Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés közben (szerintem már...

Tüzelés közben (szerintem már a végefelé tart) lehet egy kutyát ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Sürgős lenne, mert a másik (szintén lány) kutyánkkal (aki egyébként már ivartalaníttatva van) a tüzelés óta állandóan verekszenek.
2010. jún. 24. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tüzeléskor nagy a vérbőség, több vért veszít a kutya a műtétnél. De vidd a dokihoz, ő megmondja mikor tudja műteni.
2010. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
nem, ezt a 2 hetet ki kell birnod ... addig probáld elzárni öket egymástól ha lehetséges
2010. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, már 2 hete próbálom úgy-ahogy elzárni őket egymástól, de amikor vmiért nem sikerül, rögtön kész a balhé, ebből van már elegem...
2010. jún. 24. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A tüzelés után még szoktak várni két-három hetet. Legalábbis azok az orvosok, akikkel én erről beszéltem, csak így vállalják a műtétet.
2010. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem lehet!
2010. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Addig intézd el a nem tüzelő csajszi ivartalanítását, így neked se két kutyával kell egyszerre foglalkoznos a műtét után.
2010. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
43%

Meg lehet csinálni, ügyes orvos kell hozzá.

Barátnőmnél is sürgős lett a dolog, Maglódon Dr. Dian Tamás megcsinálta tüzelés közben is. 1 hónapja történt, a kutyus már fel is gyógyult.

2010. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

A tüzelés 3 hete után szoktak még várni 1-2 hetet.

A tüzelés következtében van némi elváltozás az ivarszervek tájékán (duzzadás, megnagyobbodás, vérbőség), így gondos, alapos doki a biztonság kedvéért megszokta várni, amíg tutira "beazonosítható" lesz minden. A kutyát is kevésbé viseli meg, ha tüzelés után műtik.

2010. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!