Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a szomszéd kutyájá...

Mit kezdjek a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés
Minden egyes éjjel hajnali 4-fél5 körül arra ébredek, hogy a szomszéd kutyája elviselhetetlenül ugat az ablakom alatt. Szóltam már miatta a szomszédnak, de azóta se változott semmi. Nem is zárja el éjjelre vagy valami.. Tarhatatlan ez az állapot, mert nem tudom magam kialudni és egész nap kialvatlan vagyok pedig egy elég komoly vizsgára kell készülnöm augusztus végére és képtelen vagyok koncentrálni. Valaki tudja,hogy hol tudom ezt feljenteni?? Vagy bármi mást tenni?
2018. aug. 10. 10:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

"alattam áll intellektusban"

Jesszusom, még mindig nem értelmezi, sírok. xDD

2018. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

"lezártam a vitát"

Ismétlem, ha már magadtól nem megy az olvasás. én már a leges-legelején lezártam az állítólagos "vitát", innentől kezdve nincs mit lezárnod, ugyanis saját magaddal vitatkozol, doktor Intellektus. :D

2018. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
48%

Nincs mese, kezedbe kell venni az ügyet, azaz a kutya nevelését.

Készíts be egy vödör vizet, adj hozzá némi ecetet, narancsos, citrusos illóolajat vagy más szúrós szagú, állatok számára irritáló (de egészségre ártalmatlan) anyagot. Ahogy nekikezd a szokásos műsornak, kinyitod az ablakot, és valamilyen tiltó parancsszóval egybe kötve (egy hangos NEM! is megteszi) szépen nyakon burítod a vízzel.

Párszor garantáltan el kell ezt játszanod, sajnos tapasztalat, de a módszer működik, a mi szomszéd kutyánk is egy hangoskodni szerető spicc...

Egy idő után elég lesz kimondanod a tiltószót, és befejezi az ugatást, végül optimális esetben megtanulja, hogy a zajongás éjszaka tabu, és neki is kellemetlen élménnyel jár.

Ne utáld szerencsétlen kis kutyát, ő ezerszer rosszabb helyzetben van egy ilyen hanyag és nemtörődöm gazda mellett, szóval kénytelen így kiadni a frusztrációit.

Sok sikert!

2018. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, ilyenkor a jog annak az érdekeit védi, aki előbb ott lakott. Szóval hogyha a szomszédod kutyástól már ott lakott mikor te odaköltöztél, akkor nem vonhatod őt felelősségre a zaj miatt.


De egyébként meg, talán próbálj meg beszélni más szomszédokkal is, hogy ők mit gondolnak erről, és akár együtt is tehetnétek feljelentést, csendháborítás miatt. Ha többen is panaszkodtok, nagyobb eséllyel komolyan veszik a dolgot és lesz valami az ügyből.

2018. aug. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
kipróbáltam a füldugót, ugyanúgy felébredtem..
2018. aug. 11. 08:45
 36/41 anonim ***** válasza:
29%
Én adnék jó sok finom kaját a kutyának,talán attól elálmosodna ha jól bekajálna :)
2018. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Utolsó ez rossz ötlet, hisz ezzel csak dicsérné a viselkedéséért...
2018. aug. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Szerintem a 33-as válaszoló módszere tényleg működne, bár én inkább csak a sima víznél maradnék. (előző voltam)
2018. aug. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
56%
Van valami fejlemény azóta, kérdező?
2018. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
49%
A sok hülye állatvédő (és itt tényleg csak a hülyékre gondolok!) semmibe veszi az emberi jogokat! Egy kutya elzárása a hátsó udvarba miért sérti a kutya jogait? Hihetetlen! Aki ezt írta, nem tudja, mit jelent egy hátsó udvar... Ilyen alapon a lakás ajtaját is nyitva kellene hagyni, hogy ne gátolja a kutya szabad mozgását...
2019. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!