Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy ennyire szélsőséges a kutyás társadalom?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy bármilyen internetes állatbarát közösségben vagyok, az emberek annyira agresszívek egymással, ha nem egyezik a véleményük, hogy az valami elkeserítő. Arra gondolok, hogy kb bármilyen irányzatról van szó mondjuk kutyás berkekben, biztos hogy van egy tábor, ami ezt erősíti meg van egy amelyik elítéli, és a kettő közt kb nulla átmenet van, és mindkettő vakon fújja a magáét és utálja a másik oldalt. Sehol nincsenek értelmes viták, csak személyeskedés, meg egymás mocskolása, ha épp valakik valamiben nem értenek egyet. Legyen szó akár etetésről, barf, táp, házikoszt, vagy az örökzöld szaporítók, menhely, vagy tenyésztők témáról. Meg csak szimplán ha valaki mondjuk nem ért valamihez, és feltesz róla egy kérdést, urambocsá, rosszul tud valamit, egyből mindenki nekiesik, ahelyett hogy segítene. Különösen igaz ez az állatvédelemre meg a neveléssel kapcsolatos kérdésekre.

És annyira rossz ezt látni, hogy már nincs is kedvem kutyás fórumot olvasni vagy belesni a fajtám fb csoportjába, mert nem lehet egy jót beszélgetni, vagy elmélkedni, csak az örökös veszekedés megy állandóan.

Vagy csak én látom így? Ti mit gondoltok?



2018. szept. 3. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez így van. Persze nem csak kutyás berkekben. Mindenben. Elėg ha szėtnėzel itt a gyakorin.
2018. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban így van, sajnos.

Én egyszer tettem fel egy kérdést egy helyi kutyás csoportban, méghozzá azt, hogy tud-e valaki a közelben megbízható kutyapanziót..

hát, amit én ott kaptam..

elhordtak mindennek, minek vállalok kutyát, felelőtlen vagyok, stb. :( Döbbenet.

sosem volt egyébként panzióban a kiskutyám, szerencsére akkor is meg tudtuk oldani családon belül, de gondoltam, nem rossz, ha van a közelben egy lehetőség "krízis" helyzetekre.

Na mindegy..azóta nem teszek fel kérdéseket fb csoportokban.

A magyar már csak ilyen..ítélkezik.

Azóta nem teszek fel kérdéseket..

2018. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem ez annyira rettenetes :( Mármint hogy tud így az ember fejlődni, ha még az érdeklődő kérdésekért is leszedik a fejét?

Tényleg elszomorító ez a hozzáállás.

2018. szept. 3. 11:42
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Mindenhol így van,nekem unokatestvèremnek a fèrje ilyen, hogy abszolút nem fogadja el,hogy másnak más vèlemènye van,S pl. Mondtam neki,hogy Magyarország nem a világ legszegènyebb országa,hogy nèzze meg pl. Szomáliát,S Kongót,nagyot nèzett S nem hitte el,S mondta Hogy igenis Magyarország a legrosszabb,S aztán úgy mondta mindenkinek,mindha hülye lennèk,de ugyan ez van kb az ország háromnegyedèvel,többsègük Orbán rajongó,S minden ellenvèlemènyre aggresszîvan reagálnak,közben befásult cső látásuk van,de azt hiszik mindent tudnak...
2018. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Én a kutyások miatt utáltam meg a kutyákat. Elvakultak, nem gondolkodnak logikusan, azt hiszik, hogy a kutyájukat mindenkinek kötelessége elviselni, szeretni, és a legcsekélyebb tudással sem rendelkeznek a kutyákat illetően. Olyan mértékű gyűlölettel és intoleranciával vannak a (főleg nem-kutyás) embertársaik irányába, hogy azt már büntetni kellene. Szóval ha lenne egy kis emberség bennük, akkor nem lenne bajom, de amikor a kutyát nem lehet fegyelmezni, ha ugat, ugrál, vagy összenyálazza a másik embert, vagy bármi, az gáz. Én személy szerint évekig küzdöttem saját magammal, hogy túllépjek ezen, de sajnos ez egy olyan eset, amit képtelenség tolerálni. És olyan soha nem volt, hogy egy kutyás próbált volna engem megérteni. Úgyhogy ezért nagy a feszültség. Akárhogy nézzük, a probléma a kutyából fakad. Beleértve a fizikai dolgokat is. Mert kutya kell, de a produktumot nincs, aki összeszedje. Ergo: hosszú a sor. Én sajnálom a legjobban, mert régen szerettem a kutyákat. De mára...
2018. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Ha paraszt a kutya gazdája, arról legkevésbé sem a kutya vagy a többi kutyás tehet!

