Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta való nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát venni. Csak mi még nem tudtunk dönteni a fajták közül. Leírom az igényeimet és remélem tudtok segíteni. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk, törzskönyves , Diszplázia szűrt, jó idegrendszerű szülőktől és a kiskutya is törzskönyves lenne. A kiskutyát is elvinném diszplázia szűrésre. A kutyussal kirándulni is mennénk és szeretnénk vele sportolni, esetleg néha versenyre is járni. (pl.: Agility, Flyball, Dog dancing...stb.) Tehát sportos kutyust szeretnénk, olyat amelyik könnyen tanítható, jó házőrző és ha olyan helyzetbe (betörnek, megtámadnak...stb.) megvéd minket. Fontos, hogy a kutyus gyerekszerető legyen mert van 2 gyerek is (12 éves lány és 5 éves lány). Vannak más állataink is. 5 ló és 2 póni, 1 macska, 10 db aranyhal, és egy Drótszőrű tacskó. A kutyust kutya oviba is vinnénk a megfelelő szocializáció miatt. Rendszeresen járnánk vele kutyasuliba. Az sem baj ha juhász vagy pásztor kutyát ajánlotok, legalább kicsit tereli a lovakat. Rendszerese vinnénk oltatni és rendszeresen féregtelenítenénk is a ő és a mi egészségünk érdekében. A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya . Elsősorban a kiskutyáért a 12 éves lányom felelne. Ő etetné, sétáltatná, gondozná, etetné. Persze felügyelet alatt. Mert a másik kutyánk nem a leg gyerekszeretőbb kutyus. Nagy házban lakunk , hatalmas udvarral , tehát a mozgás sem akadály. Persze minden nap elvinnénk sétálni. De mi most nem csak egy kutyát ha nem egy családtagot keresünk. Nem lenne sokat egyedül, ha mi nem vagyunk otthon akkor is ott a másik kutyánk.


Segítsetek dönteni!!!


Előre is köszönöm!!!


2010. jún. 17. 09:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
65%
Na kaptál itt már jónéhány tanácsot. Az első vagyok megint. Nekünk berni pásztor kutyánk volt már és mi is gyerek, meg más állat mellett tartottuk. És a házat is őrizte, pedig soha nem vittük őrző-védő suliba. A következő kutyánk boxer lesz, de ezt azért nem javasoltam, mert ugyan nagyon családcentrikus, és jó házőrző, de határozottan fellépő gazdi kell neki, nem egy gyerek. Ha mégis a boxer mellett döntenél, akkor nem kell őrző-védő tanfolyamra vinni, ösztönösen megvan bennük ez a készség. Jó alternatíva lehet még egy németjuhász, de kuvaszt, komondort vagy dobermannt könyörgöm ne vegyél az 5 éves lányod mellé!
2010. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
67%
Én kuvaszokkal nőttem fel, 3 éves voltam mikor apán az elsőt vette majd, 2 évre rá még egyet, és én is és a bátyám is élünk még, megvan kezünk,lábunk, mind a 10 ujjunk, pedig nem egyszer ültünk a hátukra, vagy léptünk a farkukra.
2010. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem nagyon az elvárásaid!

Nekem mudim van, megvéd, versenyez, és imádja a családot! Attól hogy pörgős még nem árt senki ismerősnek. A másik meg az hogy egyes kutyákkal ellentétben a pörgősségét képes irányítani és akár napokig is csöndben várni rád. 10 évesen kaptam és senki nem érhetett hozzá, mégis normális sőt kiemelkedő kutya lett belőle.

Még ajánlom belga juhász, német juhász, pumi, puli, sheltie, schipperke (ha csak jelezzen de nem kell hogy erős legyen), ausztrál juhász.

2010. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 Akiteki ***** válasza:
33%

Az én magyar agaram mindezekre alkalmas. Meg a többi magyar agár is, akiket ismerek.

Gyerekekért egyenesen rajonganak, lovak között jól érzik magukat, házat úgy őrzik, hogy csak az jöhet be, akit beengedünk, de akkor azt már nagyon szeretjük.

+ agaraknál a diszplázia esélye felépítésüknél fogva szinte 0. Könnyen taníthatóak, behívást pl. semmit nem kell gyakorolni, az beléjük van táplálva.

Bármilyen sportban jók lehetnek, ismerek agilityző és rendőrkutya magyar agarat is.

Szőrével sincs gond, és rövidszőrű létére jól bírja a kinti életet is. Ugatni keveset szokott, akkor is okkal.

Más állatokkal jól összeszoktatható.

Szerintem nézzetek ki egy kiállításra és érdeklődjetek a tenyésztőknél, nézzetek meg több fajtát. Aztán csak meglesz a nagy Ő.

2010. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Magyar agár mint rendőr kutya?
2010. jún. 17. 20:40
 36/67 Akiteki ***** válasza:
50%

Igen. Méghozzá nyomozó.

Az embereknek gőzük sincs a legtöbb magyar fajtáról, mi mindenre alkalmasak.

2010. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 A kérdező kommentje:
Mármint olyan rendőrkutyának mint egy Nemet juhász? Aki a bűnözőket kapja el?
2010. jún. 17. 22:37
 38/67 A kérdező kommentje:
Melyik magyar fajta alkalmas rendőrkutyának?
2010. jún. 17. 22:38
 39/67 anonim ***** válasza:
100%

Ír szetter, vizsla vagy labrador!!

imádnak futkosni a lovakkal jól kijönnek meg atöbbi állattal gyerekszeretők, szeretnek akirándulni és avizet is(mivel vadász ebek)és kedesek, könnyen tanulnak

2010. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
100%

de sok bajos van

ez hülyeség h nem jó a retriever, emrt agyon nyal mindenkit

hát azért asaját házát védi hidd el

én ilyen kutyust választanéka ygerekek miatt, ne aggódj ugat az ha jön valaki ez biztos

2010. jún. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!