Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy észrevegyé...

Mit csináljak, hogy észrevegyék az emberek, hogy agreszív a kutyám és harap, támad?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű keverék ivartalanított szuka kutyám.

Genetikailag félénk,de nagyon ezért agreszív.

Megijed mindentől és mindenkitől.Ha hangosabban rá szólok összehúzza magát és remeg.


Nagyon szőrnyű helyről mentettük őt nagyon picikén kb.5 hetes lehetett.Már akkor félt ezért kiskorába nem is nagyon vittük sétálni heti 4-5 ször,de akkor is nagyon félt valaki megakarta simogatni elbújt mögém és vicsorgott.

Állatorvos szerint genetikailag ilyen félénk,nem lehet rajta segíteni.


Na de én mindennap viszem sétálni 1,5 éve már 3 éves.

Szépen sétál nem húz.Még póráz nélkül is szoktam sétáltatni egy olyan helyen ahová szinte senki sem jár akkor is szépen jön mellettem,mögöttem ha megállok leül.Nincs vele gond.

De annyira szép és cuki,kedves,hogy mindenki megakarja simogatni.Tegnap két gyerek rohant oda hozzánk,hogy megsimogassák megsem kérdezték nem harapta meg őket idejében felkaptam őt mert hiába mondtam nekik ne simogassák meg harap oda akartak nyúlni még akkor is mikor a kezembe volt.

Nem morgott semmit nem csinált csak húzodzkodott el,de én megfordultam és eljöttem.


Tegnapelőtt:

Sétáltatuk a kutyákat tesómmal.Jött egy idősebb néni és megsimizte tesóm kutyáját(ő barátságos) és közeledik hozzánk,hogy az enyémet is megsimizze(direkt félre mentünk) mondom neki őt ne harap csak jön mert nem hiszi mert ez a kis szépség biztos nem.Erre jön tovább és a kutyusom morog a néni abba hagyja,de akkor is piszkálja a kutyust,hogy jajj ne morogjál én akkor is szeretlek ,meg nem hiszem el,hogy harapsz.

Aztán békén hagyta.


De mit csináljak,hogy tudják az emberek,hogy agreszív?néha szájkosárral jön,de nem akarom büntetni.Csatoljam a nyakörvre a szájkosarat vagy mit?

Csak mert tényleg olyan ártatlannak néz ki,hogy senki nem hiszi el addig míg nem morog.


2018. aug. 15. 15:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%

Simogasd a saját kutyád utolsó, ne más kutyája után kapkodj!

Milyen alapon fogdosod te más tulajdonát?!

2018. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy ha az enyém felé nyúlkálnál, nem a kutyám harapná le a kezed, hanem én ;)
2018. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

#10 kutyát simogatni kutyasimogatóban esetleg, a gazdi engedélye nélkül nem simogatunk idegen ebet!

Mi az, hogy "szabad"? a sajátodat, azt szabad...!

2018. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%

Póráz, sárga szalag, agresszív felirat :)

Mi is ezeket használjuk.

2018. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan, hogy genetikailag félénk. Az általában a rossz nevelés következménye. A leírt eset 2 dologból fakadhat: Vagy fél az emberektől, ez esetben el kellene vinni szocializálni emberek közé, nem pedig eltiltani az emberektől. A másik lehetőség, hogy sétakor ő hiszi magát a vezető szerepében és téged akar védeni a támadással. Egyébként hogyan történik a támadás? Behúzza a farkát maga alá?
2018. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy írták sárga szallag bár szerintem nem sokan ismerik, szájkosár vagy olyan hám amire feliratot lehet csináltatni pl k9. Arra tudsz egy olyat rendelni hogy ,,harapok,,pl. Lehet más márkánál is lehet ilyet rendelni, nekem ez van a kutyám nevével azért tudom biztosan de azt hiszem nyakörvre is csináltatható.
2018. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem hiszi azt,hogy ő a főnők.Maximalásin én vagyok a vezér és ezt ő is tudja.

Szoktunk póráz nélkül is sétálni és sosem lép elém csak mellém.Nem nyúl az ételhez sem.Nem lép ki a kapun sem amíg azt nem mondom.


De van genetikailag félénkség képzeld!2 doki is mondta és egy kutyakiképző is.


Nincsen farka így született a fenekét húzza be,a füleit hátracsapja elbújik mögém és remeg.

2018. aug. 16. 13:10
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
Lehet genetikai gond valóban. Nálunk a macska olyan egyik percbe kedves utána támad, nem játkból. A rotinknak is neki megy mikor rossz napja van. Saját magát is bántja mer sebbesre harapdálja magát stb vittük dokihoz. Nem allergiás hanem idegi baja van.
2018. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%
A sok okos, aki egy mondatot sem tud értelmezni... Mivel semmi sem tiltja és nem is büntetik ha valaki más kutyáját nyunyizza, így ez hivatalosan egy szabad, engedélyezett tett. Ugyanis amit nem tiltanak, nem büntetnek, azt szabad. És a 'kultúrált' kötözködőknek mondom, hogy én sem engedem, hogy a kutyámat más b..ztassa, de ha mégis hozzá nyúlnak, a szóláson kívül nem tehetek semmit! Érthető? Vagy még szájbarágósabban kell az iq bajnokoknak elmagyarázni?
2018. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
23%

Helyesen KULTURÁLT te észlény.


Ha már más intelligencia hányadosáról alkotsz véleményt, legalább mutass példát, és írj helyesen!

2018. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!