Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vagy szaporítótól...

Tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted a kutyád?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 22:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%
Két kutyám van. Két nem kívánt alomból... (keverékek) mindketten menhelyre mentek volna, ha nem hozom el őket. Nem testvérek, és 4 év korkülönbség van köztük, de imádják egymást. Nálunk meg jó sorsuk lett :)
2018. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Szapis pitem van.. Az exem vette anno, én én meg elhoztam tőle mivel nem foglalkozott vele.

Én viszont imádom és szerencsére eddig nincs semmi probléma az egészségi állapotával.

2018. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%
2 kutyám van, egy Tk-s, de őt haláleset miatt örököltem meg, senki más nem vállalta a közvetlen családban, csak ház meg a guba kellett nekik, én távoli rokon vagyok. A másik egy örökbefogadott blöki fajtamentéstől (Futrinka). Eléggé megszenvedek velük, mert az örökölt kutyussal aktívan dolgozott a gazdája és bár már "nyugdíjas" korban van azóta, még mindig elég komoly feladat fizikailag és agyilag lefárasztani, bár már belejöttem az utóbbi két év alatt, nem voltam felkészülve egy munkakutyára.
2018. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
27%
Ismerős ismerősének ellett a kutyája, onnan hoztuk. Kutyagyárostól nem hoznék, de "hobbyszaporítótól" (értsd: a család kedvencét egyszer összeengedték a szomszéd utcából egy másik kutyával) megfontolnám. Ott legalább meg lehet nézni a szülőket és valószínűleg az anyával és a kölykökkel is jobban bánnak. De ettől még ugyanúgy lehetnek beltenyésztésből adódó bajaik.
2018. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%
Tenyésztőtől :)
2018. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

Két kutyám van. Az egyik egy labrador. Még nagyon kicsi voltam, mikor vettük, és se én, se a szüleim nem tudták, hogy mit is jelent a szaporító. Végén nehezen fogadták el, de megtudtam őket győzni, hogy csak is tenyésztőtől szabad kutyát venni. Szóval azóta vettünk még egyet, egy beaglet. Tenyésztőtől, törzskönyves.

Egyébként szerencsére a labradoromnak sem volt még semmi baja, és remélem nem is lesz, de ettől függetlenül, sosem fogunk már szaporítótól kutyát venni.

2018. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
Szaporítótól, nem én vettem, hanem tizedik szülinapomra kaptam. Nem sorolom fel az összes baját, német juhászkutya, szerencsére a jelleme kifogásolhatatlan. Soha többé szapitól, számomra evidens.
2018. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
Szaporítótól, semmi baja. :)
2018. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

Van egy hobbyszapis es egy mentett(egyebkent felismerhetetlensegig keverek). Hobbyszapis alatt azt kell erteni, hogy vettek ket fajtatiszta (vagy jellegu) kutyat, persze kulonbozo nemut es lett 1-2 alom. Mentsegemre szoljon, hogy a szuleimtol kaptam ajandekba a szuletesnapomra es Ok meg total inkompetensek a temaban. Azota en felnottem es jol megszivtam a kutyakkal- mindkettovel: a szapisnak es a mentettnek is elojott 1-1 mozgasszervi problema amit muteni kellett es az allatorvosi koltsegek pedig a plafont rugtak. A szapisom kb 250, a mentett pedig 150 ezrembe fajt.

Tanulsag a sztorihoz: kutyat csak jo helyrol!

2018. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Rókafej válasza:
100%

Tenyésztőtől. Kiváló idegrendszer, munkaszeretet és kiváló egészség.

Egyébként 300 ezer Ft volt. Havonta olyan 30 000 Ft-ot költünk rá, ebből 23000 a 20 kg kaja, kullancs, bolha megelőzés, illetve szívféreg, féreghajtás, kutyasuli + játékok és felszerelések. Úgyhogy az ára csak töredéke annak, amit amúgy havonta költök rá, meg nyilván ha mentett vagy szapis lenne, ez akkor is ennyibe kerülne. Viszont örökletes betegségektől mentes (szűrt), más esetben ezek gyógyítása egy vagyonba kerülne..az idegrendszeri problémákról nem is beszélve.

2018. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!