Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy nem kaptam törzskö...

Attól, hogy nem kaptam törzskönyvet, fajtatiszta?

Figyelt kérdés

A szülők rendben voltak, nagyon kedves és barátságos kutyusok voltak és mind a kettő gyönyörű.

Egy családtól vásároltam.

Több golden retriever volt, kb. 6 felnőtt. Szépen rendben tartott volt az összes, szép körülmények között.


[link]


2018. júl. 26. 21:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
30. vagyok. Olvasom, hogy nem egy Goldent akarsz. Azt hittem, hogy ha ő már nem lesz. Mea Culpa, ezt benéztem.
2018. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Ha anyai vagy apai ágon volt a vérvonalban keverék, akkor már nem fajtatiszta, de ez ugye papír nélkül nem derül ki. Az is lehet, hogy a szaporítók is szaporítóktól vették anno a szülőket, így ők sem tudhatják biztosan, hogy a szülők fajtatiszták voltak-e. Ezért kell tenyésztőtől kutyát venni, mert ott nyilván tartva minden papíron.
2018. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
Törzskönyv nélkül minden kutya, csak fajta jellegű. A Fajta tisztaságot a törzskönyv garantálja. A törzskönyv megléte nélkül, nem bizonyítható a felmenők vérvonalának tisztasága. Lehet bármilyen szép Goldennek tűnő kutyus, ha nincs törzskönyve, csak fajta jellegű.
2018. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%

Mint már tudod, tk. nélkül nem minősül fajtatisztának, még ha teljesen úgy is néz ki küllemre.

De ez a kisebbik probléma. A gond az, hogy az ilyen szaporítók, ahonnét te is vetted a kutyát, nem szűretik le az örökletes betegségekre a szaporításra szánt kutyájukat (mivel ezek a szűrések drágák), nem értenek hozzá, melyik kant és szukát érdemes pároztatni (messze nem elég az, hogy azonos fajtájúak). Röviden: nem biztos, hogy a szülők egyáltalán alkalmasak lennének továbbtenyésztésre, és ha igen, akkor sem biztos, hogy egymással.

Kb. ez a különbség.

A tk.-s kölyök árában ezek a költségek jelennek meg, a szűrések, a tenyészszemle, a minőségi etetés, oltások, chip stb. Ma a "papír" csak pár ezer Ft, mégis az garantálja, hogy jó helyről származik a kölyök (illetve önmagában még az sem garantálja, mert amivel lehet csalni, azzal csalnak is).

Legközelebb légy körültekintőbb, és előre tájékozódj.

A kiskutyához pedig sok örömet!

2018. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!