Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak sokan...

Miért tiltakoznak sokan valamennyi internetes fórumon a tűzijátékok ellen arra hivatkozva, hogy a kutyák félnek?

Figyelt kérdés
Augusztus 20-án és Szilveszter napján vannak hanghatással járó tűzijátékok, az év többi napján a kutya nélkülieknek kell elviselni a folyamatos kutyaugatást és a közterületek kutyaürülékkel történő elárasztását. Én nem vagyok híve a pirotechnológiai eszközök, így a tűzijátékok és petárdák használatának, de tényleg egy évben ezt a 2 napot nem lehet úgy kibírni, hogy a kutyások ne kárognának?
2018. aug. 20. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nem lehet, a szerencsétlen állat ugyanis halálra rémül, gyakran meghal, elszökik (bár ez a felelőtlen tartás miatt következhet be, de mégis egy életbe kerülhet). Szóval nem. A kutyaszarba nem hal bele senki, elkerülöd, ha már odaszaratják a kutyát és lusták felszedni.
2018. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Én mondjuk azt sem értem, hogy mi abban olyan jó, hogy tűzi játékokat lőnek fel az égre, hogy akár több száz kilométert is felutaznak a vidékiek, de mondjuk nem a kutyák miatt tiltakoznék, szimplán felesleges pénzkidobás az egész.
2018. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem sincs gond a tűzijátékkal, hiszen évente csupán 3 napon szoktak tűzijátékozni.

A felelős állattartó pedig figyeljen oda az állatára.

2018. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
59%

Bennem felmerül a kérdés, mit keres szilveszterkor meg ilyenkor udvaron kutya, macska?

Nálam természetes, hogy a kutyának a házban a helye MINDIG!, de aki kint tartja legalább erre az időszakra igazán beengedhetné azt a szerencsétlen állatot!

2018. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Én kutyásként nem tiltakozom, de nem is értek egyet a tűzijátékkal. Azt a pénzt lehetne másra is költeni.
2018. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Szilveszteri "petárdát dobálok az udvarra a kutyához,mert az nagyon vicces" vagányokat gyűlölöm,amúgy én sem értem miért kell a tűzijáték miatt ekkora hisztit csapni. Nekem is van kutyám,retteg tőle. Be van zárva,nem tud meglépni. Az pedig,hogy fél órán át fél,azzal sajnos nem tudok mit kezdeni. (Én vizsga előtt rettegek 3 napig,mégis muszáj vizsgáznom.)


És imádom a kutyámat.

2018. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Rettegnek tőle a kutyáim, de alapjában nincs gondom a tüzijátékozással. A petárdával van gondom, és a szándékos károkozással, amikor bedobják az udvarra a kutyához, mert vicces. Meg amikor szilveszter éjjelén a szomszéd belövi a mi kertünk fölé a tüzijátékát, annak se tudok örülni.


Egyébként meg alapjában véve szerintem nagyobbra fújod ezt, mint amekkora gond. Nem hinném hogy a kutyások kárognak, legalábbis a normálisabbja. A menhelyek közzé szoktak tenni ilyenkor figyelemfelhívó postokat hogy mindenki figyeljen jobban a kutyájára, de én nem vettem észre hogy huszadika vagy szilveszter előtt két nappal menne a rinyálás hogy jaj istenem megint tüzijáték.

2018. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
4-es, bennem pedig az a kérdés merül fel, hogy ki mondta, hogy a kutyának kint kell lennie ahhoz, hogy féljen? Az enyém mindig bent van, de ha kint durrogtatnak, remegve bújik hozzám az amúgy nagytestű, jó idegrendszerű kutya.
2018. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként nálunk nem fél óráig csinálják, hanem egy hétig, megállás nélkül.
2018. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

Pedig nagyon kemény osztás szokott menni sajnos, kb mintha bűnözés lenne az ünnep.

Ami meg a pénzkidobást illeti, a ki.szott stadionok is azok, ráadásul sokkal nagyobbak, nulla haszonnal kb. Ezek mellett nehogy már egy ezeréves nemzeti ünnep évtizedes megünneplési hagyománya ne férjen el.

2018. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!