Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állásponttal értetek...

Melyik állásponttal értetek egyet? (Kutyák kapcsán. )

Figyelt kérdés

1, A kutya csak minőségi tápokat ehet, válogatott húsokat, stb., minden hónapban orvoshoz kell vinni, kozmetikushoz, stb.

2, A kutya nincs úgymond elkényeztetve, maradékot (is) eszik, szóval ez a hagyományosabb kutyanevelés.


2010. jún. 18. 15:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

Én változatosan etetem a kutyámat! Ő törzskönyvezett kiállítási kutya.

Vanhogy csak tápot kap, de minőségit, és van, hogy tápot keverek otthon összeállított étellel. Általában hetente 3x kap csak szuperprémium tápot, 4x meg felesbe a táp+ otthon összeállított ennivaló. Az általam elkészített ennivaló: hús (húsboltban veszek, vagy prémium kutyaszalámi), rizs vagy árpagyöngy(főzve) vagy búzacsíra(áztatva), sárgarépa, zeller(mindezek reszelve), 2 db tojás(főzve), tengeri algaliszt, lazacolaj, meg ha kell kicsi vitamin. Fogtisztító szalagot is szokott kapni.

Kozmetikushoz nem vizsem, mert otthon is meg tudom fürdetni, és a szőrét is tudom ápolni. Sampon és balzsam, meg kondíciónáló közül mindig a legjobbat, a drágát szoktam megvenni, mert azok a jók. Ez tapasztalat.

Fésűk közül is a drágábbak. Körömápoláshoz kutyáknak való elektromos körömreszelőt használok. Használok nála tappancsvédő folyadékot, szem, és fültisztító folyadékot is. Mindezek egy igazi kiállítási kutyának kellenek. Egyáltalán nem elkényeztetés ez. Én így tartom a kutyámat. Én azért vettem sok pénzért mert nekem társnak kell, és nem arra, hogy a konyhai maradék a kuka helyett az ő gyomrában landoljon, mint azt sok paraszt ember teszi.

Az én kutyám töbszörös gyöztes kutya, nem úgy tartom mint sokan falun a farasztok, hogy vízbe áztatott szárazkenyérreel etetik.

Félévente általános egészségvizsgálatot szoktam az orvostól kérni, meg több oltást is badatok a veszettség ellenin kívül: 7 komponensű kombinált oltást, évente 2x Lyme-kór elleni oltást, Dermatomycosis ellenit, és kennelköhögés ellenit is.

Egyáltalán nincs elkényeztetve. Tudja, hogy hol a helye, ki a főnök és kész. Nem ugrál senkire, nem kunyerál. Normálisan van nevelve. Az orvosnál meg a kiállításon is úgy áll be, ahogyan mondva van neki.

2010. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
54%
1. pont de kapja meg a szükségesebb oltásokat és nem kell minden hónapban vinni csak ha baja van vagy oltás. Kozmetikushoz pedig csak akkor ha otthon nem bírnak vele illetve ha olyan fajta. Ehhez még hozzájárul a nagyon szigorú nevelés ami ellensúlyozza az egyesek szerint már elkényeztető figyelmet. És még hozzá tenném hogy: aki ezt megteheti, nem kötelező. Lehet olcsóbb táppal is etetni a lényeg a figyelem. És akinek egyáltalán nincs lehetősége és nélülözne mellett e akutya és hordóban laknak kb az inkább ne vegyen.
2010. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem élkényeztetésről van szó,hanem hosszabb életű lesz a kutyád,egészségesebb lesz.


Én szénsavmentes ásványvizet (legolcsóbb 60ft/2l) adok nekik, rizs+répa+hús összefőzve vagy száraztáp. A yorkie-mat én nyírom+fürdetem+orvoshoz akkor viszemha baj van,vagy oltás kell.

2010. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem egy jól megválasztott házikoszt van olyan jó mint egy közepes minőségű táp, vagy konzerv.

Normálisan kell főzni neki, belsősőget,farhát, vadhúst stb.az állateledelesnél nálunk kb.20 féle húsból lehet választani.Mellé Gréti, vagy rizs, vagy tészta.

persze simán megeszi a konzervet is(a tápot nem annyira csak a royalt, fene az ízlését...)

Egy éves koráig csak prémium minőségű tápot kapott, és szinhúst.

Most 3 éves még nem volt beteg.

Próbáltuk közepes (ACANA, Hapydog)táppal etetni,de szemmel láthatóan nem tett jót a kutya állóképesséének.pedig nem volt kiporciózva neki annyit evett belőle amennyi jól esett.

2010. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Az Acana nem közepes, hanem prémium...
2010. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%
Ez két szélsőség. Mi középkategóriás tápot és a saját ebédünk maradékát adjuk, amennyi maradék van, azt egészítjük ki táppel h elég legyen(nem moslék). Ha beteg állatorvoshoz visszük, kirándulási szezonban kezeljük bolha, kullancs elleni sprayvel és időnként ha úgy látjuk itt ai ideje féregtelenítjük.
2010. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
48%

Anélkül, hogy vitát nyitnék: ACANA, happydog közepes minőség,eukanuba, Royalm HILl's prémium minőség.

Az összes többi nagyáruházban kapható táp szemét.(A pedigré esetleg,még az elfogadható kategória)


És pont azért vagyok amellett, hogy jobb és jelentősen olcsóbb ha én állítom és főzöm meg a kajáját, mert pl csak pedigré mellett komoly hiánybetegségek megjelenésére lehet számítani.szerintem

2010. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, természetesen nem arról beszéltem, hogy ha úgy adódik akkor pár hétig ne lenne tökéletes a tescos táp.

csak arról hogy nem jó csak arra berendezkedni.

2010. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg nem vitatkozni szeretnék, de az Acana szuperprémium táp. Hivatalosan is. És nem középkategóriás. Középkategóriás táp: Pedigree, Friskies, Dog Chow, ...

Alsó kategóriás (sz*r)táp: tescos, lidl-s, cba-s tápok, ja és a Chapi

2010. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mondjuk már túlmutat a kérdező által feldobott témán, de nyithatunk akkor ennek új topikot. ;)
2010. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!