Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár mellé Border collie?

Uszkár mellé Border collie?

Figyelt kérdés
Törpe uszkár mellé mennyire jó egy Border?

2018. okt. 2. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A Border collie eléggé mozgásigényes, nap, mint nap alaposan le kell fárasztani. Uszkár egészséges, bírná a collie-val a tempót? :)

Nem az lenne a vége, hogy kényszerűségből külön sétáltatod őket, mert a kicsi nem bírja?

2018. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én havanese mellé hoztam border colliet, de úgy, hogy tudtam, hogy mire számíthatok. Már előtte is meg volt a havenessel a napi 1-2 órás kutyás bandázás, játék, sétálás, ez nyilván több lett amint meg lett a border. Mindennap van labdázás, frizbizés, engedelmésségi feladatok gyakorlása, kutyasulit elvégeztük, most sportolunk, járunk edzésekre, versenyekre. Szóval mindenképp több időt kell szánni a kutyázásra. Nyilván van olyan, amikor a hava kimarad a mókából, a korából kifolyólag sportolni nem tudok vele, ezért nyilván vele külön be kell pótolni a kimaradt időt, hogy egyikükkkel se foglalkozzak többet, mint a másikkal.

Egyébként jól kijöttek egymással, szeretnek egymással játszani, főleg amikor a border halál fáradt, a hava meg tudja végre piszkálni. :)

Szóval csak akkor vállald be a bordert, ha letudod mindennap fárasztani úgy, hogy az ne válljon az uszkár kárára (szerintem).

2018. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az uszkárunknak is rengeteg energiája van, de egy border collinak gondolom még több. Lehet valami más kutyafajta lesz, de még pontosan nem tudom.
2018. okt. 2. 12:23
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm a választ! Tudtok még esetleg más fajtát ajánlani aminek nincsen ennyi ereje? :D Még gondolkozok, hogy lenne-e ennyi időm rá.
2018. okt. 2. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Két atompörgős kutyát egymás mellé? Egyébként van több ember aki együtt tart border colliet és törpe uszkárt. De járnak is agilityzni velük. Teljesen jól elvannak együtt, csak a te nyelved fog a bokádig lógni...
2018. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a border collie mellé került egy törpe uszkár. Energiában simán felveszi vele a versenyt, jól kijönnek, szeretik egymást. Viszont ahhoz képest, hogy a border collie milyen rossz gyerek volt... az uszkár egy kis angyal. Mindkettő nagyon okos, viszont eltérő a habitusuk. Ha a border collie unatkozik, egyből azon töri a buksiját, mivel szórakoztassa magát, milyen rosszasággal hívja fel a figyelmem magára, míg az uszkár igazi társasági kutyaként, csendben mellém fekszik addig míg várnia kell, esetleg a bordert cseszteti, hogy játsszon vele. Ha van időd mindkettővel eleget foglalkozni (külön kutyasuli, tréningek, néha külön sétát, hogy mindenkire jusson elég figyelem) akkor nem lesz gond. Jah és ne feledd, hogy ugyan a border szőre kevesebb kozmetikázást igényel, cserébe viszont kegyetlenül hullik.

Talán még egy uszkárral, bolognese-el, havanese-el, bichon frise-el vagy akár egy cavalier king charles spániellel könnyebb dolgod lenne.

2018. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megfogadom a tanácsot.
2018. okt. 4. 21:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

egyetertem az elottem szoloval az uszkar nem tolakodo maximum csak finomat bokod az orraval ha nagyon unatkozik, de ha nem kap visszajelzest abbahagyja eljatszik egyedul, de egy border addig piszkal mig eszre nem veszed vagy elfoglalja magat, ami nem biztos hogy neked is tetszeni fog (rombolassal). Az uzkarok nagyo agilisek, energikusak, szerintem birni fogja a tempot a borderrel, felteve ha nem tul koros az uszkar.

En ajanlanam meg masodik kutyanak sheltiet, esteleg whippetet vagy egy masik uszkart, nekem a kedvencem lett, szuper kutya en mindenkepp kitartok az uszkar mellett a jovoben (a kozep meretu nagyon aktiv, energikus minden sportra alkalmas)

2018. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8.: tudom ez már "offtopic" de erről egyik uszkáros haverom írta, ezt úgy hívjuk, hogy "még egyuszkárt betegség". Nagyon sok uszkáros jár így, hogy vesz/kap/befogad/ment egy uszkárt, utána "jaj csak még egyet" és 5-6-7 db. nál állnak meg. Nekünk még csak egy van, de már keressük a másodikat mi is:)
2018. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk borderünk van, meg westienk. Nyilván többet sétálunk, meg 1-2 órátlabdázunk, de ennyi. Kertesházba elég a naponta elvinni 1x vagy 2x sétálni. Emelett logikaitálja van, ez is lefoglalja. Havi pár trükköt megtanítunk neki. Van mozgásigénye, de náunk 1óra intenzív labdázastól kifullad egy félnapra.
2019. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!