Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat a kutya, mikor nincs...

Ugat a kutya, mikor nincs otthon a gazda?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A felső szomszédaim most kaptak egy kutyát/vagy csak eddig nem figyeltem még rá fel, de egész álló nap nyüszít és ugat a kutya mikor nincsenek otthon. Nem megállás nélkül, de már idegesítően, zavaróan. Mit lehet ilyenkor tenni? Van erre valami szabályzat vagy valami?

2018. szept. 5. 14:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
17%
Ja persze hirtelen milyen önzetlen lettél, és a kutya szenvedése fáj :D Eddig ZAVART és IDEGESÍTETT, hogy nyüszít. Amúgy ezt úgy hívják szeparációs szorongás, ami egy 500nm-es kertben tartott kutyát is érinthet, semmi köze a lakáshoz. Látom, semmit nem tudsz a kutyákról.
2018. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szeparációs szorongása van, amit finoman jelezhetsz a gazdájának első körben, nem kell egyből torokra menni. Lehet, hogy fogalma sincsen róla.


Ha tudja és semmit sem tesz ellene, az már nehezebb. Lehet, hogy idővel megszokja a kutya a napirendet és csendben lesz (ez a gyakoribb), vagy ha agyonkényeztetik, és a nevelés legapróbb csíráját sem fogja megismerni, akkor meg hallgathatod továbbra is. Esetleg ilyenkor jegyzőnek, közös képviselőnek, vagy valami állatvédelmi szervnek jelezheted, de ebben nem vagyok biztos.

2018. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

ha MOST jelentkezett a probléma, akkor előszőr a szomszédaiddal kll beszélned. Persze, nem letámadás formájában, hanem megkérdezni, tudnak-e róla, hogy hangos a kutya, amíg nincsenek otthon.

Persze, az, hogy részedről állatkínzás lakásban kutyát tartani, jelezheti, hogy nem a legbékésebb megoldás felé hajlasz.

Csak, hogy tudd, nagyon sok fajta kutya társasági fajta néven csakis lakásban tartható.

2018. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
15-ös, komolyan, én kérek elnézést minden "beteg kutyaőrült" nevében, hogy merészelünk a kutyákkal kapcsolatos kérdésekre válaszolni a gyk KUTYÁS szekciójában :D
2018. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%

nem a puszta válaszadással van baj hanem szerintetek a kutya és ezáltal a kutyás joga előbbrevaló más ember jogainál és nyugalmas életkörülményeihez való jogánál.


ez beteges!

2018. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha zavaró számodra, beszélj a szomszéddal, hogy találjon ki rá valami megoldást. Ha új a kutya, előfordulhat, hogy meg kell szoknia a gazdák időbeosztását. El fog múlni ez az időszak, ahol kisbaba van, az meg sír egy bizonyos életkorig, ugyanúgy hangot ad ki.

El tudom képzelni, hogy ezek, ha otthon dolgozol zavarnak, én is itthon dolgozom, de társasházban alkalmazkodni kell egymáshoz. Esetleg ha olyan a viszonyotok, és szereted is a kutyákat, felajánlhatod a szomszédnak, hogy nap közben leviszed sétálni.


(off: Rengetegen tartanak lakásban is kutyákat, kis testű kutya + amikor otthon vagy sok figyelem, foglalkozás, séta szerintem nem gond. Kertben is lehet nem foglalkozni egy kutyával, ugyanígy lakásban is lehet megfelelőképpen tartani. Ezenkívül nem tudhatod, milyen élethelyzet áll mögötte, lehet valaki kertes házban lakott, de be kellett költöznie lakásba, akkor csak nem fogja kidobni a kutyát. Kicsit bántó, hogy mindenkire, aki lakásban tart kutyát ráhúzód a felelőtlen jelzőt.)

2018. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Tehat az en is felelotlen vagyok, mert lakasban tartottak. Viszont ezek a kuyak napi 4* vannak setaltatva, ivartalanok, premium tapot esznek es tudjak az osszes engedelmessegi parancsot. Ertem, en vagyok a felelotlen, veletlenul sem az, aki kiteszi a kertbe disznek es napi 2* megsimogatja: mikor megy munkaba es mikor megjon. ;)


Miert nem mesz fel a szomszedaidhoz face-to-face beszelni veluk? Nem kell finoman sem, embersegesen kell. Mondd meg, hogy nagyon sajnalod de idegesit a kutya, legyenek szivesek talaljanak megoldast a problemara! Nehogymar egybol feljelenteni akarjad oket, ez nonszensz es az is lehet, hogy nem is tud rola. Nem kell mindenkinek a kutyakat ajnarozni es aranybol kionteni a kutya szobrat es ahhoz imadkoznia napi 5*, de minden egyuttelesben vannak szabalyok, amiket illik betartani. Ha az O kutyaja nyusszog, az kellemetlen, de ha Te erre egybol a nyakaba kuldod a hazmestert/feljelentest, en kb meg jo hangosan dubognek is feletted es csapkodnam az ajtot(persze a kutyat megnevelnem, nehogy megmergezzek.) Egy figyelmeztetes tehat mindenkinek jar!

2018. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kiegeszites: **bocsi, nem csak, hogy kellemetlen, de neki is kotelessege, hogy a kutyajat ugy megnevelje, hogy ne zavarjon masokat!**
2018. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!