Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állásponttal értetek...

Melyik állásponttal értetek egyet? (Kutyák kapcsán. )

Figyelt kérdés

1, A kutya csak minőségi tápokat ehet, válogatott húsokat, stb., minden hónapban orvoshoz kell vinni, kozmetikushoz, stb.

2, A kutya nincs úgymond elkényeztetve, maradékot (is) eszik, szóval ez a hagyományosabb kutyanevelés.


2010. jún. 18. 15:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy rossz nekik a főtt kaja. Én megkérdeztem néhány gazdát, akiknek huszonéves koráig élt a kutyája, hogy és mit ettek? Mindről kiderült, hogy házi koszton voltak!

Én azt gondolom, a házi koszt meg a nagyon minőségi száraz táp ugyanolyan jó. A házi koszt legyen változatos, és annál jobb nincs a kutyának.

Van amelyik kutyát évente 1-szer minimum nyírni kell, nem csak divatból, az enyémen ilyenkor már áthatolhatatlan filctömeg a szőr, ilyenkor vagy lenyíratom, vagy én lenyírom. Utóbbi kicsit macerásabb, de tavaly is én nyírtam, kb. 1 héten át, és úgy élveztük. Imádjuk egymást.

Nincsenek elkényeztetve (párom szerint igen) a kutyáim, én sokkal többet szeretnék velük lenni, de fősuli és munka, háztartás mellett hanyagoltam őket. Most talán újra lesz időnk egymásra.:)

2010. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a kutyáink amíg 1 évesek nem lettek, csak minőségi tápot és konzervet ettek, most főtt kaja + egy kis táp. orvosnál csak a kötelező oltásokkor megyünk, vagy ha valami bajuk van. kozmetikusnál egy évben egyszer, nyár előtt, mert hosszú szőrük van, így kevésbé van melegük nyáron a dög melegben, és a kirándulások közben is kevesebbszer kell megállni megitatni őket :)
2010. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Túlzások és szélsőségek nélkül a két álláspont között vagyok. A kutyáim középkategóriás és/vagy felső kategóriás tápot kapnak, mellé adok nekik pluszba főtt ételeket is, húsokat, rizst, zöldségeket.

Nem járunk havonta orvoshoz, csak ha bajuk van, plusz az oltásokkor természetesen, na meg 3 havonta féreghajtás, akkor megnézetem őket mindig. Kozmetikushoz nem járunk, mert kozmetikus vagyok. :) Az egyik kutyámat nyírom fazonra, a másikat nem, őt csak fésülni kell rendszeresen.

2010. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
40%
az en kutyaim normal esetben a legolcsobb kutyakajat kapjak, hetente fött farhatat zöldseggel, esetleg maradekot, neha dragabb fajta kutyakajat. (valtozatosan) egeszsegesek mint a makk, az utcan is mindenki megnezi öket hogy milyen szepek egeszsegesek fenyes a bundajuk, izmosak okosak stb. ritkan veszünk nekik draga jatekokat inkabb faaggal szoktak jatszani. orvoshoz normalisan csak az eves oltasra visszük öket (kombi)+evente 2-3x feregirto&kullancs elleni spot-on. amikor megörököltük az elsö kutyankat folyton volt valami baja, de csak aprosagok, a vegen mar az allatorvos mondta, hogy nem kell mindennel odarohangalni, nincs semmi baja. azota nem jarunk minden aprosaggal. sebeket sem fertötlenitjük mindenfele kencevel mert maganak sokkal hamarabb kitisztitja es meggyogyul mintha folyton piszkalnam. jol neveltek, energikusak, poraz nelkül jarnak, szajkosarat is csak azert vettünk nekik mert vonaton neha kerik. (visszük öket magunkkal mindenhova) hat nalunk ennyi a hagyomanyos kutyaneveles. ök is boldogok, mi is.
2010. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%
15:56os vagyok... hozza kell tegyem külföldön elünk, itt a legolcsobb kutyakaja is 100x jobb mint otthon...
2010. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%

Persze, külföldön a kerítés is kolbászból van...

Kicsit sarkítasz és fekete-fehéren látsz.

Én is éltem külföldön (Finnország) és tudom h ez nem így van...

2010. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Jó sok válasz jött.:) Felpontoztam mindenkit.

Mi száraztápot szoktunk adni a kutyának, mindig másfélét, meg abból amit mi eszünk. Féreghajtót tablettában szokta megkapni, amúgy orvoshoz csak oltásra megy, amikor kell, meg a körmét is levágják ott, mert mindig tökre megnő neki. Ha már megkérdeztem, gondoltam, én is elmondom. :)

2010. jún. 18. 16:15
 18/32 anonim ***** válasza:
78%

nem azt mondom h itt kolbaszbol van a kerites... az en kutyaim nem valogatosak de a tescos tap meg nekik se kell.

az allatorvos ingyen van, chip, feregirto, oltas, minden, söt lehet igenyelni h kutyakajat is kapj ingyen.

itt ha valakinek neadjisten elpusztul a kutyaja odaadja a kutyakajat akar az elsö embernek akit meglat az utcan, magyarorszagon meg max az van hgoy ha az enyeme nem lehet ne legyen a masike se. föleg nem valakie aki az utcan koldul. "dögöljön meg a szomszed tehene is"

2010. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Megyek én is oda! Ingyen doki, ingyen kaja, ez kell a magyarnak! :D
2010. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Félig meddig mindkettővel. Az én kutyám acanát eszik, csak úgy nem etetem össze-vissza. Viszont nem rohanok vele orvoshoz, ha furcsán rebbenti meg a szempilláját. Szerintem a normális kaja nem függ össze az elkényeztetéssel... nem alszik ágyba a kutyám, nem engedem, hogy kunyerálni, de odafigyelek, hogy lehetőségeim szerint mindent megkapjon. Persze, ha marad egy kis husi, megkapja, de pl a maradék babfőzeléket meg tejbe áztatott kenyeret soha nem adnék neki. 16/L
2010. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!