Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Titeket is ennyire...

Kutyások! Titeket is ennyire zavarnak a felelőtlen kutyatartók?

Figyelt kérdés

A mai nap és az utóbbi pár hét ihlette a kérdésem. Faluban lakunk, így hétközben a faluban sétáltatok, hétvégén pedig városba megyünk. Falun egyre borzalmasabb a helyzet. Dühöngő kutyák a kapu mögött, kóbor kutyák, és felelőtlen gazdák futnak a kutyáik után. Utóbbiról van is egy sztorim. Sétálgatunk a kutyámmal, aki pórázon van és szépen láb mellett sétál ahogy illik. Egyszer csak megjelenik egy hölgy a kutyája után futva, miközben tesz egy megjegyzést arra, hogy de jó hogy én tudok kutyát sétáltatni. Majd mikor a kutya füle botját sem mozdította a behívásra, ilyet szólt: "menj akkor, majd elüt a kocsi abból majd tanulsz". Mintha ebből tanulna a kutya. Sajnos indulatos ember vagyok, nem tudtam megàllni szó nélkül. A minap a városban pedig egy erősebb típusú kutya(nem írok fajtát, nem szeretem az előítéleteket) póráz nélkül flangált, a gazdi nagynehezen rá tette mikor már indult volna a kutya felénk. Ebből a típusból volt mégegy esetünk 1 órával később. Aztán két kiskutya verekedett össze, mert a drága nagymama b*aszott megfogni a pórázt rendesen(vagy kutyát nevelni), így neki ment egy kutyusnak. Negyedik esetként pedig egy másik kutyu futott felénk szintén póráz nélkül, ekkor már felment az agyvizem, felajánlottam a gazdinak hogy veszek neki egy pórázt csak tegye már rá a kutyájára ha már nem neveli. Nincs problémám a póráz nélküli sétával, ha a kutya behívható, jól szocializált és engedelmes. Ha ezek nincsenek meg akkor arra találták ki a pórázt. Ezek egy napon történtek, kicsit besokaltam. Most szeretnék kutyát venni, előre rettegek, hogy ilyen felelőtlen férg*ek miatt lesz félős, netán megsérül.

Ti mit gondoltok erről? Nálatok is szakadt már el a cérna?



2018. júl. 8. 18:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Elismerés a néninek:) Én mindig felszedem a vizslám után, csak az erdőben nem szoktam. Egyébkènt igen, ez is nagy baj.
2018. júl. 9. 17:44
 12/13 anonim válasza:

A 15. kerületi kutyatartókról én is tudnék mesélni :)


Egy sztori ezzel kapcsolatban: nekem nincs kutyám, a tesómékét sétáltatom, mindig pórázon, sosem engedem el (egy 10 kiló körüli keverék egyébként). Egy alkalommal egy srác sétáltatott két kutyát póráz nélkül, amelyik közül az egyik rátámadt a tesómék kutyájára. Amikor szóltam a srácnak, hogy meg kéne kötni a kutyát, még ő volt felháborodva. Viszont érdekes, hogy azóta bármikor látom a srácot a két kutyával, mindig meg vannak kötve. Nem gondolom, hogy (csak) az én "hatásomra", hanem nyilván mások is szólhattak neki, hogy ez így nem lesz jó. Amúgy én azt tapasztalom a kerületben (legalábbis, ahol én sétáltatom a kutyát), hogy itt szinte már divat a póráz nélkül kutyasétáltatás és nemcsak a kistestűekre igaz ez. Egy alkalommal épp egy lépcsőház bejárata előtt mentünk el, amikor onnan kirohant egy kb. 40-50 kilós kutya, de olyan hirtelen, hogy le sem tudtam reagálni a dolgot és majdnem fellökött. Olyan gyorsan történt az egész, hogy még a gazdáját se tudtam elküldeni a p....ba, pedig az ilyen megérdemelte volna. Érdekes az volt az egészben, hogy mellette meg ott "vitték" a kis tacskót pórázon... Tényleg hihetetlen, hogy egyesek mennyire felelőtlenek!

2018. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Fehérvári vagyok és "fujnagykutyás".

Nálunk érdekes mód, pont a kicsik gazdái nem hajlandók összeszedni kutyájuk után a terméket.


Ez nem kutyatílus kérdése. Hanrm gazdáé.

2018. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!