Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én reagálom túl ezt?

Én reagálom túl ezt?

Figyelt kérdés

Lakik a környéken egy közepes testű nagyon helyes kutya, régebben mindig az utcán kóborolt, többször összeszedtem, hazavittem, de nem volt kerítésük így végül mindig kint volt, én gyakran beengedtem hozzánk mert a szuka kutyámmal jókat játszottak. A lényeg hogy jól ismerem a kutyát, szeretem. Aztán pár éve átvette őt egy másik család, ahol van kerítés, így már csak gazdigyerekkel együtt szokott kint lenni.

De őket is ismerem, nap mint nap találkozunk az utcán séta közben, ugyanis a fiúk mindig kint bandáznak, foci, gördeszka, és olyankor a kutya is velük van póráz nélkül.

Sajnos a szuka kutyám meghalt, így most egy kanom van, akivel ez a kutya nincs jóban, már az első sétáknál mindig neki ment, de valahogy mindig elkerültük a bajt, vagy jött egy autó, vagy egy másik kutya, vagy már messziről láttam hogy jön és inkább felvettem, nem szóltam semmit, nem érdekelt, nem akartam bajt, de hát mi is és a fiúk is láttuk hogy a két kutya nem csípi egymást. Na ehhez képest tegnap szokásosan megyünk sétálni, de közben telefonáltam. Sétálunk, látom hogy a fiúk kint üldögélnek, de elvoltam foglalva a telefonnal és nem láttam hogy a kutya is ott van, már csak akkor kapcsoltam mikor ott ugatott,vicsorgott előttem, egyetlen szerencsénk volt hogy éppen a sarkon fordultunk felfelé így a kutyám mögöttem volt, a másik meg szemből jött nekem. Rögtön lenyomtam a telefont, megijedtem, elkezdtem körözni a kutyával hogy ne juthasson a sajátom közelébe, de hát egyedül nem tudtam mit tenni hisz ha megfordulok hogy fölvegyem addigra ő is megkerül, tehát ordítottam a 5-6 méterre röhögcsélő kamaszoknak hogy azonnal fogja meg a kutyáját, mire az szép lassan oda jött és végre megfogta, nekem remegett, kezem lábam, és üvöltöttem a sráccal aki bocsánat, elnézés, borulj fel, minden nélkül elvitte a kutyát. Még percekig rosszul voltam, a kutya is (menhelyről hoztuk, nagyon félős, szocializálatlan), és egyszerűen nem értem hogy ha látásból ismer a srác, tudja hogy a kutyája agresszív az enyémmel, akkor mért nem lehet figyelni, és mért kell külön kérvényt benyújtani hogy felálljon és megfogja a kutyát mikor látja hogy nekem jött és ott szerencsétlenkedem. Kevesen múlott hogy ne legyen baj. Hiába édes, aranyos az a kutya, valamiért az enyémet nem szereti.


Ahhoz hogy megértsétek még tudni kell, hogy az előző kutyámat, a szukát, egy másik kutya tépte szét sétáltatásnál, tehát érzékeny vagyok erre a témára, féltem, óvom a kutyát mindentől, de tudom hogy nem szabad felkapkodni, próbálok én is lazulni mert legszívesebben ki sem engedném a szobámból, nehogy baj érje, úgyhogy lehet hogy ezt is én reagáltam túl? Akinek elmeséltem mind hülyének nézet...


2010. jún. 17. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a gyerek szüleivel.

Hátha ők máshogy látják.

Ha nem látják máshogy akkor fordulj a jegyzőhöz.

Ő tudja közelezni a kutya tulaját, hogy nem engedje ki az utcára póráz és felügyelet nélkül.

Ha nem teljesítik még bírságot is kiróhatnak rájuk.

Nálunk is volt aggresszív kutya, és a gazda csak a bírságból értett.

2010. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha a te kutyád pórázon volt akkor neked van igazad. Nagyon ismerős helyzet. Talán a szüleivel próbálj beszélni bár sokszor azok csak buzdítják a gyereket.

De azért mondjuk egy kutyán lehet látni hogy mit fog csinálni. Komolyan, gondolja és ki akar nyírni vagy csak nagy a szája és ugat.

2010. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
biztos csak felakart vágni a haverjai elött, és baromira viccesnek tartották,hogy megilyedtél,aztán "hősünknek" ciki lett volna, csak úgy magától közbeavatkozni.
2010. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

A kutyákra közterületen kötelező a póráz, szájkosár.

