Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » És ők vallják magukat állatsze...

És ők vallják magukat állatszeretőnek? Lent magyarázat

Figyelt kérdés

Most láttam egy posztot borderes csoportban, Facebookon. Egy hölgy rakta fel, hogy a szomszéd szukának (tacskó méretű keverék) még régebben születtek egy border apától kölykei. 2 kölyök lett. A hölgy írta, hogy se a kan, se a szuka nem az ő kutyája. Viszont befogadta a két kölyköt, mert nagyon szereti a border colliekat. A kölykökről egy már felnőttkori képet osztott meg, amin látható, hogy a szuka (anya) és a kan (apa) is rajta van.


Írta, hogy azóta a szuka és a kölykök is ivartalanítva lettek, kivéve az apa.

És rögtön jöttek a nagy okos tenyésztők, hogy ha ennyire szereti a border colliekat miért nem vesz rendes bordert. Erre írta a hölgy, hogy neki a saját border keverékei is gyönyörűek. Erre írt még egy tenyésztő, hogy szerinte meg a hölgy kutyái egyáltalán nem gyönyörűek. Jött még tenyésztő, hogy nem kellene tönkre tenni a fajtát meg stb. stb.


Kérdem én, hogy miért a hölgyet hibáztatják, ha nem az ő kutyája volt sem a szuka, sem a kan. Nem is az ő dolga más kutyáját ivartalanítani. Ő csak befogadta a két kölyköt és ivartalanította őket, még is ő a hibás. Nekem ez kicsit szánalmas a tenyésztők részéről. Ez az elvakult kanapé állatvédő irányzat szánalmas. Azt hiszik, mert ők tenyésztők, lehordhatják, meg rondázhatják más keverék kutyáját.


2018. szept. 3. 17:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%

"Pedig közel sem olyan jó fajta, amennyire el van mindenki ájulva tőlük."


Ugh és erre mi alapján jöttél rá? Bírom az ilyen kijelentéseket


Értem én egyébként amit mondasz, de kérdem én is, biztos hogy tenyésztők voltak? Nem a szomszéd janibácsi volt az akinek van egy kanja meg szukája és évente kétszer ad el "fajtiszta" border collie kölyköket?

2018. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%

Óh te tudatlan tizes!! Névvel már gerinc is kellene hozzá.


Ezt nem tudni!!

2018. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kommenteltem oda is, de nem kaptam választ, erre nem írtak semmit. Bocsi, hogy mertem kérdezni a Gyakori KÉRDÉSEK oldalon.


Ha nem tudsz értelmeset mondani, akkor meg se szólalj, szokták mondani.



Amúgy tk-s kutyáik voltak, gondolom, hogy akkor nem szaporítók, de nem láthatok mögé.

2018. szept. 3. 21:46
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Valaki kutyáját felcsinálta egy border, a hölgy meg befogadta a két kölyköt, mert ki akarták őket dobni. Ennyi."


És ez hol nem szaporított szerinted? Tán tenyésztett?

2018. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
De nem tudom, mit akarsz, mit mondjak? Leírtam a tényeket, amit te azzal háláltál meg, hogy le IQ bajnokoztál meg a sárga földig lepontoztál... Én ebből kiszállok, mert látszólag csak az jó neked, aki veled egyetért.
2018. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Én amúgy nem pontoztam senkit, ha érdekel ;)


Nincs bajom azzal, ha valaki nem ért egyet velem, sőt vitázni kifejezetten szeretek, érvekkel.


Számomra a véletlen alom nem számít szaporításnak. Nyilván nem jó dolog és nem pártolom, de ha utána ivartalanítják a szukát akkor nem szándékos szaporításról van szó.


A válaszoddal meg az volt a problémám, hogy nem erre a részére voltam kíváncsi, hanem arra, hogy a fajta VÉRVONALÁT, MINŐSÉGÉT (nem a megítélését) hogyan tudják elrontani azzal a két szerencsétlen kölyökkel?

2018. szept. 3. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!