Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megugatja a számára...

A kutyám megugatja a számára idegen embereket?

Figyelt kérdés

Pár napja fogadtunk örökbe egy hamarosan 3 hónapos németjuhász keveréket. Semmi gond nem volt vele, de tegnap óta megugatja a kerítés előtt elhaladó embereket és egy biciklist is megpróbált már sétáltatás közben. Fogunk vele kutyaoviba járni, de az csak szeptember közepétől jöhet szóba.

Addig mit ajánlanátok, hogyan szoktassam le erről? Valami tippek, trükkök?


2018. aug. 13. 15:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

#9-es

Miért baj az, ha megkérdezte hogyan tudná leszoktatni az ugatásról? Attól még nem analfabéta, szerintem nem tud mindenki mindent egy kutyáról, főleg nem az érkezése után pár nappal/héttel.Menhelyes kutyák meg pláne nagyfalatok,általávan még szocializálva sincsenek rendesen.

2018. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Már egyszer leírtam, hogy nem tudom szeptember közepe előtt elvinni. Attól még, hogy erőlteted nem fog menni.

De azért ne kelljen már azonnal támadni, csak mert feleszek egy kérdést, amivel pont nevelném őt.

Igen, menhelyes kutyusról van szó. 4 napja van itt, így nem értem mi problemád azzal, hogy még nem hallgat rám.

2018. aug. 13. 17:11
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jelentést. Debrecenben lakok, ami egyebár egy "falu" az állításod szerint. Tudakozódj már, mielőtt mindenkit jelentgetsz.
2018. aug. 13. 18:01
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád fél, ezért ugatja meg a számára ismeretlen dolgokat. És mivel németjuhász keverék, van benne területvédő ösztön is, ami egyáltalán nem rossz dolog.


Meg kell neki mutatni a világot, és nem büntetni össze-vissza


Menjetek oviba. Később kialakulhat félelmi agresszió ami nem poén.

2018. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!