Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsfertőzés?

Kullancsfertőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4 éves ivartalanított labrador keverék szukánk, akit tavaly vettünk magunkhoz. Tavaly októberben kullancsfertőzést kapott, aminél nagyon gyors reakció és injekciós kezelést követően fel is épült. Azóta mindig figyelem, hogy van-e benne nem odavaló élőlény, megy rá a kullancs elleni spot on, Fypryst. Mai napon a séta után az orra körül megláttam egy kullancsot. Nem tudom, hogy már bele is furta magát a kutyába, de amikor megláttam, nagyon gyorsan kiszedtem belőle, max 15 percet lehetett benne. Séta előtt nem volt benne még a kullancs. Általában 30-40 perces sétákra megyünk, ma úgy látszik rossz helyre engedtem, hogy mehessen.


Valószínűleg csak túlaggódom magam, de mégis megkérdezném, hogy így is lehetséges egy újabb fertőzés? 18 napja tettem rá a spot ont, papíron még hatnia kellene, de lehet még most cseppentek rá egy új adagot. Mostanság nem volt fürdetés így a hatása amiatt nem gyengülhetett. Olvastam, hogy kullancsfertőzésen átesett kutyáknál már gyorsabb a lefolyás.


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szabad-e ilyen hamar újra rárakni a Fyprystet, általában 4 hetente javasolják, de erős egészséges kutyánál talán nem árthat, egy állatorvost én megkérdeznék. Amúgy a fipronil tartalmú spot onok nem akadályozzák meg, hogy a kutyába kullancs menjen, mert úgy működnek, hogy csak miután belement a kutyába, azután ölik meg. Elvileg kicsi az esélye, hogy a kullancs azonnal fertőzzön, előbb megszívja magát és csak órák múlva kezd kórokozót üríteni. Arra is érdemes figyelni, hogy csak 3 hétig véd mindenféle kullancs ellen, a 3. hét után már van felsorolva olyan fajta, ami ellen nem véd. Lehet, hogy érdemes lenne legközelebb Bravecto-t adni neki fipronil tartalmú helyett. Én is Bravecto-zom az egyik kutyámat, akinek nincs lépe, mert lép nélkül azonnal elvinné a babesia mindenféle kezelés ellenére. A Bravectot eddig mindenki dícsérte, 3 hónapig véd.
2018. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnézem mindenképp az ajánlott terméket.
2018. szept. 6. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos kullancsriasztó is jó lehet (thickless a márka, ha jól emlékszem). Túl sűrűn én nem használnék spot ont,mert lehet, hogy sok a hatóanyag, de doki biztos tudja. Esetleg a Bravecto tabletta jó nagyon, bár drága, de ez tényleg hatásos volt nálunk
2018. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nem világos a leírásodból, hogy szívta -e már a kutya vérét vagy csak mászott rajta: ki kellett húznod belőle vagy csak leszedted a szőréről?

Bárhogy is, kullancs ilyen gyorsan nem fertőz, ahhoz kell jópár óra. Ahogy az első írta, a Fypryst úgy működik, hogy a kullancs belemegy, de rövid időn belül el is pusztul a spot on hatására, épp mielőtt még megbetegíthetné az ebet.

Az Advantix pl. távol is tartja őket, nem fúrják bele magukat a kutyába. Ha ódzkodsz a gyógyszeres kezeléstől, ezt tudom helyette ajánlani, igaz, a hatóideje csak 3 hét.

Az enyémen most Foresto nyakörv van, eddig ez is kiválóan működik, nincs és nem is volt élősködőnk.

2018. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Advantix nagyon sok minden ellen jó, pl. legyeket is távol tartja, mi épp most kezeltünk ki vele egy kutyát, akinek szétmarták a fülét a legyek. Olyan szert kerestem, amit nem kell naponta kenegetni rá, mert a gazdái félő, hogy nem tették volna meg. Viszont az én egyik kutyám nagyon rosszul lett az Advantixtól. Valószínű a permetrin hatóanyagra volt érzékeny. Bár macskákra halálos a permetrin, az én kutyámat is megviselte, ezért többé nem mertem használni. 5-ből 4 kutyámnak semmi baja nem volt tőle, de az az egy reszketett, nyálzott és óriási adag hasmenése lett. Amikor rájöttem, hogy attól lehet, azonnal lefürdettem, és szerencsére nem volt maradandó hatása. Azóta most használtam először másik kutyánál, mert a legyekre nem volt jobb ötletem és a kutyának semmi baja nem volt tőle és úgy tudom, a füle is szépen helyrejött.
2018. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bele is fúrta már magát, mert ott kellett vele sakkoznom, hogy kijöjjön. Amikor jó fogást találtam rajta, akkor kirántottam. Megnéztem, de szerencsére a feje nem maradt benne.


Köszönöm szépen az ajánlásokat! Megnézem őket és lehet váltok arra a típusra, ami távol is tartja a nemkívánatos rovarokat!

2018. szept. 8. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!