Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá apát, hogy...

Hogyan vegyem rá apát, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés

Nem vagyok erőszakos és hisztis, csak magányos. Ezért szeretnék kutyát, mert a családpm vagy alig foglalkozik velem, vagy semmit. Nem beszélgetnek velem, ha kirándulunk nekem nincs beleszólásom, mondjuk meg sem hallanák..tudnék vele foglalkozni, már voltunk ideiglenes befogadók, és mindíg felkelltem 5kor hogy levigyem, este ha felkelltett a kutya ugatással levittem azonnal, késő este már a második ugatásra pattantam. Hely van, anyagiakban is jól állunk. Csak egy gond van, apa.. utálja az állatokat, 6 éve van egy macskám, 6 éve rábolíntott hogy lehet de állandóan kizavarja a lakásból, mikor a macsek bújna hozzá lábbal ellöki, sunyiba papuccsal kergeti de utána tagadja. Múltkor mutattam neki egy menhelyi kutyust mondom milyen édes, azt mondta jajj nagyon, fejbd kéne lőni. Ez annyira elszomorít, mert mikor itt volt az a kutyus, állandóan simogatta, hozta neki a prémium tápot, játszott vele stb. Mikor megkérdeztem hogy ha látja hogy tudok bánni egy kutyával (meg azért nem vagyok 13 éves), akkor miért nem lehet? Erre ordibálva mondja hogy mert nem lehet értsem meg. Anyu engedné. A macskámnak is én veszek mindent, kaja, játékok volt hogy orvosi költségbe is beleadtam mikor műteni kellett. A macskát is viszem magammal majd pár év múlva ha költözök.

16/l



2018. júl. 27. 00:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most látom a hibákat.. mindig* felkeltem*
2018. júl. 27. 00:12
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Senkit nem kell rávenned semmire. Magadat kell rávenned, hogy leszokj arról a viselkedésről, amit az 5 évesek tanúsítanak, ha nemet mondanak nekik. Fogadd el. Pont.
2018. júl. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Fatert kihagyjátok a buliból és anyával vesztek egyet? Gondolom ha már megvan véve, akkor hagyni fogja, bár te jobban tudod hogyan fog reagálni rá. Ha tudni lehet azt, hogy erőszakos (lesz) a fater az állatokkal, akkor biztosan nem javasolnék egy kutyát sem abba a családba. :\


Esetleg vársz két évet és a 18. szülinapodra kérsz egyet ajándékba? Addig meg olvashatsz kutyatartással kapcsolatos könyveket, látogatóként megnézhetnéd a helyi kutyás egyesületet, elmehetsz kutyás rendezvényekre nézőként, stb. A szüleid szemében ez mind azt erősítené, hogy komolyan gondolod a kutyát és igenis kell neked egy. Ez amolyan "pszichológiai ráhatás" lenne a szülőkre, ha látják, hogy tényleg akarod, akkor valószínűleg már engedni fogják.

2018. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Eleve a macskádat is bántja, minek oda még egy állat? A kedvesnek egy percig sem nevezhető apád mellé én nem vinnék élőlényt! Ha olyan magányos vagy, foglalkozz a macskáddal, akkor talán apád nem tudja majd papuccsal kergetni!
2018. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jogos, most jobban belegondoltam. Mondjuk a macskákat eddig sem szerette, mégis ő sajnálta meg és addig mondogatta hogy szegény szegény, míg megkérdeztük hogy jöhet-e, rávágg

Ta hogy igen. Mégis így viselkedik veld. Ha költözök viszem a macskát, nem lesz könnyű. Második, köszi a rendes választ:)

2018. júl. 27. 00:28
 6/12 A kérdező kommentje:
A macskával így is foglalkozok, de ő a nap nagy részében kint van. Amikor apu nincs itthon, és beakar jönni a szobába akkor jöhet, de ugye apu csak a folyosón engedi hogy legyem
2018. júl. 27. 00:30
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarod te hogy apád még egy állattal úgy bánjon ahogy. Így aztán nem is lesz kutya, míg vele élsz
2018. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Apád nem jó ember. Nagyon sokmindent nem tudsz tenni, ha lesz saját lakásod akkor oda vehetsz majd egy komplett állatkertet ha akarod. :) Én 7 évig vártam, hogy lehessen saját macskám (amikor megvettem az első lakásomat gyakorlatilag azonnal jött a cicc is).
2018. júl. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Próbáld meg rávenni valami más kisállatra. Jól tudom, h a kutya más, nekem 6kutyám van, es nm tudnek nelkuluk letezni se. De viszont a te helzetedbwn lehet, h egy masik kis allatba hamarabb bele megy. Pl egy süni is nagyon jó kis haver ám ;) igaz nálam a süni is szabadon rohangál, mert sünmalac biztosítva van az egész lakás, de egy ketrecben is elvan, neha kiengeded. Irj nyugodtan, h erdekel ;)
2018. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha csak a macskákat nem bírja, akkor érdemes lehet próbálkozni, de ha úgy általában az állatokat és hajlamos is bántani őket, akkor várnék a kutyával költözésig.

Ha látják rajtad, hogy ez nem csak múló hóbort, komolyan gondolod, művelődsz a kutyatartás terén, esetleg menhelyen önkénteskedsz, nem erőszakosan, de napirenden tartod a kérdést, akkor az szerintem segít. Nekem 3 év kellett, több családi szövetséges és sok kompromisszum, de van olyan barátom, aki kutyabolond, de a mai napig nincs. Mire a maga ura lett, rájött, hogy az életmódja nem lenne jó egy kutyának.

A másik: Neked kell tudnod, hogy hogy tervezed a jövődet, de ha 2 év múlva más városba költözöl (iskola, munka), az egy kutyával sokkal nehezebb, de az sem jó, ha a szüleidre marad.

2018. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!