Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bernáthegy...

Mi a véleményetek a bernáthegyiről?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett ez a kutyafajta és lehet, hogy később ilyen kutyát tartanék. Örülnék ha olyanok akik tartanak ilyen fajtàt leírnák a saját véleményüket/tapasztalataikat.

2018. júl. 16. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Sok a nyála

Remélem udvarra tervezed

Rengeteg hely kell neki, tér a mozgáshoz

2018. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. mozgatni-mozgatni

2. szellemileg! is fárasztani, mivel ő eredetileg alpesi mentőkutya

3. rengeteget nyáladzik (na, ezt utálom benne)

4. amúgy jámbor, igazi nagy szelíd medve - persze kutyaiskola alap, mert esélyed nincs megfékezni, ha elindul


Öcséméknek van, nagy kan kutya, de soha meg sem morgott még senkit, a kislányomat imádja, gyakorlatilag vele tanult meg járni, télen a szánkóját húzza (fenn laknak a Jura-hegységben, van hó bőven), nyáron együtt sétálnak, stb.


100% megbízom a kutyában :)

2018. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
nekem vasárnap halt meg a bernathegyi kutyusom :( 11 eves volt. imadom, egyszeruen egy rossz szavam nemlehet ra. mi bent tartottuk. nyalazni csak akkor nyalzott ha evett, ugyhogy arra fellehet keszulni, alapjaraton bent nekunk nem nyalzott. elso pillanattol kezdve szobatiszta volt, nagyon okos, jambor, szelid, es imadta az embereket. mi voltunk neki a mindene. csak azzal kell vigyazni, hogy azert neterheld tul, mert nekunk is problemaja volt a gerincevel, de ez vele szuletett rendellenesseg volt
2018. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos kutyák. Imádom, álom fajtám lenne, ha nem rontotta volna el a "nemesítés". Kint kell tartani szigetelt kutyaházban, nyáron pedig ügyelni rá hogy ne legyen nagyon melege


Eredeti feladatkörére ma már alkalmatlan, lomha mamlasz. Nyálas, nagyon nyálas.

2018. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem panelban van(légkondis). Napi 2x sétálunk 2-2 órát, amikor elengedem, akkor is csak hempereg a fűben meg játékosan "futkározik", ami inkább ide-oda bakfincálás. Nagyon jámbor, szelíd, gyerekek kedvence, mindenki megsimogatja, viszont ha érzi, hogy rossz ember közelít, azt morgással és fogkocogással jelzi, majd felveszi a védelmező pózt:)

Méretéhez képest nem eszik sokat, én csak táppal etetem, mert érzékeny a gyomra, a barftól savas a gyomra, a konzerves kajáktól, illetve a házi koszttól hasmenése lesz.

Szerintem ideális társ és családi kedvenc, kiegyensúlyozott és okos jószágok.

2018. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!