Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy nem kaptam törzskö...

Attól, hogy nem kaptam törzskönyvet, fajtatiszta?

Figyelt kérdés

A szülők rendben voltak, nagyon kedves és barátságos kutyusok voltak és mind a kettő gyönyörű.

Egy családtól vásároltam.

Több golden retriever volt, kb. 6 felnőtt. Szépen rendben tartott volt az összes, szép körülmények között.


[link]


2018. júl. 26. 21:48
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. hát, a kutyusnak örülök ettol független, de okoz pár álmatlan éjszakát a tudatlanságom.

Jóhiszemű voltam. Direkt helyszínre mentem. Voltak öreg kutyusok is közöttük.

Rendezett körülmények, nyer hússal etették őket, pont láttam, hatalmas területen, ketrec nem volt.

Törzskönyvről szó sem volt. Utólag gondolom semmit nem tehetek..

2018. júl. 26. 22:05
 12/34 A kérdező kommentje:

Hát, most ostobának érzem magam.

70.000ft volt, Pécs melletti faluból.

Gratulálok magamnak.

2018. júl. 26. 22:08
 13/34 anonim ***** válasza:
40%
De gondolom azért nem volt olcsó :/ Ha hobbikutya, és nem szeretnél versenyezni amihez kellhet a tk, akkor is fontos lenne az egészségügyi szűrések miatt, hogy felelős, hozzáértő tenyésztőt válassz.
2018. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Annyiban tudnátok segíteni, hogy megyünk másodjára hétfőn az orvoshoz és ha én szeretnek genetikai vizsgálatot, ezzel az esetleges betegségeket is ki lehet szűrni?

3 keverek kutyus után nem erdekel, ha nem az.. de egészséges legyen.

Így kinézetre teljesen, illetve az orvos is mondta, hogy szép a fajtájában. De ez semmit se jelent.

2018. júl. 26. 22:11
 15/34 anonim ***** válasza:
67%

Örülj is a kiskutyának, ő nem tehet semmiről!


Viszont egy tenyésztőnek van kennelneve, és szó nélkül adja a kölyök törzskönyvét. Ezek "jobb fajta" szaporítók lehetnek. Már ha létezik jobb fajta.

2018. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%

Most látom az árat. Igen, itt már kezdhettél volna gyanakodni. Pár fajtát leszámítva a tk-s kutyák 100-150 ezertől kezdődnek. Van pár ritka fajta, amiért a szaporító is elkér ennyit pofátlanul, de a golden népszerű, akár 120 ezerért is tudtál volna szerezni hobbikutyát kennelből.

Jobbik eset, hogy legalább nem egy alja szaporítót támogattál, de sajnos ez a pénz így is megerősíti őt, hogy érdemes csinálni, mert van aki fizet a kölykökért.

Remélem nem lesz gond a kiskutyával, és egészséges, boldog élete lehet veletek. Sajnos sokan beleesnek ebbe a hibába először.

Azt viszont nem értem, hogy ha már ennyi kutyája van valakinek, és minőségi ellátást biztosít nekik, akkor miért szaporít, és miért nem képes normálisan csinálni, hivatalos keretek között?


A jövőre nézve, az ár mellett a kennelnév, a referenciák, a szülők kiállítási/munka eredményei és szűrései legyenek azok, amiknek az elején utánanézel/kérdezel. A törzskönyv pedig alap, ha fajtatiszta kutyát szeretnél.

2018. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Az utóbbi.. “jobb fajta”. De ettől független elég hü*ye voltam.

Mert már 180.000ft-ért rendes kennelből vehettem volna.

Persze már vissza nem adnám és a legjobb ételt kapja, mindent amit lehet megkap. De akkor is elkeseredtem, hogy lehetséges, hogy beteges lesz.

Főleg, hogy a kislanyomnak vettem..

2018. júl. 26. 22:14
 18/34 anonim ***** válasza:
55%

Szülők szűrtek örökletes betegségekre? Van bármilyen tenyészszemléjük, wesen tesztjük?

Persze nincs, hisz szaporító, pláne még veszteséges is lenne számukra. Az meg fontos, hogy anyagilag ne kelljen ráfizetnie a kölykökre.

2018. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
26%
Mostmár ne ostorozd magad, utólag nincs értelme. Igen egy felelőtlen voltál, de ez még a jobbik véglet, hogy "áttérsz a tudatos oldalra". A lényeg hogy szeresd és tegyél meg mindent érte amit tudsz. Illetve mostmár nagyon tudatosan és körültekintően mozogj a kutyások világában. A probléma már megtörtént, enyhíteni a helyes cselekedetek terjesztésével lehet. (ergo a szaporítókat büntetni, tennie ellenük, a felelős állattartást és az otthon nélküli ebeket pedig terjeszteni/reklámozni)
2018. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
65%

Tk-soknál is előfordulhat gond, de ugye ott a kiszűrhető betegségekre garancia van. Reméljük nem lesz gond, és tanultál belőle. Azt hiszem 1 éves kor után (?) lehet csináltatni szűrést fajtára jellemző betegségekre, de ha egészségesnek néz ki a kutya, akkor szerintem nem érdemes. Ha örökölt valamit, akkor az úgyis kijön később, ha meg nem akkor meg szerencse. Lehet hordozó is, ez esetben nem látszik rajta betegség, de örökítheti az utódainak. De gondolom te úgyse fogod szaporítani.

Esetleg diszplázia szűrést csináltathattok, ezt hobbikutyások is sokszor elvégeztetik.

2018. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!