Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg túlzásba viszem?

Tényleg túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

Párom szerint nagyon sokat költök a kutyáinkra.

Havi 60-80 ezer között.

Amiben tényleg szerintem szükséges dolgok vannak.

Étel magában 25 ezer. Spot onok havonta, játékok, jutalomfalatok.

Most kaptak új ágyat is, ami melegebb, mint az előző. Vettem nekik kabátot télre. Jutalomfalat, és egyben csont helyettesítő rágókák nyúlfül, marha térd stb. Plussz szárított halak. A jutik magába plussz egy 10es kb.

Probálom a lehető legegészségesebben tartani őket.

Játékot havonta kapnak egyet-egyet. (Kivéve, ha valami nagyon jót látok valahol, mert akkor megveszem azonnal azt is).

Persze nézem az árakat, és ha ugyanazt megtalálom olcsóbban, akkor azt veszem meg. Illetve leginkább rendelek már.


Szerintem ebből semmi sem felesleges.

Kerestem télre ilyen puha szőnyeget (bár az ágyra is feljöhetnek, sokszor mégis a saját ágyukban alszanak, vagy van kirakva még egy melegebb pokróc is, mert az egyik kutya nagyon szeret ott aludni) párom meglátta, hogy 10 ezer 1 méter, és sarkon fordult. Én megvettem volna, bár az nem létszükséglet.


Párom szeretne félrerakni, mert másik kocsit szeretne, mert valami komoly baja van a mostaninak, és fél, hogy egyszercsak otthagy minket valahol. Ezért kerte, hogy óvatosabban vegyek a kutyáknak mindenfélét.


Nem sajnálja ő sem, csak ő jobban utána néz hol olcsóbb, én meg ilyen általában rögtön, de azonnal kell típus vagyok, ha a kutyákról van szó. Inkább magamnak nem veszek dolgokat, de nekik legyen meg mindenük típus.

Magamtól sajnálok egy joghurtot is sokszor, pedig nem drága, de mindig a kutyákra szeretném költeni a költhető pénzt. Persze ez nem azt jelenti, hogy muszáj elköltenem állandóan a fizetést hó végéig. Nem tudom. Velem van a baj?


2018. szept. 29. 12:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút kutyás vagyok, de én a négy kutyámra se költök havonta ennyit, pedig ugyanúgy jól vannak tartva és mindent megkapnak.


Több ellentmondásba ütköztem, pl ha jól értelmezem bent vannak veletek a házban, akkor minek ilyen-olyan extrameleg fekhely és extrameleg pléd? Teljesen felesleges.


Összességében úgy érzem a párodnak igaza van, de miért nem akarsz vele kompromisszumot kötni? Azt mondod a kaja csak 25, oké abból ne vegyél vissza. Meg vedd meg a spot-onokat havonta, legyen az tíz, és vegyél mondjuk ötért jutalomaflatot, és összességében állj meg max 40ezernél. Így félre is tudtok rakni, de költhetsz rájuk továbbra is.

2018. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Azta az edes élet :O

Nem jön ki ennyibe a kutyám, pedig havi 18-20 a suli, a táp mondjuk 10 és a jutifalat 5000Ft....


Van fekhelye, jó kaját kap, bravectot használunk, játéka van dögivel.

2018. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
Én kb.ugyanennyit költök a három kutyámra ,mégsem jut eszembe kérdést írni róla.Pontozz le nyugodtan,de te dicsekedni akarsz,áradozást arról,hogy milyen csodálatos kutyatartó vagy.Amit írsz,szerintem itt,pl.én is,sokan megtesszük a kutyáinkért,csak nem ájulunk el magunktól és várjuk el ezt itt másoktól is.
2018. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13as teljesen igazad van! Megfogadom a tanácsodat!


Utolsó: mi érdemem van abban, ha arc, név nélkül "dicsekszem", hogy mennyit költök a kutyáimra?

Nem elismerést, vagy díjat vártam, hanem értelmes válaszokat. Hisz számomra ismeretlen emberek vagytok, nekem nem hízik a májam, ha valaki a pénz miatt elismer. Akkor hízik, ha szeretetért, törődésért megdícsérnek, mert akkor tudom hogy jól csinálom.


Akik értelmesen írták azoknak mind köszönöm!

2018. szept. 29. 17:52
 15/20 A kérdező kommentje:

11esnek van teljesen igaza bocsánat elnéztem a számot!!!!


A többi szól a 13asnak!!!!

2018. szept. 29. 17:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának inkább minőségi közös időtöltésre van szüksége a gazdival. Én is estem túlzásokba, de most már ésszerű mennyiségű pénzt költök rájuk. Én is másik autóra gyűjtök. Amivel még kényelmesen utazhatunk versenyezni, kirándulni! :) :) :)
2018. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézus milyen jól kereshetsz :D

Nekem 1 kutyám van csak, de negyed ennyit nem költök rá, pedig tiszta szívemből imádom őt. Nem is marad ennyi pénzem magamra sem egy hónapban sem.

Nekem a spot-on havi kb 3000ft

1 kabátot kapott kb 2800ft-ért majd kap másikat ha ez tönkremegy. (úgy is csak hideg téli napokon kell rá, meg neki nem kell váltogatni mint nekünk..)

A fekhelye sem a legdrágább, egy normál kutyaágy,(amúgy meg úgy is velem alszik) wish.com-ról rendeltem 5 alatt megúsztam.

Az etetés se kerül ennyibe.

Szóval nem értem mit tudsz ennyi mindent költeni rá, de ha megteheted és másban nem szenvedtek hiányt (pl egy retkes albérletben kuporogtok valami gettó helyen..

mert ennyiből még 1 lakáshitelt is bőven fizetsz havonta) akkor nem értem miért lenne gond

2018. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem, ha megtehetitek, akkor simán belefér, hogy ilyen sokat költsetek rájuk.

Összehasonlításképpen, én a 20 kilós kutyámnak pont most rendeltem online, nagy zsák Brit Premium tápot, Béres cseppet, és féreghajtót. Ez kb. 3 hónapra elég lesz, 15ezer forintba került. Emellé még minimális költségek jöhetnek, ha veszek neki jutalomfalatot és a gyógyszertárban valamit.

A 2 fekhelye állandó, nem veszek újat soha, igazából ezt a kettőt is ingyen szereztem. Pórázok, nyakörvek egyszeri kiadás voltak csak. Játéka pedig nincs mert nem játszik.

2018. szept. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is utolsó!

Mindenkinek ment a zöld kéz, aki normális hangnemben írt :)

Mert szerintem elhagyni,és lebetegezni nem kellene.

2018. szept. 30. 12:27
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeknek a cuccoknak a többségét magadnak veszed és nem a kutyáknak.

Én diák vagyok és kb ennyiből jövök ki havonta(vagy kevesebből), úgy, hogy a kutyák cuccait is én fizetem.

Két kutyám van, taste of the wild-del eltetem őket(úgy tudom, hogy azért az nem sz*r kaja :P ), kapnak még pár kiegészítőt is pl izületvédő, lazacolaj és ugye az élősködők elleni védelem is megvan, az egyiknek nyakörvvel, a másiknak spottal. Ez így havi 15 000-en belül megvan egy 6 és egy 20 kg-os kutyának.

A táppal tanítom őket, játékokat már csak évi párszor kapnak és akkor is jobb minőségűt, fekhely, póráz, kutyakabát meg az a dolog, ami elvan évekig.


Ha most valóban szükséges kicsit visszafogni magatokat, akkor költsetek csak kajára és spotra, a kutyák nem fogják észrevenni a különbséget.

2018. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!