Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlatok egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy nem egy átlagos 17 évesről van szó. Mindig első a felelősség és utána a haverok. Már van egy teknősöm meg egy tengerimalacom.

Az alábbi lehetőségek vannak: németjuhász, bernipásztor, komondor, bernáthegyi, husky, kaukázusi, golden retriwer, kuvasz, német dog


2010. jún. 18. 21:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
A felsoroltak közül: golden, németjuhász, berni pásztor. A bernáthegyi is jó természetű, csak kicsit macerásabb a tartása. Egyébként ahogy az egyik válaszoló írta, a labrador is jó ötlet.
2010. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
felsoroltak kozul: nemetjuhasz. amugy VIZSLA, vagy labrador.
2010. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ne mi döntsük el, hogy milyen kutya való hozzád! Olvasd el a fajtaleírásokat és dönts az életmódod, habitusod, esztétikai érzéked alapján! Én a felsoroltak küzül a bernáthegyit választanám (de inkább maradok a leonbergi mellett).
2010. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
5%

Ezek közül szerintem bernipásztor!

A németjuhászt azért nem ajánlom, mert divatfajta és eléggé elcs**ték, nagyon sok az ideggyenge kutya közöttük, én összesen egy normális nj-t ismerek, a többi mind hülye (pontozzatok le, ez az én véleményem). A legtöbbjük nagyn félénk, amelyik meg nem, az meg harapós idegbeteg. A bernáthegyi szerintem túl nagy falat lenne így elsőre, rengeteget eszik, magasak az igényei, stb... Huski rengeteg mozgást igényel, és mégtöbb türelem kell a felneveléséhez, meg nem is igazán erre az éghajlatra való. A golden retriever elvileg tündéri kutya, de én eddig csak egy "igazi" retrieverrel találkoztam, a többi itt is ideggyenge, mivel ez is divatfajta, sajnos :(

Kuvasz, komondor, kaukázusi, német dog csak szakértő kézbe való!

Nekem személy szerint a KOMONDOR jelenti "A" kutyát: családcentrikus, nyugodt, megbízható, magas inger- és fájdalomküszöbbel, bátor, megvesztegethetetlen területőrző. Engem az ismerősöm 81 kilós komondora teljesen elfogadott, bár én is csak 16 vagyok, hallgat rám, porázon jön mellettem, de ha nekiindulna, ember meg nem tartja azt a kutyát, iszonyat erős :D

Sok sikert a kiskutyához!

2010. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10%

Én azt mondom melyiket ne: ne komondort és kaukázusit.

A többiből attól függ mit szeretnél vele, tőle: ha azt szeretnéd h őrizze a házat: német juhász, német dog, kuvasz. Husky szökős ha nem sportolsz vele rengeteget, a kuvasz elég önálló, a golden nagyon barátságos de nem őriz, németjuhásszal sokat kell foglalkozni de őriz is.

2010. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

Husky-t nem ajánlanám , csak ha van mellette másik kutya."Egy husky nem husky" van ez a mondás , ő egy kimondottan falka kutya , és nagyon hajlamos a szökésre ha unatkozik.Német dog nem vmi hosszú életű(a nagyságából eredendően) , de ettől függetlenül nekem nagyon tetszenek.Kau , kuvasz , kommondor meg sztem inkább tanyák örzésére alkalmas mert elvannak magukban is, meg kezdő gazdinak egyáltalán nem ajánlanám.Nj-t meg csak jó helyről érdemes hozni de különben meg nagyon jó kutya , golden emberimádó kutya, a betörőt is max halálra nyalogatná :)

Bernipásztorral és bernáthegyivel még nem találkoztam , így azokról nem írnék inkább semmit.

2010. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Akiteki ***** válasza:

Husky. Ha nem tud átmászni a kerítésen és eleget foglalkozol vele, a legkedvesebb kutya.

Ha napközben néha bemehet a házba és a lábadnál heverészhet, sosem vágyik másra.

2010. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

12:27

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de azt mondod, ne komondort tartson, a kuvaszt meg nem zárod ki a listából???

A kuvasz sokkal vadabb, szilajabb, harapósabb kutya, bár én is szeretem, nagyon jó kutya, de a komondorral könnyebb bánni, szerintem. A szőrzetápolása több időt vesz igénybe, de kevesebbet eszik, és a gázspray is hatástalan vele szemben.

2010. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Előző vok, én írtam a 10:42 t is.
2010. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ónémetjuhász vagy goldi lenne jó szerintem,ezekröl már van tapasztalatom,jó pofa kutyák.

kuvaszt semmiképp mert idősebb korára megkattannak és csak olyan kuvaszt ismerek akinek ez lett a vége.kaukázusit meg még ne,majd pár év mulva

nekem most lett egy :D

2010. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!