Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó ez a kutyának?...

Miért nem jó ez a kutyának? Miért élt 13 és fél évet mégis így?

Figyelt kérdés

A legelső kutyám ovis koromba került hozzánk 9 hetesen. Akkori gyerek fejjel gőzöm nem volt a helyes etetésről. Szüleim etették. Mindig azt ette, amit mi, vagy MACSKA konzervet, ha babot, vagy ilyeneket ettünk. Nagyobb fejjel sem foglalkoztam a helyes etetéssel, kamaszodtam stb. Viszont nagyon sokat fogalalkoztam vele. Suli után mindig lementem a barátnőmmel a közeli parkba, és mindennap vittem a kutyámat. Ami 2 óra sétát jelentett délután. Ő akkoriban póráz nélkül sétált, nagyon nagyon jól megtanították a szüleim. Pici keverék kutyus volt mindössze 4 és fél kilót nyomott. Állandóan labdáztam vele, sőt szokásommá vált akkoriban, hogy a szomszédhoz becsöngettem, és átkértem játszani a mindössze 2 kilóval nagyobb kutyusukat. Szívesen átengedték, és órákig szaladgáltak szinte megállás nélkül. (Annyira szép emlék :) ) Szóval tényleg mindent megtettem a kutyámért, egyedül az etetésben nem vettem részt sosem. Anyum intézte reggel, és este. Utólag már felnőtt fejjel biztos nem engedtem volna, hogy házikosztot egyen, vagy macska konzervet. De ő így élt le velünk 13 és fél évet. Végülis tüdővizenyő vitte el 3 hét alatt :(

Azóta felnőttem teljesen. Külön élek, családom van. Két kutyám van. Én követem az elvet, és prémium táppal etetem őket. Mindent megkapnak. Csak egészséges ételhez jutnak, és nagyon odafigyelek rájuk. Nagyon fontosak nekem! Mindent megteszek értük!


Őszintén a mai elv szerint nagyon sajnálom a legelső kutyámat, hogy ilyeneket evett. De, ha ennyire tönkreteszi a gyomrukat, hogy hogy megélt ennyit? Miért nem volt beteges?

Eszembe sem jutna ilyennel etetni a kutyáimat már.

Elvileg azért etették ezzel, mert iszonyatosan válogatott! A mostani egyik kutyám is megpróbált, de nem hagytam neki! Annyit hagytam, hogy kiválassza melyik ízt eszi szívesen márkán belül!


2018. júl. 11. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Most kövezzenek meg- de régen nem volt prémium táp stb és mamám kutyája is elélt 15 évet. Ezzel nem azt mondom,hogy bármit lehet adni egy kutyusnak,csak akkoriban meg régebben főleg vidéken a kutyák étrendjére nem fektettek ekkora hangsúlyt.
2018. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
95%
Van, aki 90 évet él láncdohányosként, erős alkoholfogyasztással. Mégsem állíthatjuk, hogy a cigaretta vagy az alkohol nem káros az egészségre. Lehet, hogy a kutyád 5 évvel tovább élt volna ha normális kaját kap. Lehet, hogy abba a pici százalékba tartozott, akiknek nem árt meg. A statisztika ilyen, esélyekről van szó, nem törvényszerű következményekről. Általánosságban nem egészséges az ilyen étrend. Nem fog minden kutyának megártani, de a többségnek nem tesz jót.
2018. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A mi kutyánk (puli) is mindenfélét eszik,most 14 éves és még él.
2018. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Az angol cocker spánielem 15 évet élt (jobb) házikoszton. Sok húst kapott,rizset,zöldséget,ilyeneket. Óvodai kosztot.
2018. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is épp a dohányos/alkoholistás példát akartam írni, de megelőztek. Ez ilyen, egyes kutyák elélnek életük végéig rosszul táplálva egészségesen, sokáig élnek, más kutyák pedig 5 évesen elpusztulnak valamilyen rossz etetésből származó betegségben.


A lényeg, hogy megértetted a prémium etetés fontosságát és úgy etetsz.

2018. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért mert keverék volt. Fényévekkel jobb a genetikájuk mint a fajtatiszta kutyáknak, másrészt ehhez szokott hozzá a gyomra, emésztése.


Ha a kutyámnak most macskakaját adnék, valószínűleg fosna hányna egyszerre, a nyersre is nagyon nehezen állt át.


Régen működött a természetes, illetve nem túl természetes szelekció. Ma már gyakorlatilag nincs ilyen.

2018. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

1.Dohányos példa.

2. Valamint 4,5 kg-os kutya szerintem, akár tovább is életet volna. 8 kg kutyánk 17,5 évet élt. (és még ez sem a maximum) A 13,5 év nem annyira kiemelkedő, inkább átlag.

3. Igen a keverékek, gyakran szívósabbak, nekem is ez a tapasztalatom. Kevésbé belterjesek, ezért sokszor jobb a genetikájuk. (Persze, erre is lehet ellenpéldát hozni)

4. Szerintem nagy zavar van a fejekben a házikoszt kapcsán. Ha normálisan van összeállítva, egy házikoszt lehet jó. Nem mindenki etette a kutyáját penészes kenyérvéggel. Egy zöldséges, rizses, húsos házilag összerakott kaja, simán vetekedhet egy prémium táppal. Főleg, hogy friss alapanyagokból van, nincs benne tartósítószer, színező, szója (amivel az olcsóbb tápok tele vannak) stb. pl. A most, oly népszerű Barf étrend sem csinál mást, mint összeállít egy ideális étrendet, csak annyi benne a csavar, hogy nyersen adják.

Ezzel, csak azt akarom, mondani, hogy nem lehet tudni, lehet a szüleid akaratlanul is, a bevett szokásokra hagyatkozva, olyannal etették a kutyát, ami akár használhatott is neki, vagy valamely összetevő ellensúlyozta az étel károsabb részeit és segítette az emésztést. (Ha vidéken éltetek, és volt kertetek, a kutya egy csomó termést össze eszegethetett még mellékesbe, ami jót tett neki, vagy fogott magának ezt-azt, hogy kicsit több fehérjéhez jusson)

5. Számít a kutya életmódja is és hogy hol éltetek. Szerintem fontos az is, hogy milyen környezetben volt a kutya. Ha a vidéki friss levegőt szívta, és sokat mozgott, szaladgált, az már eleve jobban hozzá segítette a hosszabb élethez, mintha egy szmogos belvárosi panelben laktatok volna, ahol folyamatosan szívta a cigifüstöt.


Én is táppal etetek most éppen, de azért én nem vagyok a házilag összeállított ételek ellensége sem. Ezeket a történetek, hogy házikosztot evett a kutya, de élt x évig, azért én fenntartással kezelem, mert nem ismertek a pontos körülmények. Hogy pontoson mit is evett a kutya, azt már senki sem tudja. Persze, persze...mindenkinél a kutya kenyéren és vízen élt, csak az lett kifelejtve, hogy vadászott magának, kiló szám ette fel a zöldségeket, gyümölcsöket, meg a diót a kertből és télen sütőtökkel etették, mert az a malacoknak és a kutyáknak való. :) (Nem a te példádra gondoltam, hanem általánosságban írtam)

2018. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban staffink volt. Ő is maradékot kapott, csak 9 évet élt. Ami nem sok...
2018. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!