Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy nem kaptam törzskö...

Attól, hogy nem kaptam törzskönyvet, fajtatiszta?

Figyelt kérdés

A szülők rendben voltak, nagyon kedves és barátságos kutyusok voltak és mind a kettő gyönyörű.

Egy családtól vásároltam.

Több golden retriever volt, kb. 6 felnőtt. Szépen rendben tartott volt az összes, szép körülmények között.


[link]


2018. júl. 26. 21:48
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
15%

Igen lehet faj tiszta anélkül hogy lenne könyve de érdemesebb lenne megkerdezni a tenyésztőtől hogy az e

2. Ha nem egynemű kutyák voltak CSAK ott akkor fent ál a veszély hogy beltenyésztett ami nagyon sok betegséggel és betegeskedéssel jár ami se a kutyának se neked/nektek +a pénztárcádnak se fog túl sok jót tenni

Remélem tudtam segíteni

2018. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%
2018. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
24%
Lehetséges, hogy fajtatiszta, de azért nem hagynám annyiban. Hogy-hogy nem kaptál törzskönyvet? Minden tenyésztő ad törzskönyvet is, és oltási könyvet is. Benne a felmenői neve, stb., stb. Attól még, hogy szaporítótól vetted, lehet fajtatiszta. De a helyedben inkább rászántam volna tenyésztőtől venni több pénzt, mert egy kutya nem 1-2 évre van veled, hanem sok-sok évig. A képet még nem néztem, de nem is ez a lényeg, hanem az, amit leírtam. Lehet fajtatiszta, de ahhoz törzskönyv is jár. Nagyon nem mindegy.
2018. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

Sosem lehet tudni 100%ig, ha nincs törzskönyv. Valószínűleg fajtatiszta, de attól még ugyan úgy szaporítótól vettetek kutyát. A szaporító nem tud felmutatni bizonyítékot, hogy a ti kutyátok fajtatiszta. Ugyan úgy, ahogy valószínűleg a szuka is évi több almot hoz világra, ami megterhelő a számára. A szülők, és nagyszülők nincsenek szűrve, azaz lehet, hogy van szív/légzési problémájuk, a standard előírásoknak nem megfelelőek, stb.

Ha ezek a kritériumok meglennének, akkor a szaporító büszkén lobogtatná a törzskönyvet is.

Nincs olyan tenyésztő, aki mindent becsülettel csinál, csak lusta hivatalosan kennelt csinálni... Ha nincs törzskönyv, ott valami nincs rendben.

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs makk egészséges szaporítós kutya, de sosem lehet tudni, mik lappanganak a génjeiben.

2018. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Aranyos kölyök. Látszik rajta, hogy golden, ha nem is 100%ban, de erősen benne van a fajtajelleg.

Lehet fajtatiszta, de sosem tudhatod biztosan. Nem láttad az ükszüleit, szépszüleit stb. Genetikai teszt tudja még igazolni, ha ez fontos neked. De törzskönyv nélkül bizonyíthatatlan, hiába néz ki fajtatisztának.

2018. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem csak egyneműek voltak, a szülőket láttam. 3 kölyök volt.

Nem mintha fontos lenne, mert szép kiskutya. Doki megnézte, rendben van. Oltasai meg vannak.

Tudom, hogy hibáztam, hogy papírt nem kértem.

Tulajdonképpen teljesen mindegy, csak véletlen sem akarok szaporítótól vasarolni. Eddig SOHA nem vettem kutyát, csak menhelyről hoztuk őket. Jelenleg is van 3 mentett.

2018. júl. 26. 22:00
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
A fajtatisztaság egy jogi fogalom. Csak az számíthat fajtatisztának, aminek törzskönyv igazolja a származását. Így hivatalosan nem lehet az, fajtajellegűnek számít, de "paraszti ésszel" amennyiben teljesen megfelel a standardnak rá lehet fogni, hogy az.
2018. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű gondolatmenet

Nincs törzskönyv, nem tenyésztőtől vetted - szaporítós kutya - nem fajtatiszta

2018. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

Pedig úgy tűnik sikerült szaporítótól vásárolni!


Kennel név van ahonnan vetted a kutyát? Mi az oka a törzskönyv hiányának? A szülők törzskönyveit átnézhetted?

2018. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Papírt nem lehet nem kérni, ez jár, ha tenyésztőtől van a kutya. A törzskönyveket az alombejelentő alapján minden kölyöknek kiváltja a tenyésztő. Ez kutyánként 6000 ft.

Mennyibe került a kiskutya? Mi a kennel neve?

Ha jól voltak tartva, és minden oltást megkaptak a kicsik, attól még lehet szaporító sajnos. Ez egy elég széles skála, nem csak a kutyagyárasok tartoznak ide. Az egyszeri, házi alom is szaporítás, hiszen a fajta, illetve a kutyák létszáma nő, de a minőség nem feltétlen.

2018. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!