Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a párom...

Miért csinálja ezt a párom kutyája? Utálom már.

Figyelt kérdés
Szuka, nemrég került hozzánk (én nem akartam). Mostanában rászokott, hogy a lakásba csinál be, vagy a lépcsőkön és a folyosón, a kapu előtt pisili ki magát. Mindegy, csak ne kint kelljen a házon kívül. Ez szándékos, megfigyeltem. Másfél éves és ugyanúgy van sétáltatva, mint eddig és jó sokat. Fekve is maga alá pisil, séta közben is, mindig, csak a lényeg hogy házon belül tegye. Eü baja nincs, dokinál voltunk már kétszer. Amióta látja, hogy ez engem mennyire felidegesít, azóta arra is rászokott, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor megvárja, amég odamegyek hozzá, mélyen a szemembe néz flegmán és nekiáll pisilni. Gyűlölöm. Mit lehet erre kitalálni? Semmi különösebb dolog nem történt vele.
2018. jún. 25. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Az előzőek arra próbáltak meg kicsit durván utalni, hogy simán lehet lelki oka a gondoknak. A kutya érzi, hogy nem látod szívesen, ezáltal fél tőled, vagyis a látványod kiváltja azt az önkénytelen reakciót, hogy bepisil félelmében. Nem kell ehhez az, hogy te agresszív állat legyél és verd, a kutyák egyszerűen érzékenyek az ilyesmire, megérzi, hogy nem kedveled.


Korábban szobatiszta volt egyébként? Mit jelent az, hogy "nemrég" került hozzátok? Kiválthatja az új környezet is akár, a lakás biztonságos, az utca félelmetes, nem biztonságos, vagyis nem áll neki pisilni (ami ugye kiszolgáltatott helyzet). Meg hát a területét is jelöli.


Én párhuzamosan keresnék egy másik dokit, hogy biztosan kizárjuk a szervi okokat (egyáltalán nem normális, hogy fektében is maga alá pisil), illetve egy olyan trénert, aki házhoz is jön, hogy lássa a viselkedést, és segítsen feltárni a mögötte húzódó lelki okokat (ha nincs szervi gond).

Persze kell kutyaiskola is, de az nem fogja megoldani ezt a gondot, hiszen ez csak otthon jelentkezik, mindenképpen olyan szakember kell, aki otthon, saját környezetében foglalkozik vele.

2018. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11-es nagyon szépen leírta.

Az,hogy rád néz miközben pisil nem azt jelenti,hogy ki akar veled szúrni. Kiskutyáknál pl. gyakori,hogy izgalmukban,felelmükben bepisilnek. Ez legtöbbször elmúlik,de nagy stressz kiválthatja. Ez teljesen ellentétes azzal,amit gondolsz pont,hogy a megalázkodás jele. A kutyák nagyon jól megérzik,ki hogy viszonyul hozzájuk. Hiába látod el pl. a fizikai igényeit, ha közben érzi felőled a rosszallást.

A benti pisilés annak is szólhat, ha a kutya odakint nem érzi magát biztonságban. Az is előhozhatja,ha pisilésbután azonnal beviszitek. Így rájön,hogy hoppá ,ha pisilek rögtön vége a mókának,így tartogatja,de nyilván a végtelenségig nem tudja.

Szerintem a kutyával való kapcsolatodon kéne dolgoznod elsősorban. Oké, hogy nem akartad ,kidühöngted magad, duzzogtál de ez van már gazdi vagy. Engedd el a haragod, a neheztelésedet a párod és a kutya felé is. Igazán nem tehet arról,hogy így került be a családotokba.

2018. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pároddal ezt nem csinálja, akkor egyértelmű, hogy fél tőled. A kutya úgy jelöli meg a területét, hogy körbepisili a "határt" és mivel fél tőled, ezért ezzel próbál "falat állítani" köztetek. Csak ő nem tudja, hogy az emberek nem így működnek.
2018. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

Az a kutya fél tőled. Ez egy tény.

Te pedig féltékeny vagy rá. Ez egy másik.

2018. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!