Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még? Hogy értesse...

Mit tehetnék még? Hogy értessem meg az emberekkel?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kutyám, akit minden idegen ember kölyöknek néz. Jó tényleg iszonyatosan jól tartja magát, és akár kölyöknek is lehet nézni. Futtatóban 99%ban lefutja a többi kutyát a labdáért. Büszke vagyok rá, nagyon ügyes.

A probléma ott kezdődik, hogy mindenki meg akarja simogatni kérdés nélkül, közben a kutyám felé fordulva mondják: milyen édes kölyök kutyuska vagy.

A kutyám nem ugatós alapból. De utálja, ha idegenek csakúgy hozzányúlnak. Na és persze én is utálom, ha hirtelen fordulnak a kutyám felé, és már simogatják is.

Ami az érdekes ebben, hogy van, akit megugat a hirtelen simogatásért, van akitől meg elfogadja, és nem ugat. Ez fele-fele arány. Akit megugat persze megijed. Én meg mondhatom a szokásosat: nem szereti, ha idegen simogatja, de nem harap, csak jelez.


Egyszerűen a hangszálam elkopik már, mert naponta megtörtenik legalább egyszer.


A legrosszabb, amikor a kisgyerek trappol utána, hogy de cukiii. Anyuka meg semmit nem reagál, vagy menjél csak kicsim simogasd meg.

És akkor síkit kiabál a kisgyerek, a kutyám megijed, vagy arrébb megy , vagy rávakkant. A kisgyerek elszalad, anyuka csúnyán néz, és én vagyok a szemét.


Igen félős a kutyám, és jelez, hogy nem akarja a simogatást.

Rászólok azonnal abbahagyja


Mit tehetnék még, hogy hagyják békén a kutyámat? Már gondoltam nyomtatott pólókra meg mindenre.

Amúgy társaságban nagyon hamar 2-3 perc alatt feloldódik emberekkel, és kutyákkal szemben is. A probléma, hogy hirtelen nyúlnak hozzá idegenek. Ha kap egy kis időt akkor minden rendben van, de legtöbb esetben még csak nem is köszönnek, csak simogatják.


Szóltam többször is előre, de már nem tudom mit csináljak.


2018. okt. 8. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Arra gondoltál már, hogy esetleg megmondod, hogy "Ne simogassa a kutyám"? Nem olyan komplikált.


Gyerekre meg rászólsz kicsit erélyesebben hogy harap attól bfosnak.


A hangszálaid vizsgáltasd ki, mert az nem normális, hogy napi néhány szó kimondása után már úgy érzed, hogy kopnak.

2018. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Marha hasznos volt 1es köszi...

Átvitt értelmet gyakorolhatod...

Szólok, hogy ne simogassák, de mint írtam hirtelen csinálják..elmennek mellettem és jaaaaj de cukiiii negyed másodperc az egész

2018. okt. 8. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Láttam egyszer egy olyat, hogy a kutyára hámot tettek, és a hámra egyik oldalra egy piros karikában áthúzott kéz mellé egy vicsorgó fej, a másik oldalra nagy betükkel ráírve: "Ne simogass!" Álítólag az esetek nagy részében használ.
2018. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
#1 vagyok: ha alkalmatlan vagy arra, hogy megelőzd azt, hogy a kutyádat simogassák, akkor mégis miféle tanácsot vársz? Hogy mondj el öt miatyánkot lefekvés előtt és akkor majd neked nem kell csinálnod semmit?
2018. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Ismerős érzés... Az én kutyámmal is ezt csinálják. Sztem ilyenkor hívd magadhoz a kutyád, vagy diszkréten mondd meg nekik, hogy ne simogassák. A gyerekeknek nyugodtan mondd meg, hogy ne tegyenek hirtelen mozdulatokat. Vagy kerüld az olyan helyeket, ahol túl sok gyerek van.
2018. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A hámos megoldás a legjobb! Egyébként a sárga kendő/nyakörv/hám ideges kutyát jelent aki teret kér magának, külföldön elterjedt de itthon jó eséllyel pont ezek az emberek nem ismerik a jelentését, így felesleges. De egy "Ne simogass!" feliratú hám amit már ajánlottak előttem az tényleg beválhat.
2018. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!