 17. 10:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!