Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen-e megint kutyám?

Legyen-e megint kutyám?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy a dolog szerencsére MÉG NEM aktuális. De jobb szeretném időben átgondolni a dolgot.


Egyetemista vagyok és kollégiumban lakok. Jelenleg van kutyám itt velem, de már idősebb féle. Gyakran gondolkodom rajta, hogy ha ő már nem lesz, merjek-e megint kutyatartásba belevágni.


A körülményekről annyit kell tudni, hogy még 5 évig tart az egyetem, de annak a végét szerintem ő már nem fogja megérni sajnos. Tehát még mindig lesz pár évem hátra végzésig, mikor el kéne majd döntenem hogy legyen-e másik kutyám.

Most is sok nehézséggel kell szembenéznem amiatt, hogy kutyám van, és ez a következő kutyánál sem lenne másként, ezért is nehéz a döntés. A családom 400+ km-re lakik innen, szóval a hazautazásunk nem könnyű. Telekocsival szoktunk menni, és mivel mindkettőnknek kell helyet foglalni így nagyon drága is a fuvar. Másként meg nem tudjuk megoldani.

Otthon a szülők sem túlzottan kutyabarát beállítottságúak. Panellakás van, és csak a kis előszobában lehet a kutyám mikor otthon vagyunk, beljebb nem engedik. Az én kutyám már megszokta és ha elbarikádozzuk nem tud bemenni. De egy új kutya ezt nem tudom hogy viselné, vagy hogy egyáltalán meg lehet-e neki tanítani hogy ne menjen beljebb. De ez még megoldható lenne panzióztatással, ami meg sajnos nem olcsó mulatság, de a kutyának legalább kényelmesebb.


A másik probléma, a munka. Nyáron dolgozok csak, szezonmunkát, de csak hétvégente. Ilyenkor tehát egész nap nem vagyok otthon, és nem is lenne senki aki levigye a kutyát pisilni, és én meg nem akarom hogy szenvedjen. A jelenlegi kutyánál ez megoldott, de a következőnél nem tudom hogy lenne. Egyetlen ember akire rá merném bízni őt a koliban, az a szobatársam, de ő meg hazautazik hétvégente.


Szóval költségek, sok idő és bosszúság, bonyodalmak, és még a kutyának is esetleges kényelmetlenségek. Megint elköteleződni sok évre... De közben meg annyira szeretnék egy kutyát, gyepiről hoznám vagy menhelyről, és olyan jó érzés lenne megmenteni egyet. De ilyen nehézségek mellett nem tudom, hogy megéri-e?


Persze az is kérdés, hogy hogy fogom viselni majd a kutyám elvesztését. Lehet hogy nem tudnék majd megint kutyára nézni utána, de ahogy magamat ismerem, inkább hogy minél hamarabb pótolni akarnám a hiányát egy másik kutyával. És félek hogy a szívemre fogok hallgatni az eszem helyett.

Mert a racionális oldalam azt mondja, ne legyen megint kutya, mert több a nehézség és bonyodalom mint a pozitívum. És sokkal könnyebb lenne nélküle. De a szívem meg egészen mást diktál, mert közben meg olyan jó ha van egy társad. De félek attól is hogy megbánnám, mert nagyon más lenne mint a mostani kutya, aki egy tündér, és ilyen szuper kutyát nem találok még egyet, az biztos. Tudnám az újat is nagyon szeretni, de már lehet hogy nem lenne olyan érzés mint most: most ugyanis, ezt a kutyát annyira imádom és annyira tökéletes, hogy tőle semmit nem sajnálok, érte bármi áldozat meghozható és bármilyen probléma megoldható. De ha ezt nem fogom érezni az új kutyánál? Ha nála csak bosszankodni fogok minden miatt? Visszavinni vagy lepasszolni meg nem lennék képes, ha valami mégsem működik vele. Akkor meg csináltam magamnak sok évnyi problémát megint.


Bocsi hogy hosszú lett. Ti hogy döntenétek? Nyomós érveket várok! :)


2018. okt. 12. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Barátomnak januárban halt meg a kutyája. Mindenkit nagyon megrázott és úgy érezték soha többé nem lesz kutyájuk. Barátom apuja most kezdett el kijárni a menhelyre kutyát sétáltatni, már van titkos kedvence is. Már felmerült a kérdés, hogy mi lenne, ha lenne új kutya.

Nyilván idő lesz feldolgozni a kutyád elvesztését, de szerintem egy újat is fogsz tudni szeretni. Viszont az említett nehézségek miatt én csak akkor vennék kutyát, ha már saját lakásod van. A szüleid nem állatbarátok, és egy kis helyre bezárva nem jó a kutyának. Plusz ugye az ingázás is nehézségekbe ütközik, ahogy említetted.

Először legyen önálló kutyabarát lakásod és anyagi háttered, hogy el tudd tartani a kutyát is, és csak azután fogadj újat örökbe, ha szeretnél majd.

2018. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
68%

Szio! Nagyon jó hallani hogy milyen szépen írsz a kutyádról, biztos nagyon jól megvagytok együtt😊

De én is azt mondanám neked hogy majd legközelebb akkor legyen kutyusod ha már rendeződnek a körülmények. Puszi!

2018. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Köszi! Igen, nagy a szerelem. :)
2018. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Legyen, de csak ha végeztél az egyetemen. A saját érdekedben is. Egy fiatalabb kutyával még nehezebb lenne, és neki is szenvedés, ha nem lehet eleget veled. Szerintem várj vele.
2018. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt te már réges-rég megválaszoltad magadnak. Felsoroltál számtalan érvet, kivétel nélkül mindegyik ellene szólt.
2018. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ha idősebb kutya lenne?
2018. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz helyzet. A racionális válasz a nem. Amíg bizonytalan a helyzeted (kereset, kollégium utáni lakhatás...), addig kockázatos a kutyának is és a te lehetőségeid is szűkülnek. Valószínűleg jobban járnál, ha ebben az esetben keresnél valami kutyaelvonási tüneteket enyhítő tevékenységet: más kutyájának a sétáltatása, menhelyi önkénteskedés esetleg ideiglenes befogadás. Az érzelmi alapú érveket és választ csak te ismered. Hosszú, egészséges, boldog életet a kutyádnak! Persze neked is :).
2018. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Utolsó!

Ideiglenesre sokszor gondoltam már. Csak attól félek, hogy nagyon összenőnénk. És úgy kötődnék már hozzá, hogy nem lenne szívem lepasszolni. Az új gazdi majd mindent másként csinál vele, nem úgy ahogy azt nálam megszokta, és lehet hiányolna is.

2018. okt. 13. 00:37
 9/9 anonim ***** válasza:

off:


Valszeg' te is mindent máshogy csinálnál mint az előző helyén, szerencsére a kutyák nagyon könnyen alkalmazkodnak, ez miatt ne fájjon a fejed

2018. okt. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!