(egyébként pont ezt a fajta kirekesztő, csőlátású, elszomorító magatartást említették itt előtted többen is mint probléma..)

2018. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Zavar, persze. De egyáltalán nem a kutyások vagy a téma jellemzője. Bármilyen fórumon, bármilyen témában próbálsz beszélgetni, találsz ilyen szélsőséges embereket, akik gondolkodás nélkül egymásnak esnek, mert nem fogadnak el semmilyen érvet és véleményt. Muszáj megtanulni figyelmen kívül hagyni, mert bármilyen témával foglalkozol, lesz ilyen. Nemcsak a kutya/macska/gyerek nevelésében, hanem az informatikai topicokban is.
2018. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát hogyne vettük volna már észre többen is!

Én saját magamat átmenetnek gondolom. Nem ütöm-vágom a kutyáimat, de a pofátlanságot és aggressziót a legkevésbé sem tolerálom tölük. (2 kan kutyám van, szóval volt dolgom böven.)

Sosem felejtem el, mikor a kicsit készhez kaptam Bp-re kellett elmennem a kis kölyökért, aki egy utcán talált kis mix. A legelsö sétánknál megkaptam, ami egyben a vonattal való hazaút is volt (kistaskában vittem amúgy, mert a becsült kora kb 6-8 hetes volt) kaptam böven hideget-meleget. Elöször is, jöttek, akik a Parvóval és egyéb kedvességekkel riogattak és leállatkínzóztak(persze nem túl kedves stílusban), aztán jött a másik réteg, aki ész nélkül azzal jött, hogy ugye ivartalanítom majd?!?! Meg kutyaovi,suli,stb. Mikor a Parvósokat kérdeztem, hogy akkor hol pisiljen? Halál lazán rávágták, hogy a lakásban! Hát ott a helye, amíg meg nem kapja az utolsó oltását!!!

Imádom az állatokat, mindent megadok a kutyáimnak, de azért vannak határok szerintem is.

Egyébként Ausztriában élek, itt teljesen más a felfogás, hála az égnek. Pl.: nem pofázik senki sem bele abba, ha ivaros marad a kutyád. (Nyugi, az enyéim ivartalanok) Úgy állnak hozzá, hogy ez az ember saját döntése, ha a kutya természete nem indokolja, akkor minek?! Nincs ez az elvakult “eü-következmények”-propaganda. Sajnos mi magyarok ehhez értünk. Propagandákat gyártani, még mindig a 40 év kommunizmustól szenvedve félni MINDENTÖL IS.

Ez van, szard le, keress normális kutyás bandát, sajnos mást nem tudsz tenni.

2018. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Isten hozott a bármiféle internetes subkulturák között, Magyarországon!

Ez a jelenség nem kutyásspecifikus. Lehetne akár modelautogyüjtő is.

2018. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csak kutyás, de autós, zenés, rajzos egyebes témákban is érdekelt vagyok (ne kérdezd hány fb csoportban vagyok benne :D 60+)


Ugyanez megy mindenhol. Egymás öldöklése, mintha muszáj volna. Sose értettem. Ezért vagyok inaktív, "olvasós de keveset hozzászóló" tag

2018. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!