Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már rossz élményetek...

Volt már rossz élményetek vadásszal póráz nélküli séta közben?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, olvastam, hogy vadász kilőtte a póráz nélkül sétáló kutyát, még akkor is ha a gazdi 10 méterre volt mögötte. Illetve a városunkban a flexi végéről lőttek ki egy kutyát, mert a vadász “nem látta a pórázt”.. jogszabály szerint csak akkor lőheti ki a kutyát ha az vadat űz. Van a közelünkben egy szuper erdős, mezős, szántóföldes rész, ahol kirohangálhatná magát a kutya póráz nélkül, szinte senki nem jár arra, de mégsem merem elengedni. Nektek volt bármilyen tapasztalatotok vadásszal kutyasétáltatás közben?

2018. júl. 16. 08:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

Az ő részéről egy fenyegetés történt, hogy lelövi és nekem meg bírságot is kell fizetni.

Én meg mondtam, hogy megteheti, de ez a kutya a családom része és, mint olyan vendetta jár érte. Ekkor került elő a vadász puska az egyik oldalról és a hülye gyerek daraboló a másik oldalról, meg néhány kemény ököl a mögöttem álló tagoktól.


A figyelmeztetés és a kérés nem volt a kommunikáció része. Volt olyan vadász, aki képes volt emberi nyelven beszélni : megérte, hogy társuk pórázon a kutyát. Megkérdeztem, miért. Elmondta. Megkérdeztem, hogy meg tud-e különböztetni 100 méterről egy fekete kutyát egy fekete kabátos gyerektől. Azt mondta meg. Megkérdeztem, hogy és a gyereket egy vadálattól, azt mondta meg. És érdekes módon olyan sas szeme volt elmondása szerint hogy a kutyát a csengővel a nyakában és láthatósági mellényben is meg tudja különböztetni a vadálattól. Fantasztikus teljesítmény! Erre nem minden vadász képes!!!

Majd érdeklődésemre azt mondta, hogy nincs szándékában kárt okozni nekem, és tovább mentem kutyával.

2018. júl. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: nem azért mondta a vadász, hogy tedd pórázra, mert ő nem tudná megkülönböztetni. Hidd el, vannak rajta kívül más vadászok is az erdőben. Szerinted ha van olyan ember, aki egy beöltözött vadászt nem tud megkülönböztetni a vadtól, akkor a kutyádat meg tudná?
2018. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Aki egy embert nem tud megkülönböztetni a vadtól, az inkább soha többet ne vegyen fegyvert a kezébe.
2018. júl. 19. 09:06
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
12 valóban van az a szint.
2018. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszi a Lepontozónak, megyek én is gyorsan lepontozok mindenkit.
2018. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!