Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta való nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát venni. Csak mi még nem tudtunk dönteni a fajták közül. Leírom az igényeimet és remélem tudtok segíteni. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk, törzskönyves , Diszplázia szűrt, jó idegrendszerű szülőktől és a kiskutya is törzskönyves lenne. A kiskutyát is elvinném diszplázia szűrésre. A kutyussal kirándulni is mennénk és szeretnénk vele sportolni, esetleg néha versenyre is járni. (pl.: Agility, Flyball, Dog dancing...stb.) Tehát sportos kutyust szeretnénk, olyat amelyik könnyen tanítható, jó házőrző és ha olyan helyzetbe (betörnek, megtámadnak...stb.) megvéd minket. Fontos, hogy a kutyus gyerekszerető legyen mert van 2 gyerek is (12 éves lány és 5 éves lány). Vannak más állataink is. 5 ló és 2 póni, 1 macska, 10 db aranyhal, és egy Drótszőrű tacskó. A kutyust kutya oviba is vinnénk a megfelelő szocializáció miatt. Rendszeresen járnánk vele kutyasuliba. Az sem baj ha juhász vagy pásztor kutyát ajánlotok, legalább kicsit tereli a lovakat. Rendszerese vinnénk oltatni és rendszeresen féregtelenítenénk is a ő és a mi egészségünk érdekében. A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya . Elsősorban a kiskutyáért a 12 éves lányom felelne. Ő etetné, sétáltatná, gondozná, etetné. Persze felügyelet alatt. Mert a másik kutyánk nem a leg gyerekszeretőbb kutyus. Nagy házban lakunk , hatalmas udvarral , tehát a mozgás sem akadály. Persze minden nap elvinnénk sétálni. De mi most nem csak egy kutyát ha nem egy családtagot keresünk. Nem lenne sokat egyedül, ha mi nem vagyunk otthon akkor is ott a másik kutyánk.


Segítsetek dönteni!!!


Előre is köszönöm!!!


2010. jún. 17. 09:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
szerintem neked a legjobb a kis termetű tacskó.
2010. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
ha döntésre jutottál, majd megírnád nekünk?!:P
2010. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

csivava: [link]

...

chihuahua: [link]

...

tacskó: [link]

...

Beagle: [link]

palota pincsi: [link]

...

yorki: [link]

2010. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

bocsi:

beagle: [link]

...

palotapincsi: [link]

2010. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:
De nekünk nem kell kistestű kutyus. Inkább olyan közepes.
2010. jún. 19. 13:58
 56/67 anonim ***** válasza:

Szia!

Figyelj!

Azt írtad,hogy nagyrészt a gyerekek fognak foglalkozni a kutyussal. magamból kiindulva amikor még gyerek voltam... Kb 1-2 hónapig nagyon nagy újdonság volt a kiskutya. Mindennap vittem sétálni játszottam vele, tanítottam. utána egyre inkább elhanyagoltam. Szerencse,hogy olyan lustább kutyafajtánk volt. Szval én is neked azt ajánlom egy lustább kutyafjtát. Angol bulldog pl.- De jó választás ygerek melklÉ: Bullmasztiff, és Német dog (nem dándág) Nekem dogom van és eletem legjobb döntése,hogy megvettem. (2 gyerekem van)

2010. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

08:34 vagyok.

A golden retrieverről ezt írja a kutyahatározós könyv:

"...könnyen idomítható, értelmes , elegendő gyakorlással kitűnő vadászkutyává nevelhető. Nyugodt, békés természete miatt nagyszerű családtag, de házőrzőnek is kitűnő."

2010. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:
Ezt melyik könyv írta?
2010. jún. 19. 20:34
 59/67 anonim ***** válasza:

Így néz ki a könyv eleje.

[link]

2010. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:
Majd ha megyek könyvesboltba megnézem.
2010. jún. 19. 21:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!