Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy észrevegyé...

Mit csináljak, hogy észrevegyék az emberek, hogy agreszív a kutyám és harap, támad?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű keverék ivartalanított szuka kutyám.

Genetikailag félénk,de nagyon ezért agreszív.

Megijed mindentől és mindenkitől.Ha hangosabban rá szólok összehúzza magát és remeg.


Nagyon szőrnyű helyről mentettük őt nagyon picikén kb.5 hetes lehetett.Már akkor félt ezért kiskorába nem is nagyon vittük sétálni heti 4-5 ször,de akkor is nagyon félt valaki megakarta simogatni elbújt mögém és vicsorgott.

Állatorvos szerint genetikailag ilyen félénk,nem lehet rajta segíteni.


Na de én mindennap viszem sétálni 1,5 éve már 3 éves.

Szépen sétál nem húz.Még póráz nélkül is szoktam sétáltatni egy olyan helyen ahová szinte senki sem jár akkor is szépen jön mellettem,mögöttem ha megállok leül.Nincs vele gond.

De annyira szép és cuki,kedves,hogy mindenki megakarja simogatni.Tegnap két gyerek rohant oda hozzánk,hogy megsimogassák megsem kérdezték nem harapta meg őket idejében felkaptam őt mert hiába mondtam nekik ne simogassák meg harap oda akartak nyúlni még akkor is mikor a kezembe volt.

Nem morgott semmit nem csinált csak húzodzkodott el,de én megfordultam és eljöttem.


Tegnapelőtt:

Sétáltatuk a kutyákat tesómmal.Jött egy idősebb néni és megsimizte tesóm kutyáját(ő barátságos) és közeledik hozzánk,hogy az enyémet is megsimizze(direkt félre mentünk) mondom neki őt ne harap csak jön mert nem hiszi mert ez a kis szépség biztos nem.Erre jön tovább és a kutyusom morog a néni abba hagyja,de akkor is piszkálja a kutyust,hogy jajj ne morogjál én akkor is szeretlek ,meg nem hiszem el,hogy harapsz.

Aztán békén hagyta.


De mit csináljak,hogy tudják az emberek,hogy agreszív?néha szájkosárral jön,de nem akarom büntetni.Csatoljam a nyakörvre a szájkosarat vagy mit?

Csak mert tényleg olyan ártatlannak néz ki,hogy senki nem hiszi el addig míg nem morog.


2018. aug. 15. 15:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
25%
"nyunyizza". ezen szakadok. Ez valami idegen nyelven van. valószínűleg csak a kiemelkedő szellemi szinten létezők használják ezt a szót, azért nem ismerem :DDDDDDDD
2018. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de mondom: Nincs olyan, hogy genetikailag félénk. Felőlem az állatorvos is mondhatja, akkor sincs ilyen. Az egész nevelés kérdése. Ha te felül tudsz kerekedni a genetikai adottságaidból, akkor a kutya is túl tud lépni a féltékenységén, csak hozzáértő szakember kell, ha máshogy nem megy. A kiképzőkre sem feltétlenül szabad hallgatni, rengeteg olyan van, aki régi elveket vall, vagy csak nincs tisztában a kutyák pszichológiájával.
2018. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%
Hogyne létezne ideggyenge kutya, aki félelmi agressziót produkál. És ezt nem lehet kinevelni, esetleg erős szocializációval csak csökkenteni esélyes.
2018. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt mondom, hogy az ideggyengének titulált kutyákról sokszor derül ki, hogy csak a gazdája nem tudta megnevelni (nem negatív jelzővel mondom ezt). Persze, léteznek olyan kutyák akikből az ilyesfajta viselkedés nagyon nehezen nevelhető ki, de egy határozott gazda, aki tudja is mit miért csinál, az minimum kordában tudja tartani (jobb esetben meg is szűnik a probléma mellette). Amikor egy kiképző erre azt mondja, hogy menthetetlen, akkor az vagy nem akar foglalkozni vele, mert nehéz eset vagy a tudománya nem terjed el odáig, hogy ilyen esetet kezeljen.
2018. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves okoskodó aki szerint nincs genetikailag félénkség:


A félénkség gyökere változó. A tudósok úgy vélik, hogy megtalálták a genetikai adatokat, amelyek alátámasztják a feltételezést , hogy a félénkség, legalábbis részben genetikai eredetű.


Az állatorvos csak jobban tudja főként ha mellette genetikus...

2018. aug. 16. 18:36
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Én meg örököltem a tériszonyomat, mégis le tudtam küzdeni. Az a baj, hogy te gazdaként meg se próbálod jó irányba terelni a kutyát, mert az orvos azt mondta, hogy genetika... Ilyen hozzáállással persze, hogy nem érhető el változás. Egyébként az orvos ezt mi alapján jelentette ki? Csináltatok genetikai tesztet?
2018. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nem,nem csináltunk tesztet.De mivel segített ő is a kölyökkori szocializációban ezért látta,hogy mi a gond.


És képzeld ha nem próbálnánk leküzdeni nem kerestünk volna fel már egy csomó kiképzőt....


Te nem láttod mennyire fél csak mi.Még egy palacktól is megijed,de még egy falevéltől is ha rálépek....

2018. aug. 16. 20:24
 28/30 anonim ***** válasza:
34%

A dominancia, felelmi agresszió dominánsan öröklődő tulajdonságok.

Sajnos nagyon sok esetben előfordul, hiába tesz meg a gazdi bármit is.

2018. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
19%

Hogy mit csinálhatsz? Kb semmit. Aki hülye,az haljon meg,mást nem lehet mondani....

Komolyan mi már az,hogy csak úgy megsimogatni. Valamelyik válaszoló írta. Nem,nem nyulkálhatsz más tulajdonához kedved szerint. Se a kutyájához,se a mobiljához,se a kocsijához/pénztárcájához,ha az illető nem engedi meg. És a kutyáját se simogatjuk.


Kérdező: sárga szalag,de szerintem csak a kutyások ismerik a jelentését,és azoknak is kis része.


Amúgy ne hidd,hogy egyedi az eset. Nekünk a kuvaszt szokták elkapni. Volt,hogy egy büfénél vártunk,kutya fekszik a lábam mellett. Egy elmeroggyant meg odajön,és mielőtt bárki észbe kapna,elkezdi ölelgetni,meg lesmárolja a kutyát. Én gyorsan elrángatom a kutyát,mielőtt magához tér,és letépi az arcát. Ő meg mondja nekem,hogy jajj,mit vagyok ilyen,nincs semmi baj. És nem érti,hogy még nincs,de kb 5 másodperc,és lesz,méghozzá neki,és nagy gondja.

Gyerekekről már nem is beszélve,és a szülők mosolyogva nézik,hogy a hülyegyerek,egy ismeretlen,marha nagy kutyának a hátára akarnak ülni,mert ezen már tuti lehet lovagolni. Meg elkezdik simogatni, a kutya odanéz, becsinálnak, elkezdik lökdösni,aztán meg ijedten,csapkodva rohangálnak. Még jó,hogy amúgy nem agresszív a kutya, de gondolhatod...Ha egy agresszorhoz mennének ezek így oda,akkor karjuk se maradna...

2018. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
38%

ÉRdekes, Svácjban NEM rohan a "cuki kutyámhoz" egyetlen neveletlen kölyök sem, mert MEGTANULJÁK, hogy MÁS tulajdonához - kutya, macska, stb - NEM nyúlunk.


Rájuk kell kiabálni már messziről, hogy NEM nyúlhatnak a kutyádhoz.


Ugyanolyan tulajdonod, mint a táskád, aranyórád, stb.

2018. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!