Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Elaltatás? :/

Mit tegyek? Elaltatás? :/

Figyelt kérdés

Kutyám sajnos nagyon beteg,ha műtétre kerülne a sor azt már nem valószínű,hogy túlélné

De látom rajta,hogy szeretne élni,de azt is látom hogy nagyon szenved

Mindig egy kis erőre kap amikor oda megyek hozzá és szeretgetem,beszélgetek vele

Ilyenkor eszik pár falatot,de szegénynek már az is nagy megterhelést okoz,hogy felüljön vagy hogy elvégezze a dolgát

Nem tudom mitévő legyek,mivel szegény tényleg küzd,de tényleg nem sok ereje van Bűntudatom lenne,ha hagynám ,hogy feleslegesen szenved

Mit tegyek?


2018. okt. 2. 15:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mennyi gyülölködő reakció jött

Mintha orvos lennék és nekem tudnom kéne,hogy milyen fokozatai vannak egy betegségnek ,természetesen majd laikusként megfogok egy orvost kérdőjelezni és nem hiszem el amit mond,"biztosan nem ért hozzá"

De látom itt azért egy két hozzáértő akad és a távolból megtudja mondani, hogy a kutyusomnak milyen fokozatban van a betegsége


"Sokat ér a szeretgetéssel" mert megkéne rugdalnom vagy mégis mi? Elmebeteg


Gyógyszeres kezelést kapott,tablettákat és injekciókat

2018. okt. 2. 16:53
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, te voltál-e, aki több mint egy hete szintén azonos korú bernáthegyi szukával kapcsolatban érdeklődött, akinek akkor már rendesen tünetei voltak. Ha igen, akkor már akkor is kaptál linkeket, amiben le volt írva, hogy a betegség elsősorban műtéti úton kezelhető, a gyógyszeres kezelés igazából csak akkor kecseget valódi sikerrel, ha korán felismerik a betegséget. Ez ugye itt elmaradt.


Nem értem, miért várakozol azóta is, miért nem vitted el egy jól felszerelt rendelőbe kihívós doki helyett, de azt tudjad, hogy ezzel a várakozással jelentősen rontottad és jelenleg is rontod szegény kutyád kilátásait.


Ha valóban segíteni akarsz rajta, akkor vidd el rendes rendelőbe, ahol korszerű módszerekkel altatnak műtétnél, kérd ki az orvos véleményét arról, hogy milyenek gyógyszeres kezeléssel a kilátásai, és ha nem jók, akkor szerintem is műttesd meg, legalább adj neki esélyt az életre.


Ez nem gyűlölködés, egyszerűen ha a kutyának súlyos betegsége van, fájdalmai, akkor nem tördelni kell felette a kezedet, hanem cselekedni.

2018. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kockáztasd meg a műtétet. Ha méhgyulladása van, abba mindenképpen belepusztul, kínok között.

Ha a műtőasztalon pusztul el, legalább megpróbáltad megmenteni, és nem is hagyod szenvedni tovább.

De az is lehet, hogy túléli és felépül.


Tanulság: nem hagyunk ivarosan nem tenyésztésre szánt kutyát.

2018. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyes állatorvosok nemszívesen műtenek, pl mert nincs asszisztensük és úgy kell hívnijuk valakit egy műtéthez. Vagy nincs hozzá rendes felszerelésük. Az ilyenek csak altatni, oltani, chipelni, hányós-fosós kutyákat szeretnek kezelni. Ha műteni kéne jön a mellébeszélés.

Kell keresni egy rendes állatorvost akinek van felszerelése és állandó asszisztense, vagy többen rendelnek egy helyen. Ez egy nem túl komplikált műtét, és a kutya sem idős még hozzá.

2018. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt tapasztalatom méhgyulladással, nem egyszer. Az első esetben megpróbáltuk a gyógyszeres kikezelést, mert a kutyától alom volt tervezve, sajnos a fedeztetés során összeszedett fertőzés okozta a méhgyulladást is nála. (Nem, nem szaporítani akartunk, mielőtt valaki nekem esik, megvolt minden minősítés, a kan pedig az ország akkori egyik legjobb fedezőkanja volt tenyésztőnél). Nem működött, műtét lett belőle. A második esetben is, másik kutyánál, évekkel később. Nincs más gyógymód, még ha rendbe is jönne ideiglenesen a gyógyszertől - amire kevés az esély, mert sajnos már nagyon antibiotikumrezisztensek az ezt okozó baktériumok - AKKOR IS KIÚJULNA LEGKÉSŐBB A KÖVETKEZŐ TÜZELÉSNÉL! Ha azt akarod, hogy a kutyádnak legyen minimális esélye, akkor megműtteted, de SÜRGŐSEN! Műtéthez is elaltatják ugyanúgy, mint az eutanázia során a végső injekció beadása előtt, ami megállítja a szívét. Onnantól kezdve nem fog szenvedni. Ha gondos orvos műti, még lehet esélye rendbe jönni is! Bűntudatod már így is lehet, amiért eddig hagytad feleslegesen szenvedni, mert nem fog meggyógyulni műtét nélkül.
2018. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13 éves kutyámnál is vállaltam volna a műtétet. Sajnos laboreredmény a miatt az orvos nem ajánlotta. Szerencsére a gyógyszeres kezelés használt, és még 3,5 évet kaptunk ajándékba. A műtétet kizáró betegségét gyógyszerrel/gyógynövényes táplálék-kiegészítővel szinten lehetett tartani. Februárban volt 3 éve, hogy 1 évet adott neki az orvos, Ő megfejelte még kettővel.
2018. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta a kutyussal kérdező?
2018. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Daganatos volt, nem gyulladás

A szívem szakadt meg,de sajnos nem lehetett már segíteni rajta

2018. okt. 5. 21:18
 19/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :(
2018. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy a legkevésbé sem erre vágysz most, de le kell írnom... Ha ivartalanított lett volna, ez nem történik meg. Az én kutyám másfél évesen lett megműtve és akkor derült ki, hogy kezdődő méhgyulladása van. Ha nem műttetem meg, talán a 2 éves kort sem éli meg.

Ivaros kutyáknál mindig sokkal nagyobb az esély, hogy rákos lesz, főleg ivartszervi daganat.

2018. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!