Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek szerint felelőtlen...

Ezek szerint felelőtlen állattartó vagyok?

Figyelt kérdés

Ivaratalanított kan,oltásait beadattam + az évest is mindig megkapja.+ Havonta bolha elleni csepp,3havonta féreghajtás.

Naponta elmegyünk sétálni 20-30percet(sokat dolgozom), hétvégén ha az időjárás engedi akár egész napokat. Ez mellett sokat játszom vele, szabadon ki-be jár a lakásba. (Esetek 95%ában velem van a házban.)

Nem veszek a kutyámnak drága prémium tápokat, mivel aránytalanul drágának tartom + a táp nálunk csak kiegészítő eledel hús mellé. Sokszor kap főtt/sülthúst is abból amit mi eszünk.

Kiegyensúlyozott, boldog kutya ezek ellenére, állatorvos szerint is szép egészséges kutya.



2018. szept. 23. 20:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"De ha már maradékon él, "

Olvasd el újra a kérdést

2018. szept. 23. 22:46
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartalak felelőetlennek, mivel látszik, hogy képben vagy a dologgal, és ha már megkérdőjelezed magadat, hogy jó gazdi vagy-e, akkor biztos szeretnél tényleg jó is lenni.


Én csak azon gondolkoznék el a helyedben, hogy biztosan meg kap minden szükséges tápanyagot a kutyus? Nálunk, embereknél is van olyan, aki tökéletesen el van egész életében a krumplis tésztán, meg a paprikás krumplin, aztán öreg korban jönnek az ilyen-olyan betegségek, amelyek a például a tápanyagban szegényes étrendnek köszönhetőek. Ha tápot nem is akarsz adni, barfozáson nem gondolkoztál? Szerintem az jobb megoldás lenne.

2018. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Aki nem értené:

A kérdező direkt ironizált, mivel a mai modern magyar kutyatartók társasága az ilyeneket kevésnek tartja.

- Nem direkt a legdrágább kutya kaját veszed a kutyádnak, akkor felelőtlen állattartó vagy, aki kutyák 20kmes körzetébe se mehetne, nemhogy kutyát tartson

- Nem sétáltatod napi szinten MINIMUM 8 órát a kutyát, akkor szerintük ne is tarts kutyát, mert szerintük még az is kínzás, hogyha csak 7 óra, 56 percet sétáltatod naponta

- Nem viszed külön masszásokra, fölösleges gyógykezelésekre, akkor szerintük maga vagy a megtestesült Sátán

- Ha a kaukázusi kutyáknak se engednéd, hogy szószerint melletted aludjon az ágyban, akkor a mai modern magyar kutyatársadalom szerint ki kellene végeztetni téged.


Ezekre akart ironizálni a kérdező. Nem, sokan tényleg így gondolják, ahogy leírtam. Nem csak fajtatiszták esetében van így. Sok kutya az ilyen irreális elvárások miatt vesztegel még mindig menhelyen, mivel olyan elvárásokat követelnek meg, amit nem tud teljesíteni az átlag ember (sokszor külföldi menhelyről könnyebben tudsz már örökbe fogadni kutyát, mint hazaiból).

2018. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy felelőtlen. És igen ezen az oldalon vagy nagyon sok a gazdag munkanélküli aki 0-24be a kutyaval tud lenni vagy tényleg mindenki agya ki lett mosva. Én is adok maradékot a kutyának bár a szuperprénium táp mellett. Az a nagy helyzet hogy mamáim kutyái házi koszton nőtek fel és tápot hírből se ismertek. Nem csak a falubaszta keverék hanem a tkás kiállítási kutyáik is. Ezek a prémium tápok újkeletű dolgok a házikoszthoz képest. Most ez a sláger mer mindenhol az írják hogy a vajas kenyértől és a pörkölt maradéktól kínok közt pusztul el a kutya,de honnét tudjuk hogy ezektől a tápoktól nem lesznek pl rákosak? Szerintem a kutyatartók közti vérengzés addig felesleges amíg ezeknek a tápoknak (bár én is ilyet etetek) elő nem jön a hibája és igen van hibája biztosan mivel az ember csinalja. Az embernek meg nem igazán megy a tökéletes csak a természetnek.
2018. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek megy a hasznos

2018. szept. 30. 00:14
 16/16 anonim ***** válasza:

A kutyatartasban sajnos nem tudsz igazsagot tenni.

Egy egyszeru pelda:

Csirkefarhat. Az 1. Tabor azt fogja mondani, hogy csakis nyersen, hiszen a termeszetben is ugy talaljak meg. A 2. Tabor szerint csakis kifozve/sutve mert kulonben szilankosan torik a csont es a 3. Tabor szerint meg abszolut semmilyen csontot nem adhatsz a kutyadnak es micsoda oroszrulettet jatszol minden egyes etetesnel a kutyaddal...

Na es itt tegyen igazsagot az ember... es ez csak egy egyszeru pelda, van meg 5000 masik. A kutya ivartalanitasa/annak hianya, verese/nem verese, setaltatasa, kinti-benti tartasa...


En ugy gondolom, hogy nezz ra a kutyadra! Ha tisztel Teged, tud fegyelmezetten viselkedni es kiegyensulyozott, akkor nagy gondok nincsenek sem a tartasaban, sem a neveleseben.

2018. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!