Azzal együtt ha elképzelek egy pincsit, vagy csivavát szájkosárral, hát elkap a nevetés:-)

Nem reagálod túl, ha valaki szerti a kutyáját, főleg, hogy a másikat hogyan vesztetted el, természetes a viselkedésed. Szerintem próbálj meg a szülőkkel beszélni, mert a kutya mással is agresszív lehet. Nem tudni, mi váltotta ki belőle az agressziót, de azt sem, hogy legközelebb nem egy kisgyerekben lát ellenfelet.

2010. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egyáltalán nem vicces az ilyen szituáció.

Errefelé kb: 3 éve nyaggyából egy időben de külön-külön befogadtak 1-1 labrador kölyköt (1 szuka és 1 kan -róla később kiderült, hogy csak keverék) mind a két kutyát 11-12 éves gyerek sétáltatta (egyik sem bírt a kutyájával...) a szukát odaadták egy kertes házba (róla azóta semmit nem tudunk) a kannal viszont folyamatosan gondjaink vannak (igen, nekünk a többi kutyásnak), ivartalanítani nem akarják (pedig már a doki is szólt nekik), suliban nem viszik, a kislány hozza le "sétálni" de horrorisztikus még nézni is őket (ahogy szegény gyerek sokszor szinte sírva próbálja visszafogni a kutyáját, miközben a (bármelyik) másik kutya ott kering körülöttük), volt amikor én rángattam el egy bernáthegyi keveréket mert szét akarta tépni (elég agresszív kutyus és állandóan pórázon van, amitől még inkább támadni akar).

A sok hülye kamasz meg csak ott röhigcsél ahelyett, hogy segítenének.

2010. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony szerintem is legközelebb ha összefutsz a gyerekkel mondd meg, ha még egyszer kint látod póráz nélkül a kutyáját, először szólsz a szüleinek, ha nem jutsz semmire akkor szólsz a jegyzőnek mert ezt a törvény bünteti és bizony nagyon szar helyzetbe fog kerülni, ha ezt megléped. Szerintem nem mer majd szórakozni tovább. Ha mégis akkor intézkedj is.
2010. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem, sőt igazad van. Sajnálom a szuka kutyusodat!
2010. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyerekek egyáltalán nem is mérlegelték, valódi baj is történhet. Csak nézték, mi történik, de reagálni már elfelejtettek. Ha belegondolsz, ez alapvető emberi tulajdonság. Pl. összeesik egy idős ember az utcán, sokkal többen állnak meg bámészkodni, mint valódi segítséget nyújtani.

Dehogy kell jegyzőhöz fordulni, meg ilyenek, csak a kutya szívná meg. Egyszerűen beszélj normálisan a gyerekekkel, hogy figyeljenek jobban oda. Ha éppen játszanak, akkor kössék ki a fához, vagy valaki maradjon a kutyával, vagy csak rakjanak rá egy olyan szájkosarat, amiben tud lihegni.

Ha bunkók, beszélj a szülőkkel.

Te magad is írtad, hogy amúgy a kutya normális, kedves, csak a tiedet nem csípi. Az én kutyámnak is van összesen 1db ilyen ellensége, akit a legelső találkozás óta nem csíp. Mindenkivel kedves, barátságos, de azt az egy szem kutyát ki nem állhatja. Olyankor mindig pórázt teszek rá, és tisztes távolban elvezetem.

Jogos a felháborodásod, én is ki lennék akadva, de inkább békés úton próbáld meg rendezni először a dolgot. A magyarországi igazságszolgáltatás nem olyan, hogy az mindkét félnek jó legyen. Ha megbüntetik őket, akkor csak felspanolják magukat, és legközelebb direkt rá fogják engedni az ebet a tiedre - a magyar ember már csak ilyen...

2010. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én nem akarok feljelentést meg balhét, kicsi koruk óta ismerem őket, nem akarok nekik rosszat mert ők csak simán tudatlan, nemtörődöm, figyelmetlen kamaszok. Mint mondtam általában én szoktam figyelni és más fele menni, vagy felveszem, mert nem keresem a bajt. Csak most nagyon megijedtem mert figyelmetlen voltam. A múltkori ordítozásom után, abban bízom hátha felfogták és javult a helyzet, azóta nem is láttam őket mert más időpontba mentem sétálni, de ha nem tesznek semmit akkor komolyan elbeszélgetek velük a felelősségről.
2010. jún. 19. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!