Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédnak egy kölyökkutyáj...

A szomszédnak egy kölyökkutyája van, ami folyamatosan a bejáratunk előtt kószál, odapiszkít. Milyen veszélyt jelent ez a családomra nézve? Mit tehetek ez ellen? Várom a javaslatokat.

Figyelt kérdés
Háttér: az ikreim hathetesek, a napokban velük jöttünk haza és a felügyelet nélkül az utcán lévő kölyökkutya hozzámrohant és csatakosra nyaldosta a lábamat. Ekkor megjelent a gazdi is, akinek szóvá tettem, hogy ez nem tetszik a válasza az volt, hogy ő nem tehet róla.

2018. aug. 5. 07:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
5%
Mérgezd meg a kutyát
2018. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
41%
Miért? Félsz hogy egy bombát fog kiszarni?
2018. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Néhány tényt szeretnék megemlíteni a hozzászólások kapcsán:

Szeretem a kutyákat, nekem is volt gyerekkoromban.Ez itt egy társasház, s az SZMSZ kifejezetten tiltja a kutyatartást. Az egyes lakások előtti kertet a mindenkori tulajdonos tartja rendben. A szóban forgó kutya a mi kertünkbe piszkít szilárdat és folyékonyat egyaránt, s a kutya gazdája azt nem takarítja el. Ennek következtében a kert mára már teljesen tönkrement, a növények kipusztultak. Én nem vagyok hajlandó a kutyagumiba turkálni a szomszéd kutyája miatt, ezért a kert úgy marad, ahogyan a szomszéd kutyája hagyta. A kutya kölyök még, ez tény, de meg fog nőni. Folyamatosan minden felügyelet nélkül szaladgál az utcán, ha felügyelettel van, az azt jelenti, hogy a szomszéd kiküldi a hétéves lányát a kutyával, azzal, hogy hozza elénk piszkítani. Az eb már több alkalommal megharapta a saját gazdáját is, a folyamatos üvöltözést hallgatjuk emiatt. Az én gyerekeim is meg fognak nöni, rövidesen totyogók lesznek, s akkor mit tegyek? Ne merjünk majd kimenni a lakásból azért mert a szomszédnak kutyája van? Ha esetleg mégis megharapja a kutya a gyerekeimet, azért ki lesz a felelős? Több mint egy évtizedet dolgoztam a gyermekvédelemben, pontosan tudom, hogy akkor a felelősség engem terhel majd, s majd akkor jönnek az okoskodók, hogy miért nem jeleztem korábban, hogy baj lehet?! Nos én jeleztem: elmondtam a védőnőnek a problémámat hivatalos jelzés formájában, s ha a helyzet nem javul hamarosan, további lépéseket is fogok tenni, nem leszek rest más hivatalos szerveket is megkeresni. Mi baja lehet a gyerekeimnek? Nézzetek utána a neten, a közelmúltban egy kutyatartónak mind a négy végtagját amputálni kellett mert összenyaldosta a saját(!) kutyája, hangsúlyozom a saját kutyája volt, nem a másé!

Még egyszer köszönöm hogy "tollat ragadtatok" én mindig is a megelőzés híve voltam s ekként cselekszem most is. És ne gyertek nekem azzal, hogy mi az esélye annak hogy baj lesz, meg csak ritka betegséget lehet elkapni, aminek kicsi az esélye, mert szerintem nem kisebb az esélye, mint annak, hogy valakinek ikrei születnek. Nekem pedig ikreim vannak, akiknek igenis joguk van egészséges környezetben veszélyeztetés nélkül felnőni.

2018. nov. 9. 20:54
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Költözz el te véranya. De lehetőleg egy lakatlan szigetre.
2018. nov. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

Prevenció,majd lépés.

A kutyaról csinálj felvételt amikor épp a kertedbe kakál,és tedd szóvá a szomszednak. Pereldbe,hogy csináltassa meg a kerted.

Ha harapott akkor viheti a sintér,közveszélyes.

Mérgezdmeg a kutyát.

Rabold el addbe menhelyre.

Valami kerités nem oldjameg a dolgot?


Ui:ne halgass a véranyazókra. Ha zavar a kutya jogodvan hozzá,hogy kutyamentes legyen a közvetlen,és az ikreid környezete.

2019. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!