Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta való nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát venni. Csak mi még nem tudtunk dönteni a fajták közül. Leírom az igényeimet és remélem tudtok segíteni. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk, törzskönyves , Diszplázia szűrt, jó idegrendszerű szülőktől és a kiskutya is törzskönyves lenne. A kiskutyát is elvinném diszplázia szűrésre. A kutyussal kirándulni is mennénk és szeretnénk vele sportolni, esetleg néha versenyre is járni. (pl.: Agility, Flyball, Dog dancing...stb.) Tehát sportos kutyust szeretnénk, olyat amelyik könnyen tanítható, jó házőrző és ha olyan helyzetbe (betörnek, megtámadnak...stb.) megvéd minket. Fontos, hogy a kutyus gyerekszerető legyen mert van 2 gyerek is (12 éves lány és 5 éves lány). Vannak más állataink is. 5 ló és 2 póni, 1 macska, 10 db aranyhal, és egy Drótszőrű tacskó. A kutyust kutya oviba is vinnénk a megfelelő szocializáció miatt. Rendszeresen járnánk vele kutyasuliba. Az sem baj ha juhász vagy pásztor kutyát ajánlotok, legalább kicsit tereli a lovakat. Rendszerese vinnénk oltatni és rendszeresen féregtelenítenénk is a ő és a mi egészségünk érdekében. A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya . Elsősorban a kiskutyáért a 12 éves lányom felelne. Ő etetné, sétáltatná, gondozná, etetné. Persze felügyelet alatt. Mert a másik kutyánk nem a leg gyerekszeretőbb kutyus. Nagy házban lakunk , hatalmas udvarral , tehát a mozgás sem akadály. Persze minden nap elvinnénk sétálni. De mi most nem csak egy kutyát ha nem egy családtagot keresünk. Nem lenne sokat egyedül, ha mi nem vagyunk otthon akkor is ott a másik kutyánk.


Segítsetek dönteni!!!


Előre is köszönöm!!!


2010. jún. 17. 09:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem fogsz olyan kutyát találni,aki megfelelően őrzi a házat akár támad is,de közben legyen gyerekszerető és vihessétek versenyekre amit írtál is.Tehát vagy valamelyikből ragd lejjebb a lécet,vagy vegyetek két kutyát=) Vehetnétek egy ugrálós,táncolós és gyerekszerető kutyát és egy rendes házőrzőt,mert szerintem ilyen szuper kutya nincs.Ja és írták a boxert,mint őrző és gyerekszerető kutyát,de vele meg ugye az a baj,hogy az ugrálástól,meg sok futkározástól hamar bekrepálnak az izületei meg a csontjai...én úgy tudom!
2010. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
50%

Agility, terelés, ház-, és személyvédelem? Ez nehezen összeegyeztethető:)

De ha már családtagot kerestek, gyerek mellé, akkor szerintem vizsla, vagy border collie irányba gondolkozzatok.

Mondjuk ők max. megugatják az idegeneket, de támadni nem fognak.

2010. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
Én nem azt írtam, hogy egye meg az embereket de legalább jelezzen ha jön v.ki.
2010. jún. 17. 11:00
 24/67 anonim ***** válasza:
51%

10:51 vagyok

Akkor meg bármelyik kutya megtanítható arra,hogy jelezzen,ha idegen jön.de valamelyik magától jelez,nem kell tanítani rá.Én Németjuhászt javasolnék ebben az esetben vagy Mudit.

2010. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
100%

A border collie nem való minden embernek.

Rengeteg foglalkozást igényel, kérdés egy két gyermekes család életébe mennyire fér bele az, hogy napi 3-4 órát CSAK a kutyával foglalkozzanak, intenzív szellemi és fizikai munkát értve ezalatt.

Sok más fajta van, aki kevesebbel is beéri, nyugodtabb, de univerzális kutya, aki alkalmas a kérdező minden igényére, pl. mudi!

2010. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
75%

BELGA JUHÁSZKUTYA

jó házőrző , jó családkutya , nagyon hűséges , jól lehet vele sportolni , nagyon okos, nincs túl tenyésztve és eldönthetitek h milyet belgát akartok mert 4 változat van

[link]

[link]

nekünk tervuerenünk van soha nem bántuk meg

[link]

itt a négy "változat" : [link]

2010. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
58%

A gyerekeknek akarod elsősorban a kutyát, de sportkutya legyen és őrző védő is és te akarsz vele versenyre járni.

Ne magyarázd azzal h a gyerekeknek akarod, mert ezt te akarod ahogy írod és a gyerekeknek ott van a tacskó. Vagy az nem kiskutya?

Mindenképpen te végezd vele amit kell, a gyerek max. besegít ha kedve van és ha lelkes egyre többet. Johászkutya és olyan ami versenyre is jó kutyás sportokban túl pörgős gyerekhez

VAGY pörgős lesz és jó lesz versenyre, terelgetni a lovakat és személyőrzésre ha kell

VAGY gyerekszerető, nyugis akit a gyerek is gondozhat

Ez nem megy együtt. Döntsél hogy neked kell a kutya vagy a gyereknek

De továbbra se értem minek a gyerekeknek:

"A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya "-és a TACSKÓ?

2010. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

Cane corso nagyon kemény kutya, gyerekek mellé egyáltalán nem való.

Border colli nem őrzi a házat.

A belgajuhász lehet jó döntés HA Magadnak akarod ténleg és nem a gyereknek. Jó gyerek MELLÉ, de nem gyereknek! Neked kell gondoznod, etetned, és akkor elfogadja és vigyáz a gyerekekre. Jó kutyás sportokra, jó ház és személyörző kutya. A hosszú vörös és fekete szőrű változat nyugisabb, a rövid vörös szőrű vadállatabb, nagyon munkára van tenyésztve. De a hosszúszőrű közül bármelyik jó lehet, ismétlem: ha te gondozod és nem a gyerek. Ez nem egy 12 évesnek való feladat!

2010. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem schnauzer, gyereket imádja, ugatással jelezz, sportolásra is alkalmas, más állattal jól kijön. Boder collie nem családi kutya, vagy akkor kell 1 személy aki napi 5-6 órát lemozgatja, terelés, agility, feladatok, kiábrándulás, úszás...
2010. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 Akiteki ***** válasza:
100%
Hű, de élvezné az én kutyám, ha lovakat terelhetne! De őt nem adom:)
2010. